Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Nový pořad publicisty Honzy Dědka bude již tento pátek v divadle Viola

Redakce

Redakce

26. 1. 2011

FOTO: Divadlo Viola

V pátek 28. ledna se na prknech Violy odehraje první díl nového pořadu PosPátky. Moderovat ho bude publicista Honza Dědek. Pozvání přijali herci Vojta Kotek a Jiří Štěpnička a ředitel Národního divadla Ondřej Černý. Společně se tedy budou bavit právě o Zlaté kapličce. Název pořadu PosPátky vznikl z logického důvodu, že se bude hrát poslední pátky v měsíci, takže i v únoru můžete čekat zajímavé hosty.

FOTO: Logo nového pořadu na prknech Violy

Logo Nového pořadu na prknech Violy Zdroj: Divadlo Viola

Honza Dědek, významná osobnost české publicistiky, si do PosPátků pozval dost nesourodé hosty. Mladý herec Vojta Kotek je především známý z teenagerovských komedií, je však i hercem divadelním. V Národním hraje ve dvou hrách, v Kupci Benátském a ve Zkrocení zlé ženy.

Dalším hostem je Jiří Štěpnička, který je letos již pětatřicátou sezonu v Národním divadle. Výčet představení, ve kterých hrál, je tedy velmi dlouhý. Tuto sezónu ho můžeme vidět v osmi hrách, mimo jiné s Vojtou Kotkem ve Zkrocení zlé ženy.

FOTO: Fotka Jiřího Štěpničky

Jiří Štěpnička bude v novém pořadu jistě mít co říct

Posledním z hostů bude Ondřej Černý. Ten je ředitelem Národního divadla od roku 2007. Každý z těchto hostů je úplně jiný, a proto bude určitě zajímavé vidět je na jednom jevišti. Mladý talentovaný herec, zkušený bard a schopný ředitel. Určitě mají rozdílné pohledy na témata Honzy Dědka.

I Honza Dědek je zajímavý člověk. V publicistické branži se pohybuje již řadu let a o kultuře má také velký přehled. Psal jak pro Reflex, Lidové Noviny, Mladou Frontu Dnes, tak například pro Premiere. Podílel se také jako spoluautor na pár dílech 13. komnaty, dokumentu České televize.

Další měsíc se můžeme těšit i na Helenu Vondráčkovou

PosPátky zakotví ve Viole každý poslední pátek v měsíci. V únoru se tedy můžete těšit na herečku Janu Strykovou, ekonoma Tomáše Sedláčka a zpěvačku Helenu Vondráčkovou. Tomáš Sedláček, ač ekonom, má s divadlem hodně společného. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla je převedena na jeviště Národního Divadla.

PosPátky

Divadlo Viola

Moderuje: Honza Dědek

Hosté: 28. 1. 2011 – Ondřej Černý, Jiří Štěpnička, Vojta Kotek

25. 2. 2011 – Helena Vondráčková, Tomáš Sedláček, Jana Stryková

Hosté dalších „dílů“ budou postupně zveřejňováni na www.divadloviola.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový pořad publicisty Honzy Dědka bude již tento pátek v divadle Viola