Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Schindlerův seznam, Red nebo Útes smrti

Jiří Hannich

Jiří Hannich

7. 3. 2011

Jsou filmy, které je lepší nevidět, filmy, na které se podíváte, a pak už si na ně ani nevzpomenete, a filmy, které se nesmazatelně zapíšou do vaší paměti a vždy si je rádi pustíte znovu. Válečné drama Schindlerův seznam se nepochybně řadí do poslední kategorie. Zajímavých snímků v tomto týdnu však na Blu-ray a DVD vychází více.

Schindlerův seznam (USA, 1993)

Ten seznam zachránil téměř 1200 životů..., Zdroj: distributor filmu

Oscarový hit (získal sedm sošek) režiséra Stevena Spielberga vypráví skutečný příběh z druhé světové války o majiteli továrny na výrobu smaltovaného nádobí Oskaru Schindlerovi, jenž se postupem času promění z vykořisťovatele Židů, jakožto levné pracovní síly, v jejich zachránce. Spielberg, který původně navrhoval, aby se režie ujal Roman Polanski, za nejoceňovanější film své bohaté kariéry nedostal ani dolar. Svůj honorář totiž poskytl Shoah Foundation, jež se stará o zachování odkazů těch, kteří přežili holokaust. Snímek se v souvislosti s uvedením do kin potýkal s nevolí cenzorů, například v Indonésii byl označen za sionistickou propagandu. Na DVD přichází ve dvoudiskové verzi.

Žánr: Drama/Historický/Válečný/Životopisný

Režie: Steven Spielberg

Hrají: Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Steven Spielberg: Příběh Shoah Foundation, interaktivní menu, výběr scén, Hlasy ze seznamu

Útes smrti (Austrálie, 2010)

S žraloky není žádná legrace, Zdroj: distributor filmu

Skupina přátel si pronajme plachetnici a vydá se potápět k nejkrásnějšímu korálovému útesu na světě. Když se ale jejich loď převrátí, sny se mění v noční můru. Aby se trosečníci zachránili, musí doplavat k nejbližší pevnině. Jakmile se však přiblíží k útesu, na hladině se objevuje ploutev – neklamné znamení, že je pronásleduje smrtící bílý žralok. Film Útes smrti, který vznikl podle skutečných událostí, přináší děsivý a strhující příběh o přežití na otevřeném moři.

Žánr: Thriller

Režie: Andrew Traucki

Hrají: Adrienne Pickering, Kieran Darcy-Smith, Mark Simpson aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Rolling Stones (USA, 2008)

The Rolling Stones

Pořád jim to hraje, Zdroj: oficiální stránky kapely

Spojení dvou legend, rokenrolových šviháků Rolling Stones a famózního režiséra Martina Scorseseho, přináší divákům jedinečný filmově-hudební zážitek. Scorsese natočil dva koncerty Rolling Stones v Bacon Theatre v New Yorku, využil k tomu osmnáct kamer a za devět měsíců sestříhal zajímavou koláž, jež sestává nejen z večerních show, ale také z archivních záběrů kapely, pohledů do zákulisí, rozhovorů s hudebníky či přípravy samotného vystoupení (zde je zajímavé vzájemné špičkování mezi Scorsesem a frontmanem Stounů Mickem Jaggerem – oba se dohadovali nad podobou pódia a složením playlistu). Snímek je důkazem, že Rolling Stones rozhodně nepatří do starého železa a že stále dokážou přivést publikum do varu (pozorní diváci si jistě všimnou, že na koncert zavítal i Bruce Willis).

Žánr: Dokument/Hudební

Režie: Martin Scorsese

Hrají: Mick Jagger, Keith Richards, Christina Aguilera aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české

Bonusy: film o filmu, medailonky tvůrců, upoutávky, bonusové písně

Red (USA, 2010)

Akční komedie Red (což je mimochodem zkratka Retired Extremely Dangerous – ve výslužbě a mimořádně nebezpečný) vznikla na motivy stejnojmenné komiksové série. V centru pozornosti příběhu jsou bývalí agenti CIA, kteří se jen obtížně vyrovnávají s náhlým přebytkem volného času. Život spořádaných amerických občanů je nudí, raději by zase nějakou pořádnou akci. A k té skutečně dojde, když začnout strkat nos tam, kam nemají. V hlavních rolích uvidíte Bruce Willise, Helen Mirren, Mary-Louise Parker, Johna Malkoviche a Morgana Freemana. Red zatím vychází jen na DVD, Blu-ray je plánováno na 21. března.

Žánr: Akční/Komedie

Režie: Robert Schwentke

Hrají: Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, volba scén

Hra na schovávanou (USA, 2004)

Dceruško, šplouchá ti na maják, Zdroj: distributor filmu

Čerstvě ovdovělý psycholog David Callaway se společně se svou dcerou Emily stěhuje do nového domu na severu státu New York. David věří, že život na venkově, daleko od městského shonu a mnoha dalších stresových faktorů, pomůže Emily, aby se vyrovnala se smrtí své matky. Místo klidu se ale oba stávají terčem divoké štvanice. Emily si totiž najde imaginárního kamaráda Charlieho, který začne terorizovat všechny okolo. Na disku mimo jiné najdete hned pět alternativních závěrů.

Žánr: Horor/Thriller/Drama

Režie: John Polson

Hrají: Robert De Niro, Dakota Fanning, Dylan Baker aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Z natáčení Hry na schovávanou, komentář režiséra, střihače a scenáristy, vynechané scény, alternativní konce, previzualizace scén

Dále vychází: Griffinovi (seriál), Letohrátky: Rebeka, Kid a Balú, Pavilon číslo 6, Velitel, Poslední templář, Pohřbené duše, Cable Guy aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Schindlerův seznam, Red nebo Útes smrti