Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nový Oliver Twist bude holka. Navíc s tváří upírky

Redakce

Redakce

19. 9. 2011

FOTO: Ashley GreeneAshley Greene jako Olivia Twisted. Připadá vám jméno zmíněné americké herečky neznámé? Stačí si vzpomenout na jasnozřivou Alice Cullen z upíří Twilight ságy.

FOTO: Ashley Greene

Ashley Greene jako Alice Cullen - nerozlučná dvojice s upírem Jasperem, Zdroj: distributor filmu

Před několika dny byl na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu představen projekt, v němž si zahraje hlavní roli Ashley Greene, známá hlavně z upíří Twilight ságy. Tam ztvárňuje Alice Cullen, mladou a krásnou upírku, která ovládá schopnost vidět do budoucnosti. Nyní však před upírkou stojí další výzva: má se vžít do role Olivera Twista, tentokrát ale v ženském provedení jako Olivia Twisted.

Podle projektu by Olivia měla být devatenáctiletá dívka, která se dostane do skupinky dětí žijících na ulici. Příběh tedy jistě napodobí původní zápletku, která pochází z knihy s názvem Oliver Twist od anglického spisovatele Charlese Dickense.

Ve snímku bychom tak měli být svědky vyrůstání dítěte v nuzných podmínkách, okolí krádeží a absence rodičovské výchovy. Nový Oliver Twist už s největší pravděpodobností ponese moderní prvky. Je tedy možné, že se mladá Olivia ocitne třeba v nebezpečných ulicích New Yorku.

Dickensův román už uchvátil mnoho filmových tvůrců, a tak vznikla nejedna adaptace původního románu. Největší konkurenci bude mít nový snímek v dramatu z roku 2005 s názvem shodným s názvem knižní předlohy. Tento kousek totiž nenatočil nikdo jiný než zkušený režisér Roman Polanski. Ten divákům nabízí opravdu autentický pohled do Londýna 19. století, kde vyrůstá i malý Oliver.

Olivia Twisted nebude pokusem prvním ani posledním

Příběh chlapce ze sirotčince se však lidé snažili převést na filmové plátno už dřív, ukázkou toho je verze z roku 1922 (!) režiséra Franka Lloyda. Oliver Twist se objevuje také v mnoha seriálových zpracováních. Jedno je však jisté – roli Olivera ještě nikdo nenapasoval na ženskou postavu. Proto stojí za to si počkat, co z tohoto pokusu vzejde. Projekt už má své producenty, a tak nic nebrání jeho vzniku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový Oliver Twist bude holka. Navíc s tváří upírky