Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Muž ve stínu, Secretariat nebo Jíst, meditovat, milovat

Jiří Hannich

Jiří Hannich

7. 2. 2011

V šestém týdnu se sešly hned čtyři filmy – Secretariat, Kluci nepláčou, Jíst, meditovat, milovat a Americký gangster –, jejichž příběh byl inspirován skutečnými událostmi a postavami. A kdo ví – možná že ani mysteriózní drama z politického zákulisí Muž ve stínu není daleko od pravdy. Herecké obsazení všech zmíněných snímků navíc tvoří úplnou hollywoodskou galaxii: své mistrovství zde dávají na odiv Julia Roberts, Denzel Washington, John Malkovich, Javier Bardem, Diane Lane, Pierce Brosnan, Russell Crowe, James Franco, Josh Brolin, Hilary Swank nebo Ewan McGregor.

Secretariat (USA, 2010)

D. Lane, J. Malkovich a jejich kůň, Zdroj: distributor filmu

Penny – žena v domácnosti vychovávající čtyři děti – přebírá po nemocném otci rodinnou farmu, která se zaměřuje na chov závodních koní. Přestože je Penny v tomto oboru naprostým nováčkem, rozhodne se od základu změnit svůj život a jít za novou výzvou: proslavit svůj podnik a vychovat skutečného šampiona. Vsadí při tom na koně jménem Secretariat, který se už od narození jeví jako výjimečně silný, a trenéra Luciena Laurina, jehož cit pro rozvíjení závodního potenciálu koní má být zárukou úspěchu. Po prvních nezdarech je všemi odborníky Secretariat odepisován, nicméně Penny stále doufá, že jednoho dne vstoupí do historie dostihového sportu. Disk obsahuje dosud nezveřejněný bonusový materiál. V hlavních rolích se představují Diane Lane a John Malkovich.

Žánr: Sportovní/Drama

Režie: Randall Wallace

Hrají: Diane Lane, John Malkovich, Scott Glenn aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Srdce šampióna, Choreografie závodů, Rozhovor s Penny Chenery, vynechané scény

Muž ve stínu (Francie/Německo/Velká Británie, 2010)

Sepsat paměti bývalého britského premiéra představuje pro každého spisovatele zajímavou profesní výzvu, příležitost pořádně si vydělat, ale také nebezpečí, že když narazí v expremiérově životě na něco, co nemělo být nikdy odhaleno, zaplete se do hry, na jejímž konci na něj čeká smrt. Ústřední dvojici tohoto napínavého thrilleru Romana Polanského tvoří Pierce Brosnan, jako politik v důchodu, a Ewan McGregor, jako spisovatel. Režisér Polanski byl během post-produkce zatčen, záverečný sestřih tak dokončoval ve švýcarském vězení a nemohl se zúčastnit premiéry. Vzhledem k těmto okolnostem a také ke skutečnosti, že scénář filmu je považován za nepřímou kritiku Tonyho Blaira, jistě zamrzí absence bonusů s výpověďmi tvůrců snímku.

Žánr: Thriller/Mysteriózní/Drama

Režie: Roman Polanski

Hrají: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Tom Wilkinson aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Kluci nepláčou (USA, 1999)

Holka s klukem?

Teena má už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její změnu osobnosti (z Teeny se stává chlapec Brandon), potkává dívku jménem Lana. Po krátké romantické známosti Lana zjišťuje pravdu, ale ukáže se, že ani takto komplikovaný vztah nemůže zapudit city, jež k sobě obě postavy navzájem chovají. Do situace však nekompromisně zasáhne Lanina rodina, čímž vyvolá tragický konflikt. Vynikající herecký výkon vynesl představitelce Brandona Hilary Swank jejího prvního Oscara. Aby dosáhla naprosté věrohodnosti, žila měsíc před natáčením jako muž. Její sousedi si dokonce mysleli, že Hilary chodí každý den navštěvovat její bratr.

Žánr: Drama

Režie: Kimberly Peirce

Hrají: Hilary Swank, Chlöe Sevigny, Peter Sarsgaard aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Jíst, meditovat, milovat (USA, 2010)

Julia Roberts, jako rozvodem poznamenaná Liz Gilbert, odjíždí nejprve do Itálie, kde hodlá prožít prosté potěšení z jídla, následně do Indie, kde se chce oddat modlitbám, a nakonec za starým léčitelem na Bali. Právě jeho proroctví v ní vyvolalo všechnu tu touhu najít sebe sama a zase objevit ztracenou radost ze života. Zdárné dokončení procesu obnovení vnitřní rovnováhy se ovšem neobejde bez průvodcovství přitažlivého muže v podání Javiera Bardema. Snímek vychází na Blu-ray v režisérské verzi, bonusový materiál obsahuje rozhovory s Julií Roberts, režisérem Ryanem Murphym a také skutečnou Elizabeth Gilbert, jejíž knižní bestseller byl předlohou pro vznik filmu.

Žánr: Romantický/Komedie/Drama

Režie: Ryan Murphy

Hrají: Julia Roberts, Javier Bardem, James Franco aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české

Bonusy: rozhovory s Julií Roberts, Ryanem Murphym a Elizabeth Gilbert

Americký gangster (USA, 2007)

Mafián a polda

Černá hvězda podsvětí Frank Lucas je na přelomu šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století bezkonkurenčně nejlepším obchodníkem s drogami. Díky své odvaze a inteligenci rozvinul systém distribuce narkotik z jihovýchodní Asie letadly americké armády přímo do USA. Jeho čistý heroin zaplavil ulice New Yorku a samotného Franka, za podpory zkorumpovaného policejního sboru a politických špiček, vyšvihl na úplný vrchol zdejších mafiánských struktur. Najdou se však i takoví, kteří odmítají nechat se koupit. Detektiv Richie Roberts dostane díky své pověsti za úkol sestavit protikorupční tým, který zavedené pořádky změní. Jako prvního si vezmou na mušku distributora opravdu kvalitního materiálu za mimořádně nízkou cenu. Smyčka se pomalu stahuje a blíží se den, kdy tyhle dvě individuality stanou tváří v tvář. V hlavních rolích Denzel Washington a Russell Crowe.

Žánr: Krimi/Drama

Režie: Ridley Scott

Hrají: Denzel Washington, Russell Crowe, Josh Brolin aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české

Bonusy: komentáře režiséra a scenáristy

Dále vychází: Poslední panic, Scott Pilgrim proti zbytku světa, Maigret klade past, Rychlá rota, Gumídci, Šmoulové, Cyrus a mnohé další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Muž ve stínu, Secretariat nebo Jíst, meditovat, milovat