Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD: Romeo a Julie, Nouzový východ, Marley a já a Zkratky ke štěstí

Redakce

Redakce

21. 6. 2009

novinky-na-dvd

Romeo a Julie, Marley a já najdeme Nouzový východ, který je jasnou Zkratkou ke štěstí.

Romeo a Julie / William Shakespear´s Romeo and Juliet

Akční / Drama / Romantický
USA, 1996, 120 min

Režie:Baz Luhrmann
Hrají: Leonardo DiCaprio, Claire Danes, Zak Orth, Jamie Kennedy, Dash Mihok, John Leguizamo, Paul Sorvino, Brian Dennehy, Vondie Curtis-Hall, Paul Rudd, Jesse Bradford, M. Emmet Walsh, Diane Venora, Miriam Margolyes, Pete Postlethwaite,Harold  Perrineau, Harriet Sansom Harris, Vincent Laresca

Jazyk:česky DD5.1, anglicky DD5.1, maďarsky DD5.1, polsky DD5.1

Titulky:české, anglické, bulharské, chorvatské, maďarské, poolské, slovinské, srbské

Obsah:

Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu.Hodnocení:

Kdo by tento příběh neznal? Příběh skutečné lásky až za hrob, a to doslovně. Výborný film, přesto že režisér riskoval obsazením tehdy ještě celkem neznámého a nezkušeného herce Leonarda DiCapria, ovšem tento risk se vyplatil. Zajistil, že se snímek navždy zapsal do srdcí většivy žen, dívek a dam různých věkových kategorií. Není to ovšem jen doják pro dívky, jsem si jista, že to své si v něm najde i mnoho mužů. Hodnotím na 88%.

Marley a já / Marley and me

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama
USA, 2008, 120 min

Režie:David Frankel
Hrají: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Alan Arkin, Kathleen Turner, Eric Dane, Haley Bennett,Haley Hudson, Nathan Gamble

Jazyk:česky DD5.1, anglicky DD5.1, rusky DD5.1, jiný DD5.1

Titulky:české, anglické, ruské, srbské, jiné

Obsah:

Novomanželé John a Jenny Groganovi se rozhodnou, že opustí drsné zimy Michiganu a začnou nový život na slunné Floridě. A aby těch změn nebylo málo, pořídí si roztomilého, šestikilového labradora Marleyho, který se během pár týdnů změní v padesátikilový parní stroj, plný nezkrotitelné energie. Takto začíná film režiséra Davida Frankela (Ďábel nosí Pradu), který popisuje 13 let života se psem, života, který někdy – a to dost často – připomíná soužití s nevypočitatelným uragánem. A tak John a Jenny Groganovi sledují, jak Marley slintá po nově natřených zdech, cupuje všechno na kousky, žere polštáře a kytky, pije vodu ze záchodu a honí pošťáka. Marley na oplátku zase sleduje život svých páníčků, jejich úspěchy i prohry, změnu práce a pomáhá jim svým živelným způsobem překonávat všechny nástrahy spojené s rozrůstající se rodinou. Ze všeho nejvíc jim však připomíná, že život nejsou jen starosti, ale hlavně velká zábava.Hodnocení:

Budete řvát smíchy. Mnozí v Marleym poznají svého vlastního domácího mazlíčka. A ti co ne, a kdysi svému mazlovi nadávali za roztrhané pantofle, ti si oddychnou, že mají doma tak poslušné zvíře. Celý film se budute bavit, ovšem konec vás překvapí a uroníte i nějakou tu slzičku. Hodnotím na 80%.

Nouzový východ / Revolutionary road

Drama / Romantický
USA / Velká Británie, 2008, 119 min

Režie:Sam Mendes
Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Kathy Bates, Ryan Simpkins, Michael Shannon, David Harbour, Kathryn Hahn, Jason Etter, Kristen Connolly, Zoe Kazan

Jazyk:česky DD5.1, anglicky DD5.1, polsky DD5.1, maďarsky DD5.1

Titulky: české, anglické, slovenské, arabské, bulharské, chorvatské, hebrejské, islandské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, slovinské, srbské, řecké

Obsah:

Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou.

Hodnocení:

Po dlouhé době se spolu znovu objevují Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Nouzový východ je sice naprostý opak Titaniku, již nejde o vznik a záchranu mladé lásky, ale o zachování té staré, ovšem nelze říci, že by byl jakkoli méněcenější. Musím říct, je je minimálně tak dobrý. Samozřejmě že tuto tématiku, narozdíl od Titaniku, si k srdci vezme spíše starší generace než tlupa náctiletých holek, přesto hodnotím na 85%.

Zkratky ke štěstí / Shortcut to happines / Devil and Daniel Webster

Drama / Fantasy
USA, 2004, 105 min

Režie: Alec Baldwin
Hrají: Anthony Hopkins, Alec Baldwin, Jennifer Love Hewitt, Dan Aykroyd, Kim Cattrall,John Savage, Jason Patric, Bobby Cannavale, Amy Poehler

Jazyk:česky DD2.0, anglicky DD2.0

Titulky:české

Obsah:

Hrdinou této modernizované verze klasické povídky Stephena Vincenta Beneta Ďábel a Daniel Webster je neúspěšný spisovatel Jabez Stone (Alec Baldwin), který kvůli literární kariéře upíše svou duši ďáblu (Jennifer Love Hewitt). Když se ale ukáže, že obchod není zdaleka tak úžasný, jak se  zpočátku zdálo, obrátí se Jabez na slavného právníka Daniela Webstera (Anthony Hopkins) a požádá ho, aby mu pomohl se ze smlouvy vyvázat.

Hodnocení:

Zábavné, s mnoha vtipnými glosami. Další z řady zajímavých a skutečně zábavných komedií, sice nepřišla s ničím novým, ale zkouknutí tohoto filmu může být docela příjemná odpočinková aktivita. Navíc s nabídkou tak skvělých a známých herců, kdo by odolal? Hodnotím na 70%.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD: Romeo a Julie, Nouzový východ, Marley a já a Zkratky ke štěstí