Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Super 8 nebo Pomáhat a chránit

Jiří Hannich

Jiří Hannich

16. 1. 2012

Humor z Britských ostrovů nelze s ničím zaměnit. Jeho obdivovatele zaujme irské ulítlé krimi Pomáhat a chránit či britská komedie Jak na věc. Z kin zamířil na DVD a BD také spielbergovský Super 8.

Super 8 (USA, 2011)

Kamera - klapka - jedééém, Zdroj: distributor filmu

Skupinka dětí natáčí amatérský film. Stanou se svědky vykolejení nákladního vlaku, následně dojde k několika záhadným zmizením, město obsadí armáda a nařídí okamžitou evakuaci. Malí filmaři se rozhodnou přijít tomu všemu na kloub. Snímek produkoval Steven Spielberg, proto žádný div, že v mnoha ohledech připomíná E.T. Mimozemšťana či Blízká setkání třetího druhu.

Žánr: Mysteriózní/Sci-Fi/Thriller
Režie: J.J. Abrams
Hrají: Joel Coutney, Elle Fanning, Noah Emmerich aj.
Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (Dolby True HD 7.1 na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: komentáře J. J. Abramse, Bryana Burka a Larryho Fonga, Super 8: Sen v pozadí, Hledání nových tváří, Seznamte se: Joel Courtney, Znovuobjevené Ocelové město, Návštěvník žije, Hudba k filmu, Věříte na kouzla?, Osmimilimetrová revoluce, Havárie vlaku krok za krokem, vystřižené scény (vše na Blu-ray v HD)

Strašáci (USA, 2011)

Nemám tam beďar?

Mladý pár se stěhuje do malebného jižanského městečka. Dokonalé místo se ale brzy mění v peklo, když na povrch začnou vyplouvat temná tajemství a smrtící vášně. Dvojice se stává terčem několika místních zvrhlíků a je nucena přežít noc plnou útrap a nekonečného krveprolití. Zachrání se pouze v případě, že budou ještě surovější než jejich nelítostní trýznitelé.

Žánr: Thriller
Režie: Rod Lurie
Hrají: James Marsden, Kate Bosworth, Alexander Skarsgård aj.
Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: komentář scenáristy a režiséra Roda Lurieho; Remake klasického filmu; Dynamika síly: Obsazení; V obklíčení: Závěrečný souboj; Stavba domu Sumnerových: Výprava

Pomáhat a chránit (Irsko, 2011)

Takhle se pomáhá a chrání na baru u pinty černého

Policisté Garry Boyle a Wendell Everett mají spolupracovat. Jenomže Boyle je tak trochu svéráz, na práci kašle a spíše dává přednost prostitutkám. Everett je agent FBI, přesto si nedokáže vybudovat dostatečnou autoritu, aby mohl čelit Boylovu konfliktnímu humoru. Okolnosti však napomohou tomu, že si tahle dvojka porozumí: Boyle pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett.

Žánr: Krimi/Komedie
Režie: John Michael McDonagh
Hrají: Don Cheadle, Brendan Gleeson, Liam Cunningham aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Nezvratný osud 5 (USA, 2011)

Právě jsme spolkli hodně pálivou chili papričku

Nezvratný osud 5 je pokračováním známé hororové série. Podobně jako v předchozích čtyřech dílech, také v tomto snímku jde hlavně o to, které předměty na určitém místě zlikvidují určitou postavu. Úloha zachránce je tentokrát přisouzena mladíkovi Samovi. Ten musí zachránit život sedmi kolegů včetně svého nejlepšího kamaráda Petera a přítelkyně Molly. Na Blu-ray je k dispozici 3D verze a interaktivní menu s tzv. Kruhem smrti, který divákovi připomene, kde to všechno začalo.

Žánr: Horor
Režie: Steven Quale
Hrají: Nicholas D´Agosto, Emma Bell, Miles Fischer aj.
Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: Alternativní scény smrti – vynechané scény, Smrtící vizuální efekty: Zřícení mostu, Letecká havárie, Nezvratný osud 5: Kruh smrti

Jak na věc (Velká Británie/USA/Francie/Německo, 2002)

Osmatřicetiletý Will, typický londýnský playboy, vstoupí do Sdružení osamělých rodičů, aby zde mohl balit osamělé či rozvedené ženy. Díky Susie, té nejatraktivnější z nich, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem. Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona. Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Tato vynikající komedie je adaptací stejnojmenného románu Nicka Hornbyho.

Žánr: Komedie
Režie: Paul Weitz, Chris Weitz
Hrají: Hugh Grant, Nicholas Hoult, Sharon Small
Zvuk: český, anglický (Dolby Dogital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Malý kousek nebe, Předtucha, Úplné bezvětří, Jonesovi, Kvílení vlkodlaků, Rytíři nebes, Zabiják aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Super 8 nebo Pomáhat a chránit