Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Poznáš muže svých snů, Benga v záloze či Záměna

Jiří Hannich

Jiří Hannich

28. 3. 2011

Poznáš muže svých snů, říká názvem svého posledního celovečerního filmu Woody Allen. A ten, kdo již má s jeho scenáristickým a režisérským stylem zkušenost, ví, že prostřednictvím inteligentních dialogů rozehrává ironicky laděnou partii o tragikomičnosti mezilidských vztahů.

Poznáš muže svých snů (USA/Španělsko, 2010)

FOTO: Poznáš muže svých snů

Milionář zůstal v chatrči, tak jsem teď volná, Zdroj: oficiální stránky filmu

Vášně, touhy, sny, neklid i stres někdy vykolejí každého z nás. Je-li člověk emocionálně rozpolcený, hledá-li sám sebe a další směřování v rámci své životní poutě, může sérií neuvážených kroků významně zamávat se svým okolím. Typická vztahová komedie Woodyho Allena sleduje eskapády jedné rodiny, na nichž je ilustrováno, jak zoufale snadné může být propadnutí bláznivým iluzím. Postarší muž Alfie si nechá vybělit zuby, zaskočí do solárka, opustí svou ženu Helenu a začne se věnovat svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine. To aby dohnal své mládí. Helena zase svěří svůj život do rukou kartářky. Jejich dcera Sally se trápí v manželství s neúspěšným spisovatelem Royem. Oba utíkají ze stereotypu ke svým bokovkám.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Woody Allen

Hrají: Anthony Hopkins, Naomi Watts, Freida Pinto aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Benga v záloze (USA, 2010)

Pomáhat a chránit, to je naše heslo!

Tato akční komedie sleduje detektiva Allena Gambla, soudního revizora účtů, jehož hlavní náplní práce je papírování, a detektiva Terryho Hoitze, tvrdého chlapíka, který byl k Allenovi přidělen jako parťák. Allen a Terry vzhlížejí k hvězdám newyorského policejního sboru Dansonovi a Highsmithovi, moc by si přáli být jako oni, dostat se do akce a vyřešit nějaký závažný případ. Ovšem na každého člověka se někdy usměje štěstí a Gamble a Hoitz brzy narazí na zdánlivě nevinný případ, o který nikdo z ostatních detektivů nestojí. Přitom by se z něho mohl vyklubat největší zločin, jaký město zažilo. Takovou příležitost je třeba pořádně využít.

Žánr: Krimi/Komedie/Akční

Režie: Adam McKay

Hrají: Will Ferrell, Samuel L. Jackson, Eva Mendes aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané scény, Rozbít a spálit!, Bed Bath and Way Beyond, Všichni nesnáší autora záběrů ze zákulisí, Necenzurovaná verze komentáře „matek“ tvůrců, nepovedené záběry, Alternativní akce: Nebylo to tak???, Proč jsou v tom filmu Britové?, Rob Riggle se rád baví, Neměli bychom líbat kuřata, Mark Wahlberg u soutěže jedlíků, Celosvětová reklama společnosti Lendl, Z blízka aj.

Záměna (USA, 2010)

Příjemná romantická komedie od tvůrců po všech stránkách vynikajícího snímku Malá Miss Sunshine vypráví příběh Kassie, emancipované čtyřicítky se smyslem pro humor, která si vybudovala slušnou kariéru, avšak cítí, že její milostný život dostává pořádně za uši. Sem tam sice má nějakou známost, ovšem nejvíce času stejně tráví se svým poněkud neurotickým kamarádem Wallym. Biologické hodiny nemilosrdně tikají, proto se Kassie rozhodne mít dítě. A to bez muže, jen s drobnou pomocí dárce spermatu. Wallymu se takový nápad moc nelíbí a semeno anonymního muže vymění za své. Pak se cesty Wallyho a Kassie na sedm let rozejdou. Při jejich dalším setkání je už přítomen malý, okatý, lehce neurotický rozumbrada Sebastian, jenž si s Wallym nejen velmi dobře rozumí, ale je mu i podobný. Pravda bude muset ven.

Žánr: Drama/Komedie/Romantický

Režie: Josh Gordion, Will Speck

Hrají: Jennifer Aniston, Jason Bateman, Thomas Robinson aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Excalibur (USA/Velká Británie, 1981)

Tuhle já chci za ženu!

Jen vyvolený dokáže vládnout magickým mečem. Pouze ten se může stát králem. Britský film na motivy dávné legendy o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu přivádí diváka do dávných časů temna, kdy prostý lid trpí pod zlovůlí a mocenskými choutkami krutých vládců. Po dlouhé době se však objevuje naděje na mír, neboť panovník Uther Pendragon, jemuž kouzelník Merlin slíbil za ukončení války magický meč Excalibur, uzavře se svým sokem vévodou z Cornwallu příměří. Vášeň je však silnější než vůle. A vášni, která Uthera posedne při spatření krásné Cornwallovy manželky, je tento muž ochoten obětovat vše. Dokonce i těžce vydobytý mír. Snímek získal v roce 1981 v Cannes Cenu za umělecký přínos, nyní vychází na Blu-ray k třicátému výročí svého vzniku.

Žánr: Historický/Drama/Romantický/Fantasy/Dobrodružný

Režie: John Boorman

Hrají: Nigel Terry, Helen Mirren, Nicholas Clay aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentář režiséra, filmová upoutávka

Nejbližší příbuzenstvo (USA, 1989)

Hlavním hrdinou napínavého příběhu je bývalý policista Truman Gates, který přišel do Chicaga z drsného prostředí Appalačských hor, aby zde hájil čest své krve. V Chicagu se totiž pokoušel o štěstí i Trumanův mladší bratr Gerald. Bohužel se zapletl do kšeftů s mafií a doplatil na to životem. Do města následně přijel další člen rozvětvené rodiny Gatesových, přímočarý venkovan Brian. Ve snaze pomstít Geraldovu smrt vnikl Brian do sídla místních gangsterů, při akci se však smrtelně zranil. To už je na Trumana, který jako policista vždy ctil právo a postup dle předpisů, opravdu  hodně, a tak se rozhodne poprvé v životě obejít zákon a pomstít svou rodinu.

Žánr: Krimi/Akční/Thriller

Režie: John Irvin

Hrají: Patrick Swayze, Liam Neeson, Helen Hunt aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Hranice nemožného (seriál), Disney skvělá zábava (seriál), Dražší než rubíny, Riskantní podnik, Drsňák Dudley, W.I.T.CH. (seriál), Atomový vlak, Kráska dne, Jízda smrti aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Poznáš muže svých snů, Benga v záloze či Záměna