Menu
TOPZINE.cz
Sport

Nový fenomén Zumba

Redakce

Redakce

26. 3. 2010

zumbaSpojení aerobikových prvků a latinsko-amerických tanců může někomu na první pohled připadat velice neobvyklé nebo i směšné. Ale nenechte se oklamat prvním dojmem. Zumba, jak se tato kombinace různých prvků nazývá, stoupá svojí popularitou k hvězdám blíž než byste čekali. A proto si připravte všechny síly, nažhavte boky a pojďte se semnou položit do energického víru divokého tance.

zumba v akci, Zdroj: zumba-fitness.co.uk1

Zumba v akci, Zdroj: zumba-fitness.co.uk1

Historie Zumby

Vznik Zumby je velmi kuriózní. V polovině 90. let si Alberto Perez, pocházející z Kolumbie, zapomněl na svojí hodinu aerobiku tu nejdůležitější věc, která ke cvičení patří. Hudbu. A jelikož cestou v autě poslouchal kazetu s latinsko- americkou muzikou,v hlavě se mu vnukl nápad, předcvičovat a tak trochu zaimprovizovat v rytmu žhavé salsy a merengue. Hodina se podařila a co více, lidé si ji chtěli zopakovat nejenom jednou. A tak tedy přišla Zumba, jako nový firness program, na parkety své slávy.

Po Columbii pokračoval úspěch Zumby až k hranicím USA, kdy ji už v roce 1999 představil Beto. Následně se k němu připojili dva podnikatelé, Alberto Perlman a Alberto Aghion, a založili tak společnost Zumba Fitness, LLC. Při vzniku společnosti si dali za úkol rozšířit Zumbu po celém světě, což se jim vydařeně povedlo. Více jak 30 zemí se nechalo svést tímto divokým rytmem a přes 10 000 vyškolených instruktorů zaníceně předcvičují nadšeným lidem.

zumba v akci 2, Zdroj: images.matcmadison.edu

Zumba v akci 2, Zdroj: images.matcmadison.edu

Co to je Zumba?

Zumba je fitness program, který kombinuje jednoduché i náročnější prvky aerobiku a tance jako je např. salsa, merengue, cumbie, reggaetonu nebo také orientální tance a používá se při ní latinsko-americká, fitness a mezinárodní hudba. A proč se jmenuje právě Zumba? Ve španělském slangu znamná „rychle se hýbat a bavit se“. Cílem Zumby není počítat si doby, ale poslouchat hudbu a nechat se jí unášet. I lektoři nepředcvičují tak, jak jste možná zvyklý, že ukáží kroky, vysvětlují je a upozorňují, co bude následovat. Lektoři si pouze cvičí-tancují a vy je napodobujete a hlavně si tance užíváte, a to nemusíte být zrovna špičkový tanečník. Stud jde v tuto chvíli pryč.

Zumba je založená na časových sekcích, kombinujících rychlé a pomalé rytmy a lehké i pokročilé sestavy. A tak dochází k efektivnímu spalování tuků, tónování a vytvarování celé postavy. Nohy, bříško a hýždě jsou nejvíce zapojené části těla při cvičení Zumby. Co je hodně důležité, Zumbu si mohou vychutnat všechny věkové kategorie a ani nezáleží na váze a kondici, pouze a prostě si vychutnáváte hodinu všemi doušky. Když se do ní jen jednou rovnýma nohama ponoříte, suchý už nevylezete a zjistíte tak, že hubnout se dá i takto zábavnou cestou.

zumba v akci 3, Zdroj: blog.syracuse.com1

Zumba v akci 3, Zdroj: blog.syracuse.com1

Kam za Zumbou?

Jestli jsem vás přece jen zlákala a vy už nyní máte chuť zkusit si tento nevšední druh tance, tak pojďte do toho! Nevíte kam? Nabídek, kde si můžete Zumbu vychutnat v české republice stále přibývá, a proto vám představím jen některé.

Kurzy Zumby se stávají více a více žádanější, proto se sami budete divit, kde všude se můžete s tímto fenoménem potkat. Když však při zadání na internetovém vyhledávači vložíte název Zumba, uvidíte sami, kolik nabídek vám najednou vyjede. A potom jen hej, své nožky, boky, bříško a úsměv rozhýbej.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový fenomén Zumba