Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Králova řeč nebo Pohřben zaživa

Jiří Hannich

Jiří Hannich

6. 6. 2011

Jeho země čelila nebezpečí a on měl být jejím hlasem. Velké zkoušce celého národa však předcházel osobní zápas hlavy monarchie s koktáním. Čtyřoscarová Králova řeč právě vstupuje na Blu-ray a DVD.

Králova řeč (Velká Británie/Austrálie/USA, 2010)

Foto: Králova řeč

Jiří VI., koktavý vládce britského lidu, Zdroj: distributor filmu

Na prahu druhé světové války se Bertie nečekaně stává Jiřím VI., králem Británie. Nová funkce pochopitelně vyžaduje rétorické umění na vysoké úrovni, Bertie však od narození trpí vadou řeči, a nerad vystupuje na veřejnosti. Královna Alžběta, budoucí královna matka, proto domluví Bertiemu řečnická cvičení u excentrického terapeuta Lionela Logua. Jeho netradiční metody zpočátku Bertiemu příliš nevoní, po čase se však mezi oběma muži vytvoří zvláštní pouto, na němž bude stát další osud ostrovního národa. Snímek byl oceněn Oscary za nejlepší film, scénář a režii, Colin Firth dostal sošku za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Žánr: Historický/Drama

Režie: Tom Hooper

Hrají: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helen Bonham Carter aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1 a DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Hon na čarodějnice (USA, 2011)

N. Cage honí čarodějnice, Zdroj: distributor filmu

Výpravný film s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem v hlavních rolích vypráví příběh dvou mužů, kteří se vracejí z křižáckých výprav do rodného města zdecimovaného morovou epidemií. Z katastrofy církevní hodnostáři obviňují jednu z dívek, která měla propadnout okultismu. Rytíři dostanou za úkol dopravit údajnou čarodějnici do odlehlého opatství, kde se má podrobit prastarému rituálu vymítání ďábla. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým bude dvojice hrdinů muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a přivedou k odhalení dívčina děsivého tajemství.

Žánr: Historický/Fantasy/Akční

Režie: Dominic Sena

Hrají: Nicolas Cage, Ron Perlman, Claire Foy aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Barva kouzel (Velká Británie, 2008)

Filmová adaptace knihy Terryho Prachetta. První turista Zeměplochy Dvoukvítek se spolu s neschopným čarodějem Mrakoplašem vydává na bláznivou výpravu až na okraj světa. Jejich putování (a především jejich kufr plný zlata) neunikne pozornosti mnoha pobudů, a tak budou muset čelit celé řadě nečekaných situací, s jakými nepočítali ani v nejdivočejších snech.

Žánr: Komedie/Fantasy

Režie: Vadim Jean

Hrají: Christopher Lee, Sean Astin, Tim Curry aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Pohřben zaživa (Španělsko/USA/Francie, 2010)

Paul Conroy je civilním pracovníkem v Iráku, kde ho jednoho dne unesou a pohřbí zaživa. Statisíce kilometrů pouště. Vzduch na devadesát minut. Žádná cesta ven. Naštěstí má Paul u sebe telefon, který se stává jeho jedinou možností, jak zkontaktovat někoho z vnějšího světa. Sugestivní snímek (nic pro klaustrofobiky) španělského režiséra Rodriga Cortése byl na točen za pouhých sedmnáct dní v barcelonských filmových ateliérech. Rozpočet přitom nepřesáhl dva miliony amerických dolarů.

Žánr: Drama/Thriller

Režie: Rodrigo Cortés

Hrají: Ryan Reynolds, Erik Palladino, Samantha Mathis aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

12 opic (USA, 1995)

Komu tady šplouchá na maják?, Zdroj: distributor filmu

Sci-fi thriller Terryho Gilliama se dočkal opětovného vydání na DVD. V centru pozornosti příběhu, jehož ústřední linka začíná v roce 2025, je James Cole, muž, který prožil převážnou většinu svého života v podzemí. Je totiž jedním z hrstky lidí, kteří dokázali přežít řádění nebezpečného viru. Přes pět miliard obyvatel zeměkoule zemřelo, zbytek se ale s věčným životem v podzemních prostorách nehodlá smířit, a vysílá do minulosti prostřednictvím stroje času vězně, aby odhalili zdroj nákazy a dodali tak vědcům potřebné poznatky k vyvinutí protilátky. James se tak vrací do devadesátých let dvacátého století a snaží se vypátrat, kdo má to lidské utrpení vlastně na svědomí.

Žánr: Drama/Sci-fi/Thriller/Mysteriózní

Režie: Terry Gilliam

Hrají: Bruce Willis, Brad Pitt, Jon Seda aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Kříž, Otázka chleba a smrti, Nesprávné kalhoty, Méďa Béďa, Gumídci aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Králova řeč nebo Pohřben zaživa