Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: (K)lamač srdcí, Zvláštní vztahy nebo Planina v ohni

Jiří Hannich

Jiří Hannich

17. 1. 2011

Zdroj: hceVe třetím týdnu roku 2011 se na trhu s DVD a Blu-ray hlásí o slovo především francouzská komedie s rafinovaným názvem (K)lamač srdcí, v níž se jedné z hlavních rolí ujala Vanessa Paradis. Aby slavných hereček (a pohledných žen) nebylo málo, tak v dramatu Planina v ohni na sebe zase upozorňuje Charlize Theron, přičemž stranou nezůstávají ani Jennifer Lawrence a Kim Basinger. Pánské osazenstvo se ale také nenechalo zahanbit: Dennis Quaid a Michael Sheen se ve filmu Zvláštní vztahy proměnili ve velice protřelé politiky.

Zvláštní vztahy (USA/Velká Británie, 2010)

Lewinská mi pěkně zavařila, Zdroj: distributor filmu

Dokumentární drama z politického zákulisí – jež si pro svůj název vypůjčilo termín Winstona Churchilla, kterým kdysi charakterizoval spojenectví Velké Británie a USA – přibližuje vztah Tonyho Blaira a Billa Clintona, dvou mocných mužů nedávné historie. Oba se na politické mapě pohybovali nalevo od středu, byli hnáni podobnými idejemi a ambicemi, na jejich bedrech ležela tíha globální politiky. Pragmaticky uvažující Clinton navíc učil politicky méně zkušeného Blaira tahat za zákulisní nitky. Rozkol v jejich vztahu znamenala až krize v Kosovu, kdy se volání britského premiéra po radikálních krocích setkalo s odporem Bílého domu. Scénář napsal Peter Morgan, který je díky Duelu Frost/Nixon považován za specialistu na příběhy o politických osobnostech.

Žánr: Historický/Drama

Režie: Richard Loncraine

Hrají: Michael Sheen, Dennis Quaid, Helen McCrory, Hope Davis aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

(K)lamač srdcí (Francie, 2010)

Můžete si stokrát říkat, že vyzrajete nad láskou, ale stokrát se přesvědčíte, že ta si rozhodně nedá poroučet. Alex a jeho sestra provozují společnost, která poskytuje vskutku neobvyklé služby: rozbíjí partnerské vztahy na objednávku. Jednoho dne si je najme bohatý muž, jenž není spokojen se ženichem své dcery. Dvojice profesionálních vztahokazů má ovšem na svůj úkol jenom týden. Hra o čas a lásku tak nabere pořádně na obrátkách. Možná více, než se dalo zpočátku čekat.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Pascal Chaumeil

Hrají: Vanessa Paradis, Romain Duris, Julie Ferrier aj.

Zvuk: český, francouzský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: film o filmu, trailer

Lovecká sezóna 3 (USA, 2010)

V lese je to fajn

Nadešla doba pro každoroční pánskou dovolenou, ale ani jeden z Boogových přátel si nenašel čas, a proto se Boog rozhodl vyrazit sám. Zcela náhodou navštíví cirkus a vymění si místo s cirkusovým grizzlym, který je Boogovi až neskutečně podobný. Když se ale cirkus začne chystat na návrat do Ruska, pro Elliota, veverku McSquizzyho, Buřtíka a zbytek bandy začíná závod s časem, aby zachránili Booga dříve, než bude pozdě. Film je k dispozici na Blu-ray s mnoha netradičními bonusy.

Žánr: Animovaný

Režie: Cody Cameron

Hrají: Crispin Glover, Ciara Bravo aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české

Bonusy: Cirkus plný akce, záběry z výroby, interaktivní hry

Proti proudu (USA, 2009)

Někdo maká a někdo se fláká

Paul Thompson se usilovně snaží vypořádat s tragickou minulostí, která ho v mysli neustále pronásleduje. Proto se rozhodne uskutečnit svůj celoživotní sen, což obnáší přeplavat řeku Hudson po celé její délce. V doprovodu svých přátel Jeffa a Liz se Paul vydává na emotivní cestu, která otestuje hranice přátelství a právo každého zvolit si vlastní osud.

Žánr: Drama

Režie: Peter Callahan

Hrají: Joseph Fiennes, Justin Kirk, Mary Tyler Moore, Pell James aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Planina v ohni (USA, 2008)

Scenárista Guillermo Arriaga se vyžívá ve skládačkách. Pokud si vzpomenete na Iñárrituovy Amores Perros, 21 gramů nebo třeba Babel – tedy filmy, k nimž právě Arriaga vytvořil scénář – uvědomíte si, jak silně mohou takové změny časových rovin na plátně zapůsobit. Příběh snímku Planina v ohni je vyprávěn podobným způsobem, Arriaga si ho navíc sám zrežíroval. V centru pozornosti se nacházejí tři ženy: Mariana je šestnáctiletá dívka z mexického pohraničního města, která se snaží dát dohromady své rodiče, Gina se zase musí vyrovnat se svou tajnou láskou a Sylvia, manažerka z Portlandu, přebíjí vnitřní bolest prázdným sexem, a musí projít citovou odyseou, aby vykoupila svůj dávný hřích. Všechny touží po tom, aby je okolí chápalo, a snad jim i odpustilo.

Žánr: Drama

Režie: Guillermo Arriaga

Hrají: Charlize Theron, Kim Basinger, Jennifer Lawrence aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: ineraktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: (K)lamač srdcí, Zvláštní vztahy nebo Planina v ohni