Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Novorozené žirafí mládě se ode dneška těší na návštěvníky Zoo Praha

Samcová Jana

Samcová Jana

28. 7. 2010

FOTO: Žirafí porodOd středy 28. července čeká návštěvníky Zoo Praha v Africkém pavilonu překvapení. Budou si moci na vlastní oči prohlédnout novorozené žirafí mládě, které přišlo na svět v sobotu v podvečerních hodinách.

FOTO: Žirafí mládě

Čerstvě narozené žirafí mládě, Foto: Jaroslav Šimek

Sameček je z rodu žiraf Rotschildových a jeho matkou je jedenáctiletá Nora. Malé žirafátko je už Nořiným čtvrtým mládětem. Otcem je zasloužilý otec Johan, který se ve svých deseti letech může pyšnit dvanáctinásobným rodičovstvím. Letos je to v pražské zoo poprvé, co se zde tato žirafa narodila. Mláděti se dle slov zoologického náměstka Zoo Praha dr. Jaroslava Šimka na svět moc nechtělo.

„Chovatelé byli již déle než měsíc opakovaně v pohotovosti, nicméně až do sobotního odpoledne se vždy jednalo o plané poplachy. První nožička mláděte se objevila před půl čtvrtou, po deseti minutách následovala druhá. Další dvě hodiny byly střídavě ve znamení opakovaných kontrakcí a chvil odpočinku. V půl šesté si Nora dokonce na dvacet minut lehla, což nebývá u žiraf pravidlem. Před půl sedmou se objevila hlavička. Dramatický byl závěr porodu, kdy mládě zůstalo v porodních cestách několik vteřin zaklíněné za zadní část těla. Konečně v 18.51 porod úspěšně skončil.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novorozené žirafí mládě se ode dneška těší na návštěvníky Zoo Praha