Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nový film Superman má už svoji Lois Lane. Kdo superhrdinovi sundá jeho slavné slipy?

Redakce

Redakce

29. 3. 2011

Už vyšlo najevo, kdo ztvární postavu Lois Laneové v připravovaném filmu Superman: Man of Steel. Novou kolegyní Clarka Kenta bude sedmatřicetiletá herečka Amy Adams.

Za roli ve filmu Fighter si Amy Adams vysloužila nominaci na Oscara, Zdroj: distributor filmu

Příběh o mladém muži se superschopnostmi slyšel zajisté každý. Stejně tak každý viděl alespoň jedno filmové nebo seriálové zpracování tohoto amerického sci-fi počinu. V současné době se připravuje další verze Supermana, tentokrát pod taktovkou Zacka Snydera. Od neděle je i jasné, že Lois Laneovou si zahraje Amy Adams.

Jak řekl sám režisér, druhou nejčastěji pokládanou otázkou fanoušků bylo právě to, kdo ztvární Lois (první otázkou samozřejmě bylo, komu připadne role Supermana). S radostí pak mohli oznámit, že onou vyvolenou bude tentokrát Amy Adams. Mimo to, že je jednou z velmi všestranných a respektovaných hereček současného filmu, dokáže zachytit všechny oblíbené vlastnosti Lois Laneové – inteligence, houževnatost, humor, srdečnost, ambicióznost a v neposlední řadě krása.

Novým Supermanem bude Brit Henry Cavill, Zdroj: youtube.com

Amy nedávno přijala svou již třetí nominaci na Oscara, a to za výkon v dramatu Fighter, kde po jejím boku stáli Mark Wahlberg a Christian Bale. Předtím získala nominaci na Oscara za role v úspěšných filmech Pochyby (kde jsme mohli vidět i Meryl Streep) a Junebug. Mezi její další herecké počiny patří i filmy Kouzelná romance, Soukromá válka pana Wilsona nebo Chyť mě, když to dokážeš. Letos bychom ji měli vidět ještě ve filmu Na cestě, jenž je adaptací stejnojmenného románu jednoho z nejslavnějších spisovatelů generace beatniků Jacka Kerouaca.

Ovšem zpět k Supermanovi. Clarka Kenta si tentokrát zahraje Henry Cavill a manžele Marthu a Jonathana Kentovi, kteří se ho jako malého ujali, ztvární Diane Lane a Kevin Costner.

Producentem filmu je i režisér Christopher Nolan, který stojí například za Počátkem nebo Temným rytířem. Autorem scénáře je David S. Goyer.

Premiéra nového Supermana je aktuálně naplánována na prosinec 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový film Superman má už svoji Lois Lane. Kdo superhrdinovi sundá jeho slavné slipy?