Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Miami Vice a Království s Jamiem Foxxem nebo druhé Wall Street

Jiří Hannich

Jiří Hannich

14. 2. 2011

FOTO: Jamie FoxxCo nového na Blu-ray a DVD? Akční kousky Království a Miami Vice představují Jamieho Foxxe jako nesmlouvavého drsňáka, který s nasazením vlastního života brání spravedlnost před záměry zločineckých organizací. Těch je plno i v byznysu, jak se lze přesvědčit při sledování dramatu Wall Street: Peníze nikdy nespí. Takový John Lennon měl zcela jiné starosti – jeho problematické dětství přibližuje snímek Nowhere Boy. A do fantaskního světa moudrých opeřenců zase přivádí Legenda o sovích strážcích.

Miami Vice (USA, 2006)

Poldům v Miami to sekne, Zdroj: distributor filmu

Ricardo Tubbs je nebezpečně chytrý chlapík. Společně s partnerkou Trudy se mu podařilo vniknout do komunity pašeráků drog, kteří svým zbožím zásobují jižní Floridu, s cílem odhalit grázly zodpovědné za tři odporné vraždy. Sonny Crockett využívá své bezedné charisma k nepřetržitému flirtování, dokud si během spolupráce s výše zmíněnou skupinou pašeráků nezadá s manželkou jejich šéfa. I Sonny je polda pracující v utajení. Náročný případ dotlačí oba hrdiny k situaci, kdy se v ohrožení ocitnou jejich blízcí a kdy je težké rozeznat skutečné zločince od těch falešných. Snímek je adaptací populárního televizního seriálu, v hlavních rolích se představují Jamie Foxx a Colin Farrell.

Žánr: Akční/Thriller/Krimi/Drama

Režie: Michael Mann

Hrají: Jamie Foxx, Colin Farrell, Naomie Harris aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Miami Vice a okolí: Lokality natáčení, Miami Vice tajně, Videoklip In The Air Tonigt

Království (USA, 2007)

Střílení nás baví!

A opět Jamie Foxx v jedné z hlavních rolí. V thrilleru Království představuje agenta FBI, jenž v Rijádu vede speciální tým s úkolem zlikvidovat jednu z buněk místní teroristické organizace, která zrealizovala brutální útok na Američany pracující v Saúdské Arábii. Agenti se v prostředí, kde nemohou nikomu věřit, ocitají pod těžkou palbou a nezbývá jim, než se spojit s jejich saúdskými protějšky. Nezvyklí spojenci postupně odhalují tajemství krutého zločinu a zároveň se stávají účastníky konfliktu, v němž jim s vysokou pravděpodobností hrozí smrt. Blu-ray je doslova napěchované mnoha bonusy, v nichž budete mít možnost vidět zákulisí natáčení včetně přípravy technicky náročných scén.

Žánr: Akční/Thriller/Drama

Režie: Peter Berg

Hrají: Jamie Foxx, Chris Cooper, Jennifer Garner aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Přehled misí – obsahuje poznámky o vyšetřováni vysvětlující pozadí příběhu a hlavní akční scény v moderní 3D technologii, Výbuch bytu – čtyři různé filmy o filmu, které sledují natáčeni napínavé scény výbuchu bytu očima jednotlivých hlavních postav, Obraz v obraze, vynechané scény, Historie Království: interaktivní časová osa, Komentář režiséra Petera Berga, Příprava scény na dálnici, Tvorba Království

Legenda o sovích strážcích (USA/Austrálie, 2010)

Mladý soví chlapec Soren je okouzlen historkami svého otce o mýtické skupině okřídlených bojovníků, která se postavila zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že se jednoho dne přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá. Oba soví sourozenci jednoho dne vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli domov bájných sovích postav, které, zdá se, představují jedinou naději na záchranu sovích království.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Fantasy

Režie: Zack Snyder

Hrají: Jim Sturgessm Geoffrey Rush, Rachael Taylor aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Maximum mode pro děti, Legendy o sovích strážcích (o původu strážců, Sorenovi a jeho nových kamarádech aj.), videoklip To the sky, galerie artworku, Padouši ze svaté Aegolie, nová groteska od Looney Tunes

Wall Street: Peníze nikdy nespí (USA, 2010)

Z basy zase na Wall Street

Režisér Oliver Stone natočil volné pokračování svého thrilleru z roku 1987 Wall Street. Pojistné podvody a praní špinavých peněz dostaly v předchozím díle Gordona Gekka za mříže. Bývalý finanční žralok nyní konečně stojí svobodný před branami věznice, jeho vyhlídky ale nejsou nijak růžové: bývalí kolegové mu nemohou přijít na jméno a dcera Winnie s ním pro jistotu rovnou zpřetrhala všechny vazby. Její snoubenec Jacob však pracuje pro firmu, jejíž akcie padnou na dno. Rozhodne se proto vyhledat svého potenciálního tchána a požádat ho o pomoc při pátrání po okolnostech krachu společnosti, která mu donedávna zajišťovala slušné živobytí. Gekkovy kontakty jsou zdrojem cenných informací, nicméně ty nejsou úplně zadarmo. Jacob se zaváže, že novému parťákovi proklestí cestu k Winnie, sám však neví, zda se mu dá věřit.

Žánr: Drama

Režie: Oliver Stone

Hrají: Shia LaBeouf, Michael Douglas, Josh Brolin aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentář režiséra, rozhovory s herci filmu, Peníze nikdy nespí, vynechané a prodloužené scény, Vzestup a pád Wall Street

Nowhere Boy (Velká Británie/Kanada, 2009)

Poutavé drama, které představuje pravdivý příběh problémového dětství Johna Lennona, zavádí diváka do Liverpoolu padesátých let minulého století. John zde žije se svou tetou Mimi a strýcem Georgem. Domácnost se však po strýcově nečekaném úmrtí ocitá vzhůru nohama. Konflikty mezi Johnem a Mimi nabírají na obrátkách, a tak není divu, že vzpurný chlapec stále častěji vyhledává společnost své matky Julie, která žije jen pár bloků od nich. Juliina osobnost je Johnově povaze velice blízká, matka podporuje jeho zálibu v psaní a učí ho také hrát na banjo. A když se symbolem doby stává Johnův oblíbený rokenrol, je cesta ke slávě otevřená.

Žánr: Hudební/Životopisný/Drama

Režie: Sam Taylor-Wood

Hrají: Aaron Johnson, Kristin Scott Thomas, Josh Bolt aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Proměna, Rallye smrti 2, Tom a Jerry: Mistři světa, Taková zvláštní rodinka aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Miami Vice a Království s Jamiem Foxxem nebo druhé Wall Street