×
TOPZINE.cz

Novodobý Arcimboldo vás oblékne do květin a jídla. Od hlavy až k patě

Milánský fotograf se snažil spojit to nejlepší z Itálie. Dobré jídlo a stylovou módu. Vytváří fotografie doplňků sestavených z nejrůznějších pokrmů. Podívejte se, jak chutná móda Fulvia Bonavii, kterou v nové sérii doplnil o voňavé květinové koláže.

OBR: Fulvio Bonavia: Foto z cyklu Matter of taste
Boty Fulvia Bonavii se nosit nedají, překvapí ale určitě

Fulvio Bonavia začínal jako grafický designér a ilustrátor filmových plakátů. Potom působil jako reklamní tvůrce. Má za sebou řadu projektů pro firmy významné v celosvětovém měřítku. Je mezi nimi Heineken, McDonald´s, Good Year, Swatch nebo Adidas.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/flavio-bonavia_a/]

Jeho květáková čepice, melounová helma nebo čapka z artyčoku ukazuje velký kus mravenčí práce. V jeho ateliéru v Miláně s ním spolupracuje několik kolegů. Zdrojem inspirace jsou zejména luxusní předměty z milánských výloh.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/fulvio-bonavia_k/]

Hlavní myšlenka provází celý proces tvorby od skici přes focení až k postprodukci a retuším fotografií. „Cítím, že postprodukce je nedílnou součástí kreativního procesu, a moc rád dělám tuto práci sám. Díky tomuto znovudotýkání můžu dosáhnout toho, co mám v hlavě, bez jakéhokoli kompromisu.“

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/fulvio-bonavia_b/]

Doplňky z jedlých plodů a jídla obecně vznikaly v sérii The Matter of Taste (Otázka vkusu). Souborně potom vyšly ve výpravné publikaci v roce 2008. Výstava 24 děl z publikace v Hong Kongu zaznamenala velký úspěch. Zřejmě proto se rozhodl Fulvio v projektu pokračovat a ke každé koláži z plodů vytvořil květinový protějšek v sérii Scent Flower (Vůně květin).

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/fulvio-bonavia_z/]

Talentovaného fotografa si všimla redaktorka časopisu GARAGE, pro který vytvořil sérii šatů sestavených z citrónů, salátu, rybiček a ořechů inspirovaných nejslavnějšími módními návrháři. „Snažíme se diváky okouzlit něčím, co nečekají,“ tvrdí fotograf. Zřejmě se můžeme těšit na další překvapivé motivy.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..