Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray a DVD: Kolekce Jurského parku, Peklo na Zemi nebo Kid

Jiří Hannich

Jiří Hannich

17. 11. 2010

Ani šestačtyřicátý týden nepostrádá zajímavé tituly na DVD a Blu-ray. Topzine.cz blíže upozorňuje na pět z nich. Za zmínku určitě stojí velké balení se třemi filmy Jurského parku, britské sociální drama Kid, napínavé akční thrillery Odpočítávání a Parchanti a v neposlední řadě také animovaná a kontroverzí nabitá komedie South Park: Peklo na Zemi.

No není k zulíbání?, Zdroj: youtube.com

Jurský park kolekce 3DVD

Ideální příležitost jak mít pohromadě všechny tři filmy o znovuzrození dinosaurů a o jejich souboji s lidmi. První a poslední snímek od sebe dělí prakticky deset let: jednička poprvé spatřila světlo světa v roce 1993 (příprava natáčení však začala již dva roky předtím), třetí část, jen volně navazující na ty předchozí, šla do kin v roce 2001. O propracované speciální efekty Jurského parku se postaralo studio ILM George Lucase. Tyto mistry počítačové animace přizval ke spolupráci režisér prvních dvou filmů Steven Spielberg a věřil jim natolik, že se ani osobně neúčastnil finálního sestřihu a postprodukce – vše nechal právě na Lucasovi a jeho lidech. Z ILM také vzešel režisér trojky Joe Johnston. Ten chtěl své vyprávění postavit na Jeffu Goldblumovi, avšak hvězda předchozích snímků si těsně před natáčením nešťastně zlomila nohu. Kvůli této nečekané komplikaci se musel přepisovat scénář, přičemž se jeho konečná verze zrodila až během natáčení.

Jurský park

Žánr: Sci-Fi/Dobrodružný/Thriller

Stopáž: 127 minut

Režie: Steven Spielberg

Hrají: Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum, Richard Attenborough aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: záběry z natáčení, storyboardy, dinosauří encyklopedie, trailer aj.

Jurský park 2: Ztracený svět

Žánr: Sci-Fi/Dobrodružný/Thriller

Stopáž: 123 minut

Režie: Steven Spielbergh

Hrají: Jeff Goldblum, Julianne Moore, Camilla Belle aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Svět Jurského parku, storyboardy, trailer, produkční fotogalerie, modely dinosaurů, propagační plakáty a hračky, vynechané scény

Jurský park 3

Žánr: Sci-Fi/Dobrodružný/Thriller

Stopáž: 88 minut

Režie: Joe Johnston

Hrají: Sam Neill, William H. Macy, Téa Leoni, Trevor Morgan aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Z natáčení Jurského parku 3, Noví dinosauři Jurského parku 3, Návštěva v ILM, storyboardy, trailery, Komentář týmu tvořícího speciální efekty, Montana: Hledání nových dinosaurů

Kid

Britské drama Kid přináší srdcervoucí příběh, jenž byl natočen na základě skutečných událostí popsaných v autobiografickém románu Kevina Lewise. Divák tak má možnost sledovat problematické dětství talentovaného spisovatele, v němž není nouze o školní šikanu, prostředí chudiny na londýnském předměstí a neschopnost příslušných úřadů něco s tím vším udělat. Kevin se znenadání ocitá na ulici. Je sám, nemá nikoho, a je tedy snadnou kořistí pro gangy kriminálníků. Paradoxně je to právě podsvětí, co dává Kevinovi možnost vydělat peníze a postavit se znovu na nohy, stát se soběstačnou osobou. Ale existuje ze života v ilegalitě cesta ven? Kevin zjišťuje, že bude muset ještě pořádně zabojovat, aby se dočkal bytí v klidu a jistotě.

Žánr: Drama

Stopáž: 111 minut

Režie: Nick Moran

Hrají: Rupert Friend, Natascha McElhone, Bernard Hill, David O´Hara aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

S těmi výbušninami to byla jen legrace!, Zdroj: distributor filmu

Odpočítávání

Nejnapínavější thriller roku hledá odpovědi na stále aktuálnější otázky: Jak daleko jsou Američané ochotni zajít, aby ochránili sebe a svou zemi? Nestávají se tak trochu otroky vlastní touhy po bezpečí? Nemá exekutiva Spojených států až příliš velké pravomoci? Když extremista a bývalý jaderný expert rozmístí ve třech různých městech bomby, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění výbušnin však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do exploze se nelítostně krátí, a tak agentka FBI Helen Brody souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednavač známým pouze pod zkratkou H. Jeho kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou a vyjednavačem však kvůli rozdílným pohledům na vyšetřovací postupy roste napětí. Obsáhlou recenzi tohoto snímku očekávejte na našem webu!

Žánr: Thriller/Akční/Drama

Stopáž: 97 minut

Režie: Gregor Jordan

Hrají: Michael Sheen, Carrie-Anne Moss, Samuel L. Jackson

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Parchanti

Akční příběh zrady se točí kolem členů elitního oddílu Speciálních jednotek, kteří byli vysláni do bolivijské džungle, aby tu splnili nebezpečnou misi. Členové týmu však brzy zjistí, že se stali cílem smrtící dvojí hry, připravené mocným nepřítelem známým jen jako Max. Vojáci využijí toho, že jsou pokládáni za mrtvé, stáhnou se do ještě hlubšího utajení a vypracují plán, jak očistit svá jména. Připojí se k nim tajemná Aisha. Tato půvabná agentka má sice své vlastní záměry, ovšem její schopnost zabodovat, když je to nejvíce potřeba, se skupině hodí k tomu, aby si zachránila pověst a odstranila Maxe z cesty.

Žánr: Akční/Thriller/Dobrodružný

Stopáž: 97 minut

Režie: Sylvain White

Hrají: Jeffrey Dean Morgan, Zoe Saldana, Chris Evans, Idris Elba, Jason Patric aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Zoe a parchanti, interaktivní menu, výběr scén

South Park: Peklo na Zemi

Čtveřice spolužáků z malého města v coloradských horách si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat, protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí a do sálu přece jen proklouznou. Přestože zmiňovaný snímek získá u dětí značnou popularitu, množící se vulgarismy v jejich mluvě přinutí dospělé k bouřlivým a nesmlouvavým protestům. Celovečerní South Park navazuje na to nejlepší ze seriálu. Trey Parker a Matt Stone si berou na mušku Saddáma Husajna, puritánství a šovinismus americké společnosti i přezíravost rodičů vůči pocitům a tužbám svých ratolestí. Snímek obsahuje 399 sprostých výrazů (nejvíce ve filmové historii), každý z nich zde ale má své opodstatnění.

Žánr: Animovaný/Muzikál/Komedie

Stopáž: 81 minut

Režie: Trey Parker, Matt Stone

Hrají: Trey Parker, Matt Stone aj.

Zvuk: český (stereo 2.0), anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Nebezpečné známosti, Beetlejuice, Planina v ohni, Listopadová romance, Pinocchio 3000, Marmaduk, Přátelé (TV seriál), Obyčejný fašismus aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray a DVD: Kolekce Jurského parku, Peklo na Zemi nebo Kid