Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Nicolas Cage Box, Sex ve městě 2, Oko nad Prahou a mnohé další

Jiří Hannich

Jiří Hannich

3. 11. 2010

Nicolas Cage se zcela jistě řadí mezi hollywoodské stálice a pardály stříbrného plátna. Do české distribuce přichází set se třemi snímky, v nichž právě Cage ztvárnil hlavní postavu. Potěšit se tak můžete Zběsilostí v srdci, Obchodníkem se smrtí a Ghost Riderem. Nebo raději Lacroix edici Sexu ve městě 2? Stačí si jen vybrat. Zde je přehled toho, co vás v tomto týdnu čeká a nesmí minout na DVD a Blu-ray.

N. Cage jako Obchodník se smrtí, Zdroj: distributor filmu

Nicolas Cage Box 3 DVD

Balení obsahuje thriller režírovaný Davidem Lynchem Zběsilost v srdci, kde Nicolas Cage představuje svobodomyslného mladíka, jenž, oděn do saka z hadí kůže, prchá se svou dívkou do slunné Kalifornie. V akčním filmu Obchodník se smrtí se Cage pro změnu převtělil do postavy překupníka zbraní, pohybujícího se v nejnebezpečnějších válečných zónách světa, vydělávajícího astronomické sumy a soupeřícího s Interpolem a především s vlastním svědomím. Do třetice je k dispozici akční fantasy Ghost Rider o démonovi na hořícím motocyklu ve službách vládce pekel.

Zběsilost v srdci

Žánr: Krimi/Drama/Thriller
Stopáž: 120 minut
Režie: David Lynch
Hrají: Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe aj.
Zvuk: český, anglicky (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: Film o filmu, Zaostřeno na Davida Lynche, rozhovory s tvůrci a herci, TV spot, fotogalerie

Obchodník se smrtí

Žánr: Krimi/Drama/Thriller
Stopáž: 117 minut
Režie: Andrew Niccol
Hrají: Nicolas Cage, Jared Leto, Jared Burke, Eric Uys aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ghost Rider

Žánr: Akční/Sci-Fi
Stopáž: 114 minut
Režie: Mark Steven Johnson
Hrají: Nicolas Cage, Eva Mendes aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: trailery, komentáře tvůrců

Poslední píseň

Už jsou to tři roky, kdy se rodiče mladé a krásné dívky Ronnie rozvedli, přesto jim jejich dcera stále není schopna odpustit. V létě však odjíždí za svým otcem, který působí v malém pobřežním městečku Tybee Island jako koncertní pianista. Pocit křivdy a nezahojené rány na duši tvoří v jejich soužití zdánlivě nepřekonatelnou bariéru. Teprve až když Ronnie pozná svého otce o něco blíže a zažije románek s místním mladíkem, pozná, že problematika mezilidských vztahů není černobílá, jak si dříve myslela. Blu-ray přináší ve své bonusové složce videoklip představitelky hlavní role Miley Cyrus, několik vynechaných scén i komentáře tvůrců filmu.

Žánr: Drama/Romantický

Stopáž: 107 minut

Režie: Julie Ann Robinson

Hrají: Miley Cyrus, Bobby Coleman, Greg Kinnear, Kelly Preston aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: alternativní úvodní scéna, videoklip Miley Cyrus When I Lokk at You, vynechané scény, V zákulisí s Bobby Colemanem, audiokomentáře

Sex ve městě 2 - Lacroix Edition, Zdroj: distributor filmu

Sex ve městě 2

Známá čtveřice žen tentokrát opouští ruch New Yorku a vydává se rozptýlit do exotického Abú Dhabí. V luxusních kulisách arabského světa se dámy cítí jako ryby ve vodě a mají tak možnost uniknout od genderové stereotypizace domácího prostředí, jež je nutí plnit tradiční role manželek a vychovatelek svých dětí. Tato dámská jízda zalitá sluncem, plná dobrodružství a okořeněná mnoha příjemnými překvapeními se k vám dostává jak na DVD, tak i na Blu-ray, přičemž luxus, jenž na vás dýchne z televizní obrazovky skvěle dokresluje originální design distributorem nabízené dvoudiskové Lacroix edice.

Žánr: Komedie/Romantický

Stopáž: 146 minut

Režie: Michael Patrick King

Hrají: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: A co všechno se stane během dvou let: Rozhovor se Sarah Jessicou Parker a režisérem Michaelem Patrickem Kingem, Styl Sexu ve městě 2, Vezmi si mě, Liso!, Osmdesátá léta, Muži Sexu ve městě, Soundtrack Sexu ve městě: V zákulisí s Aliciou Keys

Oko nad Prahou

Dokument Olgy Špátové se zaměřuje na soukromí nedávno zesnulého architekta Jana Kaplického a na peripetie kolem projektu nové budovy Národní knihovny, jež se měla stavět v Praze na Letné. Nečekejte žádné objektivní zaznamenání skutečnosti, Oko nad Prahou cílí na emoce jak nepřímočařeji to vůbec jde a neskrývaně se staví na podporu Kaplického projektu. Není tedy divu, že dokument již po svém uvedení do kin vzbudil mezi filmovými kritiky a diváky jisté kontroverze a tohoto efektu se zřejmě nevyvaruje ani mezi těmi, kteří si počkali na jeho zhlédnutí až na DVD. Ať už ale máte na chobotnici jakýkoli názor, nemůžete přehlédnout Kaplického mimořádně citlivou a vnímavou duši, kterou během filmování odhalil. A to je právě na Oku nad Prahou to nejzajímavější.

Žánr: Dokumentární

Stopáž: 78 minut

Režie: Olga Špátová

Hrají: Jan Kaplický, Václav Havel, David Vávra, Dagmar Havlová, Pavel Bém aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české pro neslyšící, anglické

Bonusy: Filmový portrét Jana Kaplického Profil (režie: Jakub Wagner), hudba z filmu Profil (nahráno Okamžitým orchestrem Varhana Orchestroviče Bauera), Memoriál Jana Kaplického v Londýně, vyřazené scény z filmu, Vernisáž z výstavy s názvem Vlastní cestou, kinoupoutávka filmu

Street Dance 3D

Carla vedla uspokojivý život až do chvíle, kdy jí opustil její taneční a životní partner. Náhle zjišťuje, že před ní stojí nelehký úkol: musí šéfovat taneční skupině, jež se připravuje na finále UK Street Dance Championship, tedy na vystoupení, které jim všem může dokonale změnit život. Carla však nedokáže zabránit ztrátě zkušebny a začíná vážně pochybovat o svých vůdčích schopnostech. Pomocnou ruku jí podá učitelka baletu Helen, podmínkou však je, že Carla bude muset spolupracovat s jejími baletními tanečníky. Ve Street Dance samozřejmě uvidíte mnoho energických tanečních vystoupení, která mj. předvedou i hvězdy populární soutěže Britain´s Got Talent. Vše navíc ve formátu 3D!

Žánr: Drama

Stopáž: 98 minut

Režie: Max Giva, Dania Pasquini

Hrají: Nichola Burley, Charlotte Rampling, Patrick Baladi aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Jeremiah Johnson, Valachiho svědectví, James Bond 007 kolekce (20 DVD), Sluha dvou pánů (divadelní představení), BloodRayne, Fantazie a Fantazie 2000

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Nicolas Cage Box, Sex ve městě 2, Oko nad Prahou a mnohé další