Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Aktualizováno: Nový otřesný případ. Policie u českých hranic objevila 8 těl mrtvých dětí

ČTK

ČTK

14. 11. 2015

Nejméně osm těl mrtvých dětí nalezla ve čtvrtek německá policie v domě v bavorském Wallenfelsu nedaleko českých hranic. Dnes večer pak zadržela údajnou matku těchto dětí. Zadrženou pětačtyřicetiletou ženu podezřívá z trestného činu, uvedl podle agentury DPA policejní mluvčí.

vrazda_vysetrovani_dukazy

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Původně byla řeč o sedmi tělech, ale během odpoledne policie oznámila nález osmého. Dnes byly provedeny pitvy prvních sedmi těl, které byly nalezeny už v noci na dnešek. Jejich výsledky však lze podle policie očekávat až na začátku příštího týdne.

K tělům v domě ve třítisícovém Wallenfelsu, který leží asi 50 kilometrů západně od Aše, byla přivolána lékařská záchranná služba. Zdravotníci je tedy neobjevili náhodně.

Údajná matka dětí se podle policie zdržovala v penzionu v 15 kilometrů vzdáleném Kronachu. Byla ve společnosti pětapadesátiletého muže, kterého nyní rovněž čeká výslech, píše agentura DPA.

Záchranku podle agentury DPA ve čtvrtek přivolala místní obyvatelka, když v domě objevila mrtvé dítě. Tělíčka byla podle policie zavinuta do ručníků a igelitových tašek.

Podle bulvárního deníku Bild žena v domě žila 18 let, na konci září se ale vystěhovala. Se svým mužem má údajně tři děti, další čtyři má prý z jiných vztahů.

Příčinu úmrtí dětí mají určit pitvy, které se uskuteční dnes odpoledne. Zatím není jasné ani to, jak dlouho jsou děti po smrti. Podle policejní mluvčí jsou ale jejich těla „ve špatném stavu“. Pitvy tak měly potvrdit i skutečný počet mrtvých dětí.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Aktualizováno: Nový otřesný případ. Policie u českých hranic objevila 8 těl mrtvých dětí