Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: 22 výstřelů, Gangsteři nebo Má mě rád, nemá mě rád

Jiří Hannich

Jiří Hannich

31. 1. 2011

Pátý týden se nese ve znamení dvou akčních snímků Gangsteři a 22 výstřelů. Příznivce romantických komedií pak spíše zaujmou tituly Otec rodiny a Má mě rád, nemá mě rád. Všem upírům a vlkodlakům zase ukáže, zač je toho loket, bláznivá komedie Tupíři!

22 výstřelů (Francie, 2010)

Na smrtelné posteli? Ani náhodou!, Zdroj: distributor filmu

Bývalý mafián Charly Matteï vede poslední tři roky klidný život v ústraní a věnuje se své rodině. Jednoho rána ho ale na parkovišti přepadnou maskovaní muži a zasáhnou dvaadvaceti kulkami. Charly má však tuhý kořínek, střelbu přežije a jeho krutá pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. 22 výstřelů vzniklo na motivy skutečných událostí. Předlohou hlavní postavy, kterou ztvárnil Jean Reno, je hlava podsvětí Jacques Imbert. Ten opravdu schytal oněch dvaadvacet ran, přičemž vyvázl pouze s paralyzovanou pravou rukou.

Žánr: Akční/Krimi/Thriller

Režie: Richard Berry

Hrají: Jean Reno, Kad Merad, Fani Kolarova aj.

Zvuk: český, francouzský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Má mě rád, nemá mě rád (USA, 2010)

Když se Bryce a Juli potkali poprvé, byli ještě malými dětmi. Juli se do Bryce okamžitě zamilovala, toužila ho políbit, avšak jeho klučičí hrdost mu nedovolila sblížit se s děvčetem. Uběhne pár let a situace se dokonale otáčí: z neskutečně otravné holky od vedle je pohledná a chytrá mladá dáma, s níž by Bryce rád trávil mnohem více času. Romantická komedie režiséra Roba Reinera s nadhledem a grácií vypráví o těžkostech dospívání, když sleduje ústřední pár od základní školy až po střední, přibližuje jejich drobná vítězství i katastrofy a nechává je tak objevovat, kým vlastně jsou – a kým se zdají být jeden pro druhého.

Žánr: Komedie/Drama/Romantický

Režie: Rob Reiner

Hrají: Madeline Carroll, Callan Mcauliffe aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Má mě rád, nemá mě rád: Tak blízko k polibku

Gangsteři (USA, 2010)

Dal jsem ho do myčky a nějak se zcvrklo

Od tohoto snímku nečekejte kdovíjak sofistikovanou zápletku, hlavní roli tu má zběsilá akce. Tým profesionálních zlodějů je po delší době zase kompletní, když se z vězení vrací jejich bývalý vůdce. Ten chce zpět své peníze, navrhuje tedy kšeft za dvacet pět milionů dolarů. A pak už to jede: nabušení chlapi, sexy dívky, balík peněz, svištíci kulky, efektní výbuchy, automobilové honičky a zatraceně velká dávka adrenalinu.

Žánr: Akční/Thriller/Krimi

Režie: John Leussenhop

Hrají: Matt Dillon, Paul Walker, Zoe Saldana aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Provedení loupeže: z natáčení, Yeah Ya Know (Takers) videoklip, Do akce! (film o filmu), movieIQ+sync, komentáře tvůrců

Tupíři (USA, 2010)

Proč jsi tak zbledl?

Lezou vám na nervy stupidní romantické pseudohorory o upírech? Rozčilovat se je zbytečné, a navíc to škodí zdraví, mnohem lepší je udělat si z Twilight ságy a jí podobných titulů legraci. Bláznivá komedie Tupíři vypráví o zakřiknuté mladé dívce jménem Becca, která přichází na novou školu. Ani se zde nestačí pořádně rozkoukat a už o ni usilují dva nadpřirození nápadníci: náladový upír a nesmírně zarostlý vlkodlak. Souboj může začít a na frak dostanou i Black Eyed Peas, Alenka v říši divů nebo Lady GaGa.

Žánr: Komedie

Režie: Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Hrají: Jenn Proske, Matt Lanter, Ariell Kebbel aj.

Zvuk: český, anglický ( Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané scény, nepovedené záběry, rozšířená verze na Blu-ray

Otec rodiny (USA, 2000)

Jack je úspěšný a nadmíru spokojený burzovní makléř, který si vybudoval slibnou kariéru, žije však sám. Jednoho dne se neprobudí ve svém mládeneckém apartmá, nýbrž v domku na předměstí, vedle něj leží jeho bývalá přítelkyně a zřejmě jediná láska Kate, v jejich posteli pláče dítě a šestiletá holčička mu říká „tati“. Z obchodníka se najednou stává otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale rodinný vůz, neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. Aby v něm mohl zůstat, musí napravit některé chyby, jež v minulosti napáchal.

Žánr: Drama/Romantický

Režie: Brett Ratner

Hrají: Nicolas Cage, Téa Leoni aj.

Zvuk: český, anglicky (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: 22 výstřelů, Gangsteři nebo Má mě rád, nemá mě rád