Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Oči války, Ondine nebo Resident Evil: Afterlife

Jiří Hannich

Jiří Hannich

24. 1. 2011

Fotbalista nebo herec, to byly dvě životní dráhy, které si v dětství vysnil Colin Farrell. Jak známo, tento svérázný Ir dal přednost herectví, a že nešlo o chybnou volbu dokládají dva jeho snímky, které nyní vycházejí na DVD: Ondine a Oči války. Jestliže disponujete Blu-ray přehrávačem, pak je zcela na místě upozornit vás na sci-fi Resident Evil: Afterlife či drama Mariňák. Oba tituly přinášejí řadu bonusů, prvně jmenovaný je dokonce k dispozici ve 3D.

Ondine (Irsko/USA, 2010)

Farrell jako rybář, který se stará o nemocnou dceru, Zdroj: distributor filmu

Na hranici mýtu a reality se odehrává příběh posmutnělého irského rybáře Syracuse, který jednoho dne vyloví z moře záhadnou dívku. Jmenuje se Ondine (což vcelku příznačně znamená ta, která přichází z moře), usadí se v Syracusově domě a záhy také v jeho srdci. Rybářova dcerka Annie dokonce věří, že neznámá cizinka je kouzelnou mocí obdařená bytost a že její příchod do neúplné rodiny má svůj zvláštní význam: pro jejího otce se jeví být zdrojem štěstí a znovu nalezené radosti ze života a samotné Annie by pak měla pomoci, aby jí neselhávaly ledviny. Ondine však za sebou táhne jako balvan svou temnou minulost. Vedle Colina Farrella v tomto snímku září půvabná polská herečka (avšak narozená v Mexiku) a zároveň jeho manželka Alicja Bachleda.

Žánr: Drama/Romantický/Mysteriózní

Režie: Neil Jordan

Hrají: Colin Farrell, Alicja Bachleda, Stephen Rea

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Oči války (Irsko/Španělsko/Belgie/Francie, 2009)

Válečný fotograf Mark Walsh zachycuje ohavnosti páchané v Kurdistánu a zároveň se uprostřed válečné vřavy snaží najít svého pohřešovaného kamaráda. Snímek, jenž Colin Farrell produkoval a zahrál si v něm hlavní roli, zcela upřímně vypovídá o hrůzách válečných konfliktů (nejen toho v Kurdistánu), utrpení, jež přinášejí, psychických stopách, které zanechávají v myslích jejich učastníků (a nemusejí ani bojovat) i lhostejnosti a pokrytectví těch, pro které je válečné zpravodajství jen jednou z forem televizních reality show. Režie se ujal původně válečný kameraman Danis Tanović, jenž hned svou prvotinou Země nikoho dobyl Hollywood a získal Oscara. Hvězdné herecké obsazení Očí války dokládá také přítomnost Christophera Leeho či Paz Vegy.

Žánr: Drama/Válečný/Psychologický

Režie: Danis Tadović

Hrají: Colin Farrell, Paz Vega, Christopher Lee

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Machři (USA, 2010)

Horší než malé děti

To, že člověk vyroste, nemusí nutně znamenat, že také dospěje. Pětice dobrých přátel se po třiceti letech od promoce znovu schází, aby si při společném víkendu připomněli staré dobré časy. Fakt, že se z nich od té doby stali úctyhodní obchodníci, manželé a otcové, v tomto případě ztrácí na důležitosti. Mají totiž stále duši dítěte, a tak jim nic nezabrání se náramně pobavit. Blu-ray je doslova napěchované zajímavými bonusy – od komentáře režiséra přes vynechané scény, až po několik dokumentů o tom, jak Machři vznikali.

Žánr: Komedie

Režie: Dennis Dugan

Hrají: Adam Sandler, Chris Rock, Rob Schneider

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS 5.1)

Titulky: české

Bonusy: nepoužité záběry, komentář režiséra, Obsazení Machrů, vynechané scény, Dennis Dugan: Režisér v akci, Ztracené pásky Norma MacDonalda, Busey a opice

Resident Evil: Afterlife (USA/Velká Británie/Německo, 2010)

Na zombíky!

Čtvrtý film sci-fi série Resident Evil si můžete vychutnat ve 3D. Snímek začíná čtyři roky po smrtící epidemii T-viru, který vytvořila společnost Umbrella. Vir proměnil svět v místo z nočních můr, kde rapidně se vyvíjející zombies nahánějí poslední zbytky přežívajících lidí. Alice se nachází v Japonsku, vybavena nadlidskými schopnostmi a v čele armády svých vlastních klonů, aby se postavila svému úhlavnímu nepříteli, šéfovi společnosti Umbrella, Albertu Weskerovi. Během souboje ale utrpí těžké ztráty. V malém letadle unikne do chladné aljašské divočiny a pustí se do pátrání po Arcadii, údajně jedinému místu na světě, které dosud nezamořil T-virus.

Žánr: Sci-Fi/Akční/Horor/Thriller

Režie: Paul W.S. Anderson

Hrají: Milla Jovovich, Ali Lartel, Boris Kodjoe

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Pohled nemrtvých – Obraz v obraze, vynechané a vystřižené scény, filmy o filmu, komentář režiséra, trailer Resident Evil: Damnation

Mariňák (USA, 2005)

Válečné drama režiséra Americké krásy, Nouzového východu či romantické komedie Všude dobře, proč být doma Sama Mendese sleduje vojáka Swofforda od jeho pobytu ve výcvikovém táboru pro nováčky až do chvíle, kdy stojí s puškou uprostřed pouště Blízkého východu tváří v tvář nesnesitelnému horku a iráckým vojákům. Swofford a jeho parťáci vycvičení k zabíjení se ocitají v nelítostných podmínkách, bojují ve válce, které nerozumí, z důvodů, které nechápou. Sám režisér Mendes vystupuje v mnoha krátkých dokumentech, jež jsou k filmu přiloženy jako bonus, snímek také doprovodil svým komentářem. Hlavní roli pak ztvárnil Jake Gyllenhaal, který kvůli tomu nabral pět kilogramů svalové hmoty a v jedné ze scén málem zadusil kolegu.

Žánr: Válečný/Drama

Režie: Sam Mendes

Hrají: Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Chris Cooper

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Swoffordovy představy s komentářem režiséra Sama Mendese a střihače Waltera Murcha, zpravodajské rozhovory s komentářem režiséra Sama Mendese a střihače Waltera Murcha, vynechané scény; komentáře režiséra Sama Mendese, scenáristy Williama Broylese, Jr. a autora Anthonyho Swofforda, Deník Mariňáka s úvodem režiséra Sama Mendese, Filmové souvislosti s úvodem režiséra Sama Mendese

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Oči války, Ondine nebo Resident Evil: Afterlife