Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Novoroční předsevzetí: Chci najít partnerku

V rámci seriálu o novoročních předsevzetích jsem narazila i na téma Chci najít partnerku. Oslovila jsem dva své nezadané kamarády, zda by byli ochotni mi sdělit, jakou partnerku hledají, ale zdá se, že pánové se seznámit nechtějí. Pánové vypráví o tom, že by chtěli najít partnerku z křesla svého počítače, vypisují výběrová řízení na manželku přes Facebook, ale když dojde na lámání chleba, začnou couvat. Proč?

Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Proč je dnešním třicátníkům lépe bez partnerky než s ní? Většina třicátníků, které znám, si čas od času postěžují, že jim je smutno být zavření sami mezi čtyřmi stěnami, ale aby vyšli do ulic, hospod, barů a kulturních zařízení, to neudělají.

Když se jich zeptám, proč vlastně nikoho nemají, zaujmou postoj typu Mně je bez partnerky dobře, nic mi nechybí, o domácnost se postarám sám a víc nepotřebuji. Proč takový postoj? Je to z pohodlnosti, neochoty pro to něco udělat, a nebo už jsou tak zklamaní a zapšklí, že v krásný vztah nevěří?

Když už se skoro až stydlivě zmíní, že by jim přecejen bylo lépe ve dvou, v momentě, kdy jim doporučím některou z mých volných kamarádek, jí ani nenapíšou. Je jim snad lépe samotným?

Copak jsme takové ježibaby, že s námi není k vydržení?

Kam se poděli galantní muži zpívající pod okny žen, nosící květiny, dárky, líbající ruku dámy? Kam se poděli ti pozorní muži, kteří zvali ženy do divadel, na koncerty, do kin nebo na procházky? Copak už dnešní muži nejsou ochotni pro vztah nic udělat?

Každá žena chce být princeznou, o kterou muži bojují. Každá žena má ráda čisté a pozorné muže, kteří ji svou náklonnost dávají najevo hlavně proto, že jen ona je pro ně ta jedinečná. Copak už v to nesmí doufat?

Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Dnešní muži si na zeď svého Facebooku napíšou, že hledají ženu, ale nesmí jí vadit, že jsou líní, oškliví (to by ani nebyli, kdyby o sebe trochu dbali), tlustí a že ji vpustí do svého bytu jen pod podmínkou, že si sedne, na nic nebude sahat, nebude po nich nic chtít a nebude ho rušit nějakým vyptáváním.

A za takovými muži bychom měly chtít jít? S takovým mužem bychom měly chtít strávit zbytek života? S mužem, který si ani nevšimne, že tam jsme, a jsme mu spíše na obtíž? Jen proto, abychom nebyly samy?

Pánové, pokud se vám ve vztazích nedaří a máte podobné požadavky jako zmiňovaní muži, tak asi vím proč. Protože vztah je o toleranci, o sdílení pocitů, myšlenek, problémů, volného času a hlavně o zájmu o protějšek. Ženu, která se musí prosit muže o trochu jeho pozornosti, si muž nezaslouží.

Dámy, poznejme svou hodnotu a mějme nějakou hrdost. Nedoprošujme se pozornosti mužů, kteří o ni nestojí a neocení ji. V takovém vztahu bychom byly stejně nešťastné. Nevychovávejme muže k tomu, že za nimi půjdeme na kraj světa, jen když nám darují trochu své pozornosti.

Může za to výchova

V jednom televizním pořadu byl zmíněn názor, že muže příliš rozmazlujeme. Možná je to pravda. Matky své syny milují a snaží se pro ně udělat první poslední, i když jim je už třicet. Proč by tito muži měli chtít vykročit do světa a hledat si životní partnerku, když jim doma nic nechybí? Proč by se měli snažit o sebe postarat sami?

Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Odpověď hledejme v přírodě

Každé zvíře ví, že nejdůležitější je naučit mláďata, aby se o sebe postarala sama. Každé zvíře ví, že samičku musí samec vábit. Ptáci vábí samičku krásnými zdobenými hnízdy, tančí vábivé tance, jeleni vyluzují vábivé zvuky.

Všichni známe mrouskání koček nebo jak jsou psi schopni dokonce hladovět nebo pročekat několik dní před dveřmi hárající feny. Copak už jsme zapomněli, co je pro nás nejpřirozenější?

Ale protože nejsme všichni stejní a někteří o vztah opravdu stojí a jsou ochotni pro něj něco udělat, hned zítra si budete moci přečíst příběhy dvou žen, se kterými se budete moci seznámit. Věřím, že se mezi vámi najdou ti, kterým se Daniela a Alena zalíbí a kteří vědí, jak se k ženám chovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novoroční předsevzetí: Chci najít partnerku