Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Největší z Čechů, X-Men tetralogie a další

Jiří Hannich

Jiří Hannich

17. 5. 2011

V televizní anketě Největší Čech před šesti lety uspěl Karel IV. Největší však může být i ten, kdo umí prolézt raketou na squash nebo sní nejvíce párků. Točit o tom dokument je ale peklo. Neotřelý snímek Největší z Čechů znovu na DVD.

Největší z Čechů (ČR, 2010)

Není těch brček náhodou málo?, Zdroj: distributor filmu

Neodolatelný příběh skupiny živořících umělců, kteří sice za sebou mají filmy oceněné lvy a příznivými kritikami, díla s úspěchem uváděná na řadě festivalů, přesto na ně nechodí diváci. Jejich další spolupráce se řítí do ztracena, protože životní projekt režiséra nezískal grant, což znamená, že se nebude točit. Producentka s režisérem tak z nutnosti odjíždějí do Pelhřimova, do metropole českých rekordů a kuriozit, kde mají za tučnou odměnu natočit dokument o lidech, kteří dokážou věci, u nichž se ostatním tají dech. Největší z Čechů je kousavě kritickým pohledem na současnou situaci v české kinematografii, stejně jako obžalobou vkusu mainstreamově orientovaného publika.

Žánr: Komedie

Režie: Robert Sedláček

Hrají: Simona Babčáková, Jaroslav Plesl, Johana Švarcová aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

X-Men tetralogie

Jmenuji se Wolverine a mám fakt ostré drápy

X-Men je tým superhrdinů, který se poprvé objevil ve stejnojmenném komiksu vytvořeném roku 1963 Stanem Leem a Jackem Kirbym. Mutanti se speciálním genem X, který jim dává zvláštní schopnosti, se učí ovládat své síly, mít nad nimi kontrolu a přesvědčit tak lidstvo, že se z jejich strany nemá čeho bát. Stále se však musí potýkat s nenávistným postojem některých vlivných lidí, kteří si přejí mutanty vyhladit.

X-Men (Kanada/USA, 2000)

Žánr: Akční/Sci-Fi/Drama

Režie: Bryan Singer

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Halle Berry aj.

Zvuk: český (2.0 Stereo), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané a prodloužené scény s komentářem, nepovedené záběry, rozhovory, umělecká galerie, animatika

X-Men 2 (Kanada/USA, 2003)

Žánr: Akční/Sci-Fi/Dobrodružný

Režie: Bryan Singer

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Halle Berry aj.

Zvuk: český (2.0), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentáře, upoutávky, D-box, překvapení

X-Men 3: Poslední vzdor (Kanada/USA, 2006)

Žánr: Akční/Sci-Fi/Thriller

Režie: Brett Ratner

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Halle Berry aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané scény, komentáře, interaktivní dokument, D-box, překvapení

X-Men Origins: Wolverine

Žánr: Akční/Sci-Fi/Fantasy/Thriller/Drama

Režie: Gavin Hood

Hrají: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Danny Huston aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Kořeny Wolverina, Rozpoutaný Wolverine, Zbraně X, vynechané a alternativní scény s komentářem režiséra

Zelený sršeň (USA, 2011)

Děti mají ohňostroj rády

Britt Reid zdědí po otci rozsáhlé mediální impérium. Rozhodne se proto zanechat svého dosavadního životního stylu, kdy nechyběl na žádněm větším večírku ve městě, naváže nečekané přátelství s jedním ze svých nejkreativnějších zaměstnanců, s Katóem, a poprvé v životě začne dělat něco smysluplného: pod pseudonymem Zelený sršeň se pustí do boje se zločinem. Kató sestaví mocnou zbraň – nezničitelné auto, které disponuje působivou silou motoru i mohutným arzenálem zbraní –, díky níž se dvojice hrdinů dostane na kobylku nejobávanějšímu muži místního podsvětí.

Žánr: Akční/Krimi/Komedie

Režie: Michel Gondry

Hrají: Seth Rogen, Jay Chou, Cameron Diaz aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentáře tvůrců, animované storyboardy, nepovedené záběry, vynechané scény, Věřte mi: Michel Gondry, Hledání Katoa

Někdo to rád horké (USA, 1959)

Legendární snímek, který v sobě kombinuje hudební komedii s parodií na gangsterské filmy, se odehrává v roce 1929 a jeho hrdiny jsou Joe a Jerry – dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a ukryjí se v dívčím orchestru Sladké Zuzi, odjíždějícím na turné na Floridu.

Cestou se seznámí se zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, do níž se Joe zamiluje, ale sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefinu se zajímá mladičký hotelový poslíček Bellhop, na Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Felding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn, omylů a vtipných dialogů s břitkými narážkami, často řádně dvojsmyslnými.

Žánr: Komedie/Romantický/Krimi/Hudební

Režie: Billy Wilder

Hrají: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemon aj.

Zvuk: český (2.0), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentáře tvůrců a archivní rozhovory s herci, Z natáčení filmu Někdo to rád horké, Odkaz filmu Někdo to rád horké, Nostalgický pohled zpátky (dokument), Film o filmu, virtuální vzpomínková síň a další

Četa (USA, 1986)

Charlie Sheen uprostřed válečného pekla

První oběti války jsou nevinné. Vietnam 1967. Mladý a nezkušený student Chris Taylor je přidělen k třicetičlenné pěchotní jednotce, jíž velí nekompromisní seržant Barnes. Psychické a fyzické nasazení je pro mladé vojáky nesnesitelné. Mnozí se dokonce ocitají na pokraji šílenství. Během akce v jedné z vesnic zabíjejí rolníky, znásilňují ženy a ubližují dětem.

Seržant Barnes obviní jednoho z vesničanů, že spolupracuje s protistranou, a zcela bez okolků zastřelí jeho manželku. Necitlivý postup se nelíbí jinému členovi jednotky, který se zapřisáhne, že Barnese za jeho čin požene k vojenskému soudu. Brzy je však tento rebel zabit. Pouze Chris ví, že jeho smrt není dílem nepřítele, nýbrž seržanta Barnese. Nyní již Chrise ovládají pouze dvě myšlenky: vidět Barnese umírat a sám přežít.

Žánr: Válečný/Drama/Akční

Režie: Oliver Stone

Hrají: Charlie Sheen, Willem Dafoe, Forest Whitaker aj.

Zvuk: český (2.0), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Vzpomínka na Četu, komentáře režiséra a vojenského poradce, vynechané a prodloužené scény, portréty, televizní spoty

Dále vychází: Dobrodružství severu 3D, Kamufláž, My z Kačerova, Na vlásku, Rambo: První krev, Rambo II, Rambo III, Přepadení ve vzduchu, Příběh jeptišky, To, Otec prasátek aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Největší z Čechů, X-Men tetralogie a další