Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Rychlejší, Leon nebo Proč?

Jiří Hannich

Jiří Hannich

9. 5. 2011

Sugestivní scény destruktivního vandalismu a primitivního chování posílené alkoholem a uvolněnými skupinovými normami se zde mísí s úvahami nad mravní devastací prostředí, v němž původci tohoto násilí vyrůstají. Díky své syrovosti, nadčasovosti, ale i výborným hláškám patří Proč? k tomu nejlepšímu, co kdy naše kinematografie nabídla.

Rychlejší (USA, 2010)

Řídím, střílím - zvládnu všechno

Po deseti letech ve vězení má člověk, jemuž říkají Řidič, jediný cíl: pomstít svého bratra, který přišel o život během nezdařené bankovní loupeže. S výčtem jmen budoucích obětí se Řidič vydává za svým cílem a nezná při tom slitování. Avšak na stopě jsou mu policejní veterán, kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják, který se v umění vražd vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní.

Žánr: Akční/Drama/Krimi

Režie: George Tillman Jr.

Hrají: Dwayne Johnson, Billy Bob Thornton, Maggie Grace aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Zbraně a kola, Kriminálníci a policajti, vynechané scény, alternativní závěr, Pistole, auta a kaskadérské výkony ve filmu Rychlejší, Obsazení filmu Rychlejší, Animatik

Proč? (Československo, 1987)

Ve své době mimořádně závažný film, věnovaný negativním dopadům v našich končinách teprve se rodícího fotbalového chuligánství. Režisér Karel Smyczek se na základě scénáře Radka Johna pokusil zrekonstruovat skutečný případ, kdy parta většinou mladistvých vlajkonošů zdemolovala nejen vlakovou soupravu, v níž cestovala na fotbalový zápas, ale ohrožovala navíc spolucestující i osamělou průvodčí.

Žánr: Drama

Režie: Karel Smyczek

Hrají: Jiří Langmajer, Daniel Landa, Pavlína Mourková aj.

Zvuk: český (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Leon (USA, 1994)

Leon je typ tvrdého muže – zabijáka. Je nemilosrdný, nepolapitelný a hlavně nezničitelný. Jeho život náhle změní malé dvanáctileté děvče – milé, nevinné, s tváří ženy, která je jeho protějškem, ale zároveň i příčinou jeho pádu. Parta nepříjemných chlápků, vedených psychopatickým policajtem Stansfieldem, vyvraždí rodinu mladé Matildy, a Leon se tak ocitá v pozici jejího náhradního otce. Své chráněnkyni pomáhá bránit se ve společnosti smrtelných zabijáků, ona ho zase učí mít rád. V hlavních rolích Jean Reno a tehdy debutující Natalie Portman. Ta svou životní roli málem nedostala: původně byla odmítnuta kvůli nízkému věku, ale vrátila se na zkoušku a předvedla výborný výkon.

Žánr: Krimi/Drama/Thriller

Režie: Luc Besson

Hrají: Jean Reno, Natalie Portman, Gary Oldman aj.

Zvuk: český (Stereo 2.0), anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Cliffhanger, Kriminál, Rudý škorpion, Člověk proti zkáze, Kamenný kvítek, Hroši v Africe, Počátek, Shrek: Zvonec a konec aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Rychlejší, Leon nebo Proč?