×
TOPZINE.cz

Novinky na DVD: Město duchů, V moci snů, Velcí bratři, Holky na hlídání, Deník nymfomanky

novinky-na-dvdVše začalo ve Městě duchů, kde se V moci snů seznámíme s Velkými bratry a jako správné Holky na hlídání si nezapomeneme přečíst Deník nymfomanky.

Město duchů / Ghost Down

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2008, 102 min

Režie: David Koepp
Hrají: Ricky Gervain, Téa Leoni, Greg Kinnear, Kristen Wiig, Alan Ruck, Bill Campbell

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1, maďarsky DD5.1, polsky DD2.0

Titulky: české, anglické, hebrejské, maďarské, polské, chorvatské, arabské, srbské, bulharské, rumunské, slovinské, islandské, slovenské, řecké, portugalské, estonské, litevské, lotyšské

Bonusy: Jak se točilo Město duchů; Duchařské efekty; Někdo to holt umí

Obsah:

Vidí mrtvé lidi a jdou mu na nervy. Duchaplná romantická komedie Město duchů je příběhem nevrlého manhattanského zubaře Bertrama Pincuse (Ricky Gervais), který získá nepříjemnou schopnost vidět mrtvé lidi. Skutečně otravné mrtvé lidi. Když ale jeden upovídaný duch (Greg Kinnear) zatáhne Bertrama do romantické intriky, týkající se jeho ženy (Téa Leoni), zamotají se všichni do velmi zábavné a prekérní situace mezi tímto a oním světem.

Hodnocení: Vtipné. Nenáročné na pozornost. Je to film, o kterém si můžete myslet, že víte, co bude následovat, ale překvapí vás komickou scénkou, kterou by jste nečekali. Dobré herecké obsazení a dobrý scénář. Hodnotím na 78 %.

V moci snů / Passion of mide

Romantický / Drama / Thriller
USA, 2000, 105 min
Režie: Alain Berliner

Hrají: Demi Moore, Stellan Skarsgard, William Fichtner, Peter Riegert, Sinéad Cusack, Joss Ackland, Julianne Nicholson

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1

Titulky: české

Obsah: Pokaždé, když se Marie, vdova z Provence, zavírá do ložnice a ulehá ke spánku, mívá sny o ženě jménem Marty. Ta je literární agentkou žijící na Manhattanu a má podobně barvité sny o Marii. Obě ženy jsou si k nerozeznání podobné. Jednoho dne se Marie setkává s Williamem, který se jí začne dvořit. Marty potkává účetního Aarona, stává se jeho přítelkyní a postupně i milenkou. Obě ženy svým milencům vypráví o svých snech. Zatímco William žárlí, Aaron vše přijímá s klidem. Přes všechnu náklonnost Marie nedokáže po boku Williama usnout. Vyráží s Williamem na dovolenou do Paříže a ve stejnou dobu se Marty probouzí s hotelovým popelníkem na svém nočním stolku. Jsou obě ženy jedna a tatáž osoba? Kde se skrývá klíč k pravdě?

Hodnocení: Napínavý snímek se skvělým obsazením a obstojnými hereckými výhony. Tento film bude patřit do třídy těch, u kterých se vám bude tajit dech a budete vnímat každičkou sekundu děje, jen aby vám nic neuniklo a mohli jste na konci filmu říct: „Já to věděl/a!“ Hodnotím na 80%.

Velcí bratři/ Role models

Komedie

USA / Německo, 2008, 101 min

Režie: David Wain
Hrají: Seann William Scott, Paul Rudd, Elizabeth Banks, Jane Lynch, Ken Marino, Christopher Mintz-Plasse, Jessica Morris, Amanda Righetti, A.D. Miles, Nate Hartley, Jorma Taccone

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1, polsky DD5.1

Titulky: české, anglické, bulharské, polské, rumunské

Bonusy: Vynechané scény; Nepovedené záběry; Na hraní: vytvořte svět hraných rolí; Komentář režiséra & spoluscénáristy Davida Waina, na natáčení filmu Velcí bratři

Obsah: Paul Rudd a Seann William Scott se představují ve filmu „Velcí bratři“ v rolích Dannyho a Wheelera, dvou obchodníků, kteří dokázali během divokého mejdanu zdemolovat celý služební náklaďák plný energetických nápojů. Po zatčení jim dává soudce na výběr ze dvou možností. Jít si sednout do vězení ani jeden z nich nechce a oba si raději odpracují 150 hodin jako vedoucí na táboře pro problémové děti. Po jediném dni stráveném v programu se jim ale už basa nezdá ani z poloviny tak špatná. Ředitelka centra (Jane Lynch) jim však dává nůž na krk a Danny s Wheelerem musí přizpůsobit své nedospělé chování jejím podmínkám. Nakonec právě tyhle dva odstrašující případy dokážou, že – někdy – zmůžou ve výchově dětí nejvíc.

Hodnocení: Úsměvná komedie, která se hodí na příjemný večer s partičkou kamarádů. Seann William Scott, známý především jako Stifler ze série Prciček, tomuto snímku dodává šťávu, takže se opravdu nemusíte bát, že byste se co by jen minutu nudili. Hodnotím na 70%.


Holky na hlídání / Babysitters

Drama
USA, 2007, 90 min

Režie: David Ross
Hrají: John Leguizamo, Katherine Waterson, Cynthia Nixon, Denis´Hare, Lauren Birkell, Louise Krause, Spencer Treat Clark, Ethan Phillips, Alexie Gilmore, Adam LeFevre, Bridget Regan, Kim Shaw

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1, anglicky DD2.O

Titukly: české

Obsah: Středoškolačka Shirley hlídá děti, aby si přivydělala na vysokou, a je přitom hluboce zamilovaná do Michaela, otce dvou svých pravidelných svěřenců. Jedné noci se Shirley a Michael sblíží a on jejich polibek odmění příjemným finančním bonusem nad rámec Shirleyina obvyklého honoráře. Když na to přijdou Michaelovi ženatí kamarádi, chtějí si tohle „hlídání“ zařídit také. Shirley se stává středoškolskou madam a se svou soukromou černou knížkou zprostředkovává schůzky svých přítelkyň s bezúhonnými otci ze sousedství. Nevinný flirt brzy přerůstá v aféru, v níž všichni zúčastnění ztratí víc, než očekávali.

Hodnocení: Film, který vám vyrazí dech. Pokud byste se na něj chtěli podívat, aniž byste věděli, o čem je, a důvěřovali jen nevinnému názvu, budete opravdu překvapeni. Nebudete schopni odtrhnout oči od obrazovek a je dost možné, že na konci filmu se vám v koutku oka objeví nějaká ta slzička. Opravdu podařený film s originální tématikou. Hodnotím na 88%.

Deník nymfomanky / Diary of a sex addict

Drama
Španělsko, 2008, 95 min

Režie: Christian Molina
Hrají: Belén Fabra, Geraldine Chaplin, Ángela Molina, Leonardo Sbaraglia

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD2.0, španělsky DD2.0

Titulky: české

Obsah: Val je velmi atraktivní a vzdělaná mladá dáma posedlá sexem. Je schopna milovat se s kýmkoliv, kdykoliv a kdekoliv. Permanentně loví nové muže a každé toto setkání jí přináší uspokojení. Její deník je svědkem všech milostných eskapád se spoustou pikantních detailů. Posedlost se stále zvyšuje,  a proto se vzdá lukrativního zaměstnání a stane se prostitukou v luxusním privátním klubu. Postupně ale odhaluje i stinnou stránku tohoto „povolání“: násilí a drogy. Smrt její blízké přítelkyně ji přesvědčí, že je čas postavit se na vlastní nohy…

Hodnocení: Trochu mi to připomíná filmy jako Nebezpečné známosti. Ze španělské produkce je to další dobrý film s nezvyklou tématikou, která je na hony vzdálená obvyklým španělským telenovelám. Vypráví drsný příběh o drsné realitě. Hodnotím na 80%.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..