Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Fotři a lotři kolekce, Hlava, ruce, srdce nebo Hnízdo neřesti

Jiří Hannich

Jiří Hannich

25. 4. 2011

V závěru měsíce dubna toho na DVD a Blu-ray nevychází mnoho, nicméně můžeme řici, že jde o docela netradiční filmovou všehochuť. Temnou atmosférou oplývají snímky Hlava, ruce, srdce a Paranormal Activity 2, salvy smíchu vyvolá kolekce Fotři a lotři, milostný trojúhelník nabídne Hnízdo neřesti a oko malých diváků potěší animák od Disneyho.

Hlava, ruce, srdce (ČR, 2010)

Jako Futurama, Zdroj: distributor filmu

Klára přijde prakticky v předvečer první světové války o svého snoubence plukovníka von Horowitze, jenž zemře při podivné okultní seanci. Jak se později ukáže, někdo z plukovníkova mrtvého těla odcizil hlavu, ruce a srdce. Při hledání odpovědí na tuto záhadu se Klára blíže seznámí s poručíkem Rothem, jenž se ale později stane hlavním podezřelým. Vojenský vyšetřovatel případu Karel Vrana totiž Rotha podezírá, že je členem okultních kruhů v armádních řadách.

Za Vranovým nařčením však může být snaha získat srdce Kláry, kterou tajně miluje. Roth je nakonec povolán na frontu, Klára dostává ujištění, že se po ostatcích bude nadále pátrat, a sama odjíždí na svůj rodný statek na Moravě, kde hodlá přečkat neklidné válečné časy. Roth a Vrana za ní po nějaké době přijiždějí, oba však postiženi paralýzou, jež je vede k deviantnímu chování.

Žánr: Drama/Historický

Režie: David Jařab

Hrají: Viktorie Čermáková, Roman Zach, Jiří Schmitzer aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Fotři a lotři kolekce 3 DVD (USA)

Tihle dva se fakt nemusí

Gaylord Yebal miluje okouzlující Pam a touží s ní strávit celý svůj život. Zato nesnáší jejího otce Jacka, bývalého agenta CIA, nepřístupného a podezíravého chlapa, jemuž je nemožné se zavděčit. Jack má navíc pro svou dcerušku jiného nápadníka a Gaylorda se snaží vyšachovat tím, že různými léčkami a hrami testuje jeho trpělivost. Gaylord se snaží vydržet, zároveň se však ztrapňuje v očích své milované. V závěrečném díle však přejde do protiútoku, aby konečně ukázal, že on je ten jediný, který může stát po boku Pam.

Fotr je lotr (USA, 2000)

Žánr: Komedie

Režie: Jay Roach

Hrají:Robert De Niro, Ben Stiller, Teri Polo aj.

Zvuk: anglický (Dolby Digital 5.1), český (Stereo 2.0)

Titulky: české, anglické

Bonusy: záběry z natáčení, komentáře herců, režiséra a střihače, kinoupoutávky, vynechané scény

Jeho fotr, to je lotr! (USA, 2004)

Žánr: Komedie

Režie: Jay Roach

Hrají: Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: V bedýnce s pískem – za scénou s kocourem Jinxem, Mobilní žláza, Portrét rodiny Yebalových, Rozhovor s rodinou Yebalových, komentář režiséra, producenta a herců, Kiksy, vystřižené scény

Fotři jsou lotři (USA, 2010)

Žánr: Komedie

Režie: Paul Weitz

Hrají: Robert De Niro, Ben Stiller, Jessica Alba aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Začátek, jak ho neznáte, Svatební sen a ranní probuzení, Konec, jak ho neznáte, vystřižené scény, Dům na stromě, nepovedené scény, Film o filmu Fotři jsou lotři, Rozhodující souboj, Filmový sestřih, Pohled do zákulisí

Hnízdo neřesti (USA, 2010)

Příběh tohoto snímku je založen na skutečné události. Manželé Grace a Charlie Bontempovi si v Nevadě zakládají první úředně povolený nevěstinec. Grace se však zamiluje do boxera, jenž pracuje pro jejího muže. Žádný div, že v konečném důsledku vzplanou i jiné vášně než jen ty milostné. Zakázaný románek nezůstane dlouho utajen, brzy poteče krev.

Žánr: Drama/Komedie/Romantický

Režie: Taylor Hackford

Hrají: Joe Pesci, Helen Mirren, Gil Birmingham aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Paranormal Activity 2 (USA, 2010)

Velký bratr to všechno sleduje

Základní obrazovou složku tohoto amerického hororu tvoří záběry z průmyslových kamer. Takže Záhada Blair Witch poněkud jinak. Ovšem první film Paranormal Activity zaznamenal úspěch – s náklady kolem 15 tisíc dolarů na výrobu vydělal bezmála 200 milionů –, takže se tvůrci rozhodli pro pokračování, tentokrát již s třímilionovým rozpočtem. Druhý snímek Paranormal Activity 2 sice dokazuje, ostatně jako už mnoho filmů před ním, že na výši rozpočtu kvalita filmového zpracování nestojí a opakování téhož, bez nových nápadů a invence, je cestou do pekel. Nicméně pro ty, kterým náhodou unikl první díl, může být tahle duchařská historka mrazivým zpestřením jinak horkých dubnových večerů.

Žánr: Horor

Režie: Tod Williams

Hrají: Brian Boland, Katie Featherston, Micah Sloat aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Nalezené záběry, teaser

Mickey nás baví 2 (USA, 2010)

Mickey Mouse, pes Goofy, Kačer Donald… Disneyovská partička bavila mnoho generací, vyrostla na nich spousta dětí a zcela jistě bude bavit ty malé i v současnosti. Disk obsahuje přes hodinu nefalšované disneyovské zábavy, spoustu bláznivých dobrodružství všech oblíbených hrdinů, a dokonce i jednu ztřeštěnou variaci na písničku ze seriálu Hannah Montana.

Žánr: Animovaný

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české, anglické

Bonusy: videoklipy na píseň He Could Be the One ze seriálu Hannah Montana

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Fotři a lotři kolekce, Hlava, ruce, srdce nebo Hnízdo neřesti