Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD na červenec 2013: Já a ty prožijeme Terapii láskou

Jiří Hannich

Jiří Hannich

25. 6. 2013

V horkém červenci půjde především o lásku. Ať už je to láska manželská, milenecká či sourozenecká. Těšme se na Terapii láskou, Bertolucciho Já a ty nebo Svobodná umění seriálové hvězdy Joshe Radnora.

Proč vyhazovat peníze za psychologa? Vyléčíme se láskou (Terapie láskou), Zdroj: Bonton

Proč vyhazovat peníze za psychologa? Vyléčíme se láskou. Zdroj: Bonton

Terapie láskou (Silver Linings Playbook, recenze, hlášky, zajímavosti)

Učitel dějepisu Pat Solano ztratil dům, práci a v neposlední řadě také manželku. Jednoho dne Pat na večeři u přátel potká Tiffany, nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s řadou vlastních problémů. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže.

Komedie o dvou (téměř) ztracených existencích, které společně hledají ztracenou rovnováhu, těží z neustálého jiskření mezi protagonisty hlavních rolí: opuštěného Pata zdařilým způsobem ztvárnil Bradley Cooper a sympatický výkon Jennifer Lawrence v roli Tiffany dokonce okouzlil americké akademiky natolik, že jí udělili Oscara.

Terapie láskou (Silver Linings Playbook), Komedie/Drama/Romantický, USA, 2012, 122 minut, Režie: David O. Russell, Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker aj.

Vychází: 3. července

Já a ty (Lo e te)

Čtrnáctiletý Lorenzo se vyhýbá sociálním kontaktům. Matka ho pošle k terapeutovi a je nadšená, když se chlapec dobrovolně rozhodne odjet na školní lyžařský vycvik. Jenomže Lorenzo místo cesty do hor uteče za svou starší, na heroinu závislou nevlastní sestrou Olivií. Mezi sourozenci se v intimním prostoru podkrovního bytu vyvine zvláštní vztah, jenž oběma fatálně zasáhne do života.

Scénář vznikl dle stejnojmenného románu Niccoló Ammanitiho, často označovaného za největší talent současné italské prózy. Po devíti letech se zároveň snímkem Já a ty vrátil na režisérskou stoličku dvojnásobný držitel Oscara (za scénář a režii filmu Poslední císař) Bernard Bertolucci.

Já a ty (Lo e te), Drama, Itálie, 2012, 103 minut, Režie: Bernard Bertolucci, Hrají: Tea Falco, Jacopo Olmo Antinori, Sonia Bergamasco, Pippo Delbono aj.

Vychází: 10. července

7 dní hříchů (recenze)

Je konec války a do česko-německého pohraničí se vracejí nejen lidé z vnitrozemí, ale i němečtí vojáci. Útěk ženy českého lesníka z Šumperku Jana je zakryt tajemstvím. Jen ona sama, Agnes, ví, kdo a proč ji hledá. Jan se spojí s Jürgenem, bratrem Agnes, který se před nedávnem vrátil z fronty. Napříč horami vede cesta, jejíž obtíže pomáhá překonat touha po ztraceném domovu.

Snímek, jehož režie se ujal Jiří Chlumský, byl natočen v česko-slovenské koprodukci. V průběhu natáčení zastihla filmaře nejedna extrémní událost. V roce 2009 to byla říjnová sněhová kalamita, o rok později se potýkali s povodněmi a v roce 2011 je zastihl požár usedlosti ve Vojtíškově, která sloužila jako kulisa pro natáčení filmu.

7 dní hříchů, Drama, ČR/Slovensko, 2012, 107 minut, Reřie: Jiří Chlumský, Hrají: Ondřej Vetchý, Vica Kerekes, Attila Mokos, Anna Šišková, Igor Bareš aj.

Vychází: 31. července

Svobodná umění (Liberal Arts)

Nesmělý Jesse pracuje jako úředník v New Yorku. Jeho bývalá profesorka z univerzity v Ohiu ho pozve na svůj rozlučkový večírek, kde se Jesse seznámí se sympatickou studentkou Zibby. Mezi těmito dvěma milovníky literatury se zanedlouho vytvoří citové pouto. Jesse má však ze vztahu s daleko mladší dívkou obavy.

Jde o druhý režisérský počin Joshe Radnora, hlavní herecké tváře sitcomu Jak jsem poznal vaši matku. Radnor, který zde rovněž ztvárnil hlavní roli, v mnohém navazuje na Woodyho Allena. Jeho film je o krásách i strastech vztahu mezi mužem a ženou, o radosti i znepokojení člověka z rodící se lásky, nechybí ani břitký humor a intelektuální debaty o knihách. Jen New York nyní zůstal stranou.

Svobodná umění (Liberal Arts), Komedie/Drama, USA, 2012, 97 minut, Režie: Josh Radnor, Hrají: Josh Radnor, Elizabeth Olsen, Zac Efron, Elizabeth Reaser, Richard Jenkins aj.

Vychází: 17. července

G. I. Joe 2: Odveta (G. I. Joe: Retalation, zajímavosti, hlášky, recenze)

Organizace Kobra rafinovanou lstí ovládne Bílý dům, z Oválné pracovny označí členy operace G. I. Joe za zrádce a zahájí jejich řízenou likvidaci. Zatímco politické elity jen nečinně přihlížejí, jak si vůdci Kobry s prstem na jaderném tlačítku podmaňují svět, zahájí skupina štvanců z G. I. Joe záchrannou misi. Jejím velitelem se stává legenda G. I. Joe Jospeh Colton.

Jedná se o klasickou akční záležitost, jen prezident USA zde mění obličeje a jeho poskoci létají na lanech mezi skalisky himalájských masivů. Kromě toho si Dwayne Johnson několikrát vypůjčí hlášku svého bývalého wrestlingového rivala a Bruce Willis si postěžuje na vysoký cholesterol. Vše se odehrává ve svižném tempu, takže diváka možná ani nezarazí některé nelogické momenty.

G. I. Joe 2: Odveta (G. I. Joe: Retaliation), Akční/Dobrodružný/Sci-fi/Thriller, Kanada/USA, 2013, 110 minut, Režie: Jon Chu, Hrají: Dwayne Johnson, Adrianne Palicki, Jonathan Pryce, Bruce Willis, Channing Tatum aj.

Vychází: 31. července

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD na červenec 2013: Já a ty prožijeme Terapii láskou