Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray a DVD: Kajínek, Kuky se vrací či Shrekova derniéra

Jiří Hannich

Jiří Hannich

1. 12. 2010

Když Jiří Kajínek utekl z Mírova, způsobil tím nemalé pozdvižení. Od té doby sice uplynulo deset let, avšak Kajínkův případ se neustále vrací do českého mediálního prostoru. Ani stříbrné plátno nemohlo zůstat stranou: akční thriller s jednoduchým názvem Kajínek zabodoval v kinech a nyní se přesouvá na disky pro domácí přehrávače. Také Kuky se vrací. K filmu navíc obdržíte plyšovou hračku, stejně jako v případě jiného animáku, Shrek: Zvonec a konec. Jak již správně tušíte, ani v tomto týdnu toho není málo, co stojí za povšimnutí na Blu-ray a DVD.

Kajínek (ČR, 2010)

Jen si tady tak sedím..., Zdroj: distributor filmu

O jeho případu se mluví dnes a denně. Názory sice můžete slyšet různé, ale průzkumy hovoří o tom, že většina Čechů věří v jeho nevinu. Jiří Kajínek se prostě stal žijící legendou, kterou si mnozí spojují s bojem proti zkorumpovanému systému. Kriminální thriller Petra Jákla nabízí silný příběh nejznámějšího vězně u nás. Příběh, jenž je opředen mnohými nejasnostmi, díky nimž stále velice silně rezonuje ve veřejné sféře. Samotný film je na Blu-ray, velké množství bonusů pak obsahuje přiložené DVD, pustit si můžete i CD se soundtrackem (mj. obsahuje písničku Samota od Lucie Bílé a Kamila Střihavky).

Žánr: Akční/Krimi/Drama/Thriller

Stopáž: 116 minut

Režie: Petr Jákl

Hrají: Konstantin Lavroněnko, Tatiana Vilhelmová, Vladimír Dlouhý aj.

Zvuk: český (DTS)

Titulky: české pro neslyšící, anglické

Bonusy: Kajínkova zpověď, film o filmu, vynechané scény, videoklip, trailer, fotogalerie

Kuky se vrací (ČR, 2010)

Kuk! Já jsem Kuky!

Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek. Kombinuje totiž hraný a animovaný příběh, plný napínavých scén a vtipných dialogů. Hlavní postavou zde není člověk, ale plyšový medvídek Kuky. Ten se vinou astmatu šestiletého Ondry jednoho dne ocitne na smetišti. Jesliže však něco pěkného skončilo, nastává ten pravý čas vrhnout se za dalším dobrodružstvím. Kuky zažívá zcela nové, dosud nepoznané situace, objevuje svět přírodních krás a divákova duše se tetelí blahem. K disku je přikládána plyšová hračka.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Komedie

Stopáž: 95 minut

Režie: Jan Svěrák

Hrají: Petr Čtvrtníček, Pavel Liška, Oldřich Kaiser aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Přípravy filmu, výtvarné návrhy, storyboard, fotografie, film o filmu

A-Team (USA, 2010)

Nejsme žádná béčka!

A-Team tvoří dohromady čtyři chlapíci. Kdysi to bývali vysoce kvalifikovaní a respektovaní členové elitní armádní jednotky. Byli obdivováni pro svůj mimořádný talent a schopnost zvládnout i ty nejtěžší úkoly, aniž by se u toho byť jen trochu zapotili. Jenomže to platilo pouze do té doby, než byli nasazeni do přísně tajné mise, která byla připravena pouze k tomu, aby je dostala za mříže. Z vězení s maximální ostrahou se jim sice podaří uprchnout, ale nadále jsou nuceni žít jako psanci v podzemním úkrytu kdesi v Los Angeles. Akční podívaná je poctou populárnímu seriálu z osmdesátých let.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Thriller

Stopáž: 117 minut

Režie: Joe Carnahan

Hrají: Liam Neeson, Bradley Cooper, Jessica Biel aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Plán útoku, vynechané scény, nepovedené záběry, A-Team: Tematický sestřih, Liam Neeson: Když vzniká plán, Bradley Cooper: Plně automatický, vizuální efekty, záběry z natáčení, B-Team

Srek: Zvonec a konec (USA, 2010)

Shrek: Zmatek, kam se podíváš...

Shrek podepíše kouzelnou smlouvu s Rampelníkem. Díky ní se znovu stává dřívějším netvorem, čímž obrátí celý pohádkový svět vzhůru nohama. Oslík si najednou nemůže vzpomenout na svého nejlepšího přítele, z Fiony je drsná princezna-bojovnice a obtloustlý Kocour v botách se sotva valí. Mají pouze čtyřiadvacet hodin na to, aby společnými silami zrušili účinky smlouvy, a mohli tak šťastně uzavřít poslední kapitolu svého vyprávění. Ani tentokrát nezůstanete ochuzeni o plyšovou hračku: součástí speciálního předvánočního balení je chlupatá postavička Kocoura v botách.

Žánr: Animovaný/Komedie/Muzikál/Dobrodružné/Fantasy

Stopáž: 89 minut

Režie: Mike Mitchell

Hrají: Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Tajná mise (USA, 1992)

L. Fishburne je polda v přestrojení

Policista Russel Stevens má pracovat v utajení, aby se dostal na kobylku obávanému obchodníkovi s narkotiky Felixovi Barbosovi. K drogám má Russel specifický vztah – jeho otec byl narkoman a kvůli dávce neváhal zabíjet. Přesto náročnou misi nakonec přijímá a vydává se do nelítostného světa pouličních dealerů. Postupem času pozná právníka Davida Jasona, jenž plánuje vstoupit na trh se syntetickým kokainem. Nízká cena této návykové látky má zcela zneškodnit konkurenci a přinést pohádkové zisky. Russel se pokouší získat Davidovu důvěru, stále více ho však svazují chapadla prostředí, v němž přístup k droze je nebývale snadný a ochutnat je tak lákavé…

Žánr: Akční/Krimi/Thriller

Stopáž: 104 minuty

Režie: Bill Duke

Hrají: Laurence Fishburne, Jeff Goldblum, Victoria Dillard aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivné menu, výběr scén

Dále vychází: Romeo a Julie na konci listopadu, Jeho dívka Pátek, Daleká cesta za domovem, Šmoulové, Rychlá rota, Gumídci, Přátelé, Lucie Bílá: Život je zebra, Modrá Electra Glide, Podivní, Jak je těžké být dědečkem aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray a DVD: Kajínek, Kuky se vrací či Shrekova derniéra