Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Odešel herec Miroslav Masopust. Štáb režiséra Trošky obsadil pražské Malešice.

Odešel herec Miroslav Masopust. Fanoušci sci-fi se sešli v Bohumíně. Štáb režiséra Trošky obsadil pražské Malešice. Alec Baldwin chce kandidovat za Demokraty.

Zemřel Miroslav Masopust

Ve středu 8. července zemřel náhle ve věku 65 let herec Miroslav Masopust. Poslední rozloučení se uskuteční pouze v úzkém rodinném kruhu. Masopust vystudoval herectví na pražské DAMU. Po jejím absolvování působil postupně v Divadle S. K. Neumanna, Divadle za branou a v Městských divadlech pražských. Zahrál si i v několika filmech. Diváci si ho mohou pamatovat jako vodníka Rolfa v komedii Jak utopit doktora Mráčka nebo jako mladého radistu v nesmrtelném seriálu Třicet případů majora Zemana.

V Bohumíně probíhá festival věnovaný sci-fi

Science fiction – to je téma letošního filmového festivalu v Bohumíně na Karvinsku, který se koná od pondělí 13. do soboty 18. července v tamním letním kině. Žánr se vybrali lidé sami. Podle ředitele agentury K3, která anketu organizovala, Karla Balcara, hlasovalo z 1385 respondentů 1008 právě pro sci-fi. Promítnuto bude šest filmů: THX 1138, Solaris, IKARIE XB 1, Den, kdy se zastavila Země, X-Men origins: Wolverine a Star Trek (2009). Na programu je také přednáška seskládaná z největších zajímavostí kolem vědeckofantastického žánru či čtení ze slavných knih mistrů sci-fi.

Troška točí v Malešicích i v Keni

Podle oblíbené humoristické knížky Miloslava Švandrlíka Doktor od Jezera hrochů začíná vznikat stejnojmenný film. Česko-slovenský projekt s rozpočtem 30 miliónů korun se natáčí od úterý 14. července v pražských Malešicích. Režie se ujal populární Zdeněk Troška a příběh mladého lékaře, se kterým manipuluje jak jeho ambiciózní manželka, tak její matka, přenesl ze začátku 80. let do současnosti. V říjnu se štáb přesune do africké Keni k jezerům Nakuro a Itibo, neboť hlavní hrdina tam odjíždí pod příslibem pohádkových výdělků léčit pacienty. Do titulních rolí komedie obsadil Troška Jaroslava Šmída, Jitku Smutnou, Evu Holubovou, Terezu Bebarovou, Bohumila Klepla, Oldřicha Navrátila či Jiřího Langmajera. Premiéra je plánována na 25. února 2010.

Herec Alec Baldwin se hrne do politiky

Arnold Schwarzenegger není jediným hercem, který se stal politikem. Následovat jej zřejmě bude i Alec Baldwin. Prozradil to na svém blogu. O kandidatuře prý uvažuje naprosto seriózně. O jakou funkci hodlá usilovat však neuvedl. Jen prý nechce opustit rodný New York. Zda bude úspěšný se uvidí až v roce 2012, kdy se konají další volby do amerického Kongresu. Baldwin se zatím objevoval spíše v průměrných filmech, které kritiku moc nenadchly. Že by právě to byl důvod, proč zkouší štěstí jinde?

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Odešel herec Miroslav Masopust. Štáb režiséra Trošky obsadil pražské Malešice.