Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Květ pouště, Tábor tygrů nebo Jackass 3

Jiří Hannich

Jiří Hannich

23. 5. 2011

Rituál ženské obřízky stále sužuje mnoho afrických dívek. Ač je tento zákrok spojen s mnohými zdravotními komplikacemi, na černém kontinentu se traduje, že neobřezaná dívka je nečistá. Příběh jedné z postižených přináší drama Květ pouště.

Květ pouště (Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009)

Krásná L. Kebede jako Květ pouště, Zdroj: distributor filmu

Waris vyrůstala do svých třinácti let v Somálsku. Poté, co jí byla provedena obřízka, se však rozhodla podstoupit strastiplnou cestu pouští a silou vůle se dostala až do Londýna. Zde uklízela ve fast foodu, když si její krásy všiml agent modelingové agentury a nabídl jí, aby přišla na casting. Přestože se Waris postupně vypracovala v jednu z nejznámějších topmodelek světa a k jejím dlouhým a štíhlým nohám padl celý svět, země, kterou vnímala jako svou druhou vlast, ji dlouho nechtěla přijmout. Snímek je adaptací autobiografického románu Waris Dirie, která se po skončení kariéry na přehlídkových molech vrhla do boje proti ženské obřízce.

Žánr: Životopisný/Drama

Režie: Sherry Horman

Hrají: Liya Kebede, Sally Hawkins, Anthony Mackie aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Tábor tygrů (USA/Německo, 2010)

Při práci se člověk trochu zašpiní

Vojín Roland Bozz právě opustil zdi vojenské základny, aby se připojil k četě mladých vojáků chystajících se na vylodění ve Vietnamu. Bozzova nezávislost a otevřený vzdor se vůbec nezamlouvají jeho kolegům ani velícím důstojníkům. Když je četa vyslána do Tygřího tábora, pekelné výcvikové základny a poslední zastávky před Vietnamem, Bozzovy vůdčí schopnosti a jeho oddanost celou jednotku spojí – a přinesou nečekané následky. Režisér Joel Schumacher celý příběh situoval do prostředí výcvikové základny. V tomto směru se odvolává na první část Kubrickova filmu Olověná vesta.

Žánr: Válečný/Drama

Režie: Joel Schumacher

Hrají: Colin Farrell, Clifton Collins, Karolyn Arnold

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Óda na Tábor Tygrů, komentář režiséra, Skutečný Tábor Tygrů, film o filmu, kamerové zkoušky s Colinem Farrellem

Bitva o Hill 60 (Austrálie, 2010)

V roce 1916 se evropské válčící mocnosti ocitají v patové situaci. Operace dvou mohutných armád, které si dosud vyžádaly milióny životů, jsou na mrtvém bodě. Důlní inženýr Oliver Woodward se po pobytu v Papui vrací do Austrálie, aby se připojil k tajné Tunelářské společnosti. Woodward ke svému překvapení získává vojenskou hodnost, a odjíždí do Evropy. Na bitevním poli u francouzského Armentiéres ho čeká rota tunelářů, kteří ale novému veliteli příliš nevěří. Tuneláři mají labyrint chránit tak dlouho, dokud nezazní rozkaz k odpálení trhavin. Nikdo přitom neví, kdy ta chvíle nastane…

Žánr: Válečný/Drama/Historický

Režie: Jeremy Sims

Hrají: Brendan Cowell, Harrison Gilbertson, Steve Le Marquand aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Jackass 3 (USA, 2010)

Můj řidičák je ještě mokrý

Johnny Knoxville se vydá na bruslích mezi dobytek, Bam Margera zkusí projít uličkou mezi paralyzéry s vysokým napětím a Steve-O se vznese do oblak v přetékající kadibudce. Můžete přepínat mezi původní a nesestříhanou verzí, a užít si tak i šílené scény, které na filmovém plátně nebyly k vidění. Vychutnejte si z bezpečné vzdálenosti neskutečné hazardní kousky v podání starých známých bláznů.

Žánr: Komedie/Akční

Režie: Jeff Treamine

Hrají: Johnny Knoxville, Steve-O, Bam Margera aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vystřižené scény, nepoužité scény, trailer, Jak se točil Jackass 3

Spolubydlící (USA, 2011)

Holkám to moc neklape

Allison se rozešla se svým přítelem Samem. A protože nechce zůstat ve velkém apartmá sama, rozhodne se najít pomocí inzerátu někoho, s kým by mohla bydlet. Na scéně se objevuje Hedra. Pochází z dvojčat, a protože její mladší sestra zemřela, připadá si jako by jí chyběla část osobnosti. Má potřebu se o někoho starat, ale dovede být i nepříjemná a zlá. Allison zprvu nevěnuje chování své nové přítelkyně příliš pozornosti. Sam se snaží Allison přesvědčit, že on je stále pro ni tím správným partnerem, ale dívka postupně zjišťuje, že jeho eventuální návrat by nebyl tak snadný. Hedra si totiž tvrdě brání dobytou pozici v Allisonině životě, a nezaváhá ani před vraždou.

Žánr: Thriller/Drama

Režie: Christian E. Christiansen

Hrají: Leighton Meester, Minka Kelly, Cam Gigandet aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Posedlost: Z natáčení Spolubydlící, komentář režiséra, vynechané a alternativní scény, Nebezpečné oblékání, Nová generace hvězd

Dále vychází: Austin Powers: Špion, který mě vojel, Lemonade Mouth, Napříč časem, Český sen – MS v hokeji 2010, Přežít svůj život aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Květ pouště, Tábor tygrů nebo Jackass 3