Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Město, Tamara Drewe, The Runaways a další

Jiří Hannich

Jiří Hannich

28. 2. 2011

Jako by se v něm snoubili Jekyll a Hyde, tak zvláštní postavou je ve filmovém světě Ben Affleck. Mnohdy se o něm říká, že je jako herec přeceňovaný a filmaři nepochopitelně protěžovaný. Svou lepší stránku však v poslední době ukazuje, když sedne za stůl, napíše scénář a rovnou si ho zrežíruje. Právě Affleckova režijní filmografie (byť pořád ještě skromná) zaslouženě sklízí pochvalná hodnocení. Přispěl k tomu i jeho poslední scenáristický a režisérský počin Město. Mezi tituly, které tento týden vycházejí na DVD a Blu-ray, si zaslouží speciální pozornost.

Město (USA, 2010)

Tahle parta vykrádá banky, Zdroj: distributor filmu

Doug je šéfem zločineckého gangu, který v Bostonu velice úspěšně vykrádá banky. Policie je na ně krátká, žádný sejf v jejich blízkosti nezůstane uzamčený. Při poslední loupeži Dougův parťák a zároveň nejlepší kamarád Jim zajme bankovní manažerku Claire netušíc, že dotyčná bydlí jen čtyři bloky od nich. Ačkoli jsou lupiči při akci maskováni, Jim má obavu, že je Claire může poznat, a chce se jí zbavit. Doug chce zase předejít ještě většímu maléru, dobře zná Jimovu náturu, proto navrhne, že se o dívku postará sám. Jak už to tak ale někdy bývá, z jejich setkání vzejde milostný vztah, který přiměje Douga odjet i s Claire z města. Jeho všehoschopným kamarádům se však plány milostného páru vůbec nelíbí. Po Gone, Baby, Gone jde o druhý zdařilý snímek Bena Afflecka jako režiséra. Zatímco v prvním případě obsadil do hlavní role svého bratra, tentokrát si ji zahrál sám.

Žánr: Krimi/Drama/Thriller

Režie: Ben Affleck

Hrají: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Skuteční lidé z filmu Město, profil Bena Afflecka (na DVD), Benův Boston, Ben Affleck vás provede natáčením, Ve svém rodném městě, Bostonské katedrály, Jeptišky a zbraně, Jak správně vyloupit banku, komentář režiséra, kinoverze i prodloužená verze snímku (pouze na Blu-ray)

The Runaways (USA, 2010)

Sláva je pomíjivá věc...

Dvojka z Twilight ságy Kristen Stewart a Dakota Fanning v životopisném snímku o vzestupu a pádu slavné dívčí rockové kapely. V sedmdesátých letech minulého století byla rocková muzika hájemstvím mužů. Kamarádky Joan Jett a Cherie Currie však již od svých prvních teenagerských let musely jít proti proudu, toužily prorazit a milovaly elektrické kytary. Společně tedy založily skupinu The Runaways, a ač jim na začátku všichni říkali, že rokenrol není pro slečinky, úspěch se dostavil relativně rychle. Přišel podpis první smlouvy, deska, koncerty, peníze, večírky, a také rozpory, které nevyhnutelně vedly až k rozpadu kapely. Tahle bouřlivá rokenrolová jízda opředená lesbickým sexem je celovečerním debutem italské režisérky Florii Sigismondi.

Žánr: Drama/Hudební/Životopisný

Režie: Floria Sigismondi

Hrají: Kristen Stewart, Dakota Fanning, Johnny Lewis aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Tamara Drewe (Velká Británie, 2010)

Holka v šortkách, to je Tamara Drewe

Tamara pracuje v Londýně jako novinářka, nyní se však vrací na svou rodnou hroudu v Dorsetu, aby prodala dům, kde prožila dětství. Její návrat způsobí mezi místními starousedlíky nebývalé pozdvižení. Z Tamary už není ošklivé káčátko s křivým nosem. Ba právě naopak, nos si nechala upravit do dokonalé podoby a její šarmantní vystupování, přirozená inteligence, roztomilá nesmělost, dlouhé nohy a kroutící se zadeček v kratičkých džínových šortkách nenechají žádného muže v okolí chladného. A když se to tak vezme, tak i dámy zjistí, že Tamara je pro ně silnou konkurencí.

Žánr: Komedie

Režie: Stephen Frears

Hrají: Gemma Arterton, Dominic Cooper, Bill Camp aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Nebe (Velká Británie/Německo/Itálie/Francie, 2002)

Britce Philippě Paccardové zabijí v Turíně, kde již delší dobu žije, manžela. Snaží se dovolat spravedlnosti, chce vidět pachatele za mřížemi, avšak italskými oficiálními místy je soustavně ignorována. Zoufalá žena se tedy rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a odpálí v sídle drogového bosse, zodpovědného za smrt jejího muže, podomácku vyrobenou výbušninu. Je zadržena za teroristický útok, přičemž se musí v cele vyrovnávat s vědomím, že zabila čtyři nevinné lidi, zatímco cíl jejího útoku vyvázl živý. Při výsleších na policii tlumočí mladý policista Filippo, jenž se do křehké Britky okamžitě zamiluje a pomůže jí utéct. V hlavních rolích Cate Blanchet (ta byla za svůj výkon oceněna německou Zlatou kamerou) a Giovanni Ribisi.

Žánr: Drama

Režie: Tom Tykwer

Hrají: Cate Blanchet, Giovanni Ribisi, Remo Girone aj.

Zvuk: český, italský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Mongol – Čingischán (Mongolsko/Kazachstán/Rusko/Německo, 2007)

Čingischán: Byl psanec, ale nevzdal se

Čingischán byl jedním z nejúspěšnějších vládců a vojevůdců světa, ale jeho životní příběh začal prostě – světový stratég, vladař a politik vyšel z nuzných a neuspořádaných poměrů. Na sklonku 12. století, v jedné z mnoha mongolských vesnic suverénně ovládaných rodinnými klany, které soupeřily mezi sebou, přišel devítiletý Temudžin o otce a sám byl nucen uprchnout do stepi. Když vyrostl v muže, rozhodl se vrátit, aby získal srdce své vyvolené, pomstil otcovu smrt a vydobyl si respekt všech Mongolů. Režisér Sergej Bodrov v tomto strhujícím filmu překračuje hranice hned několika žánrů a nabízí silnou romanci, historické bitvy, mytologický podtext a především neuvěřitelně pečlivě připravenou podívanou.

Žánr: Drama/Historický/Životopisný/Válečný

Režie: Sergej Bodrov

Hrají: Tadanobu Asano, Amadu Mamadakov, Ying Bai aj.

Zvuk: český, mongolský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Na plný plyn (2008), Teorie velkého třesku (seriál), Superhvězda Superman, Tom a Jerry: Hudební skopičiny, Bambi a Bambi 2 a mnohé další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Město, Tamara Drewe, The Runaways a další