Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Sony Pictures chystá film o Michaelu Jacksonovi. Renée Zellweger opět nabere kilogramy pro třetí díl Bridget Jones.

MICHAEL JACKSONZadání filmové soutěže Winton Train: lidskost, slušnost a dobré skutky. Sony Pictures chystá film o Michaelu Jacksonovi, Al Pacino se představí jako doktor Smrt a Renée Zellweger opět nabere kilogramy pro třetí díl Bridget Jones.

Winton Train – projekt s cílem inspirovat

Nicholas Winton při oslavě svých 100. narozenin, Zdroj: wintontrain.eu
Nicholas Winton při oslavě svých 100. narozenin, Zdroj: wintontrain.eu

Mezinárodní filmová soutěž projektu Winton Train na téma Inspirace dobrem určená pro studenty filmových a uměleckých škol má svého vítěze. Ze třiceti devíti došlých prací porota určila dvacet finálových a z nich následně vítěze. Tím se stal snímek My Thanksgiving Američana Penga Wana. Druhou a třetí příčku obsadily filmy britských tvůrců – Bradlin Chrise Nortona  Where the mind is without fear a od Heidi Liane Hasbrouck. Cílem projektu Winton Train je inspirovat mladé lidi výjimečným skutkem Nicholase Wintona, který zachránil před holocaustem 669 židovských dětí.

Film o Michaelovi Jacksonovi uvidíme možná už letos

Když krátce po smrti Michaela Jacksona vypustila společnost AEG Entertainment zprávu o vlastnictví 80 hodin záběrů, na kterých zpěvák nacvičuje své koncerty, bylo jasné, že nabídky Hollywoodu na sebe nenechají dlouho čekat. Nenechaly. Z jednání mezi studii Sony Pictures, Fox, Universal, Paramount a vlastníkem práv AEG Entertainment vyšlo vítězně Sony. Rozhodujícím byla zřejmě ochota studia zaplatit za materiály až 50 miliónů dolarů. Navíc práva na Jacksonovu hudbu vlastní jeho sesterská společnost Sony Music Entertainment. Celovečerní snímek o králi popu bude pravděpodobně režírovat Kenny Ortega (Muzikál ze střední) a fanoušci by se ho mohli dočkat ještě letos.

Al Pacino propaguje eutanázii

Před dvěma lety vyšel z vězení kontroverzní doktor Jack Kevorkian, známý spíše jako Dr. Smrt. Tento zastánce eutanázie pomohl spáchat asistovanou sebevraždu více jak 130 smrtelně nemocným pacientům. Tuto službu dokonce nabízel v inzerátech. Měl ovšem smůlu, eutanázie je nelegální, a tak byl v roce 1999 odsouzen za vraždu druhého stupně a poslán do vězení. Kevorkianův příběh zaujal filmovou společnost HBO natolik, že podle něj začala připravovat film. Ten ponese název You Don’t Know Jack a kromě zajímavého tématu slibuje i hvězdné herecké obsazení. V roli doktora diváci spatří nestárnoucího Al Pacina, jeho dlouholetého spolupracovníka Nicola ztvární John Goodmana a Susan Sarandon si zahraje aktivistku podporující legalizaci eutanazie Janet Good.

Populární Bridget Jones se dočká 3. pokračování

Ztřeštěná Bridget si získala miliony diváků po celém světě, Zdroj: Bontonfilm
Ztřeštěná Bridget si získala miliony diváků po celém světě, Zdroj: Bontonfilm

Přestože se herečka Renée Zellweger zařekla, že už nikdy více nehodlá podstoupit nabírání a následné shazování kilogramů kvůli roli baculaté Bridget Jones, svému slovu nedostojí. Hollywoodská společnost Working Title Films potvrdila, že připravuje třetí pokračování komedie o věčné smolařce Bridget a Zellweger se opět ujme hlavní role. Chybět nebudou ani její filmoví partneři Colin Firth a Hugh Grant. Hlavním tématem chystaného dílu by pak měla být snaha již čtyřicetileté hlavní hrdinky o početí potomka. Jako předloha pro scénář poslouží krátké sloupky o Bridget, jež psala Helen Fielding pro britský list The Independent. O přesném názvu filmu, startu natáčení ani datu premiéry zatím není rozhodnuto.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Sony Pictures chystá film o Michaelu Jacksonovi. Renée Zellweger opět nabere kilogramy pro třetí díl Bridget Jones.