Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray a DVD: Čtyři díly Vetřelce, Poslední zůstává a Muži, kteří nenávidí ženy

Jiří Hannich

Jiří Hannich

9. 11. 2010

Po týdnu vám opět přinášíme několik tipů na zajímavé filmy na Blu-ray a DVD. A co vychází tentokrát? Každého fanouška sci-fi zcela určitě zaujme antologie Vetřelce se dvěma speciálními bonusovými disky a příjemným uživatelským prostředím. Na své si ale přijdou i milovníci drsných hrdinů a zběsilé akce (Poslední zůstává, Jonah Hex), příznivci crazy komedií (Vrahouni) nebo vyznavači krimi příběhů (Muži, kteří nenávidí ženy). Vaše přehrávače tak jistě nezůstanou v nečinnosti.

Muži, kteří nenávidí ženy, Zdroj: distributor filmu

Muži, kteří nenávidí ženy

Film Muži, kteří nenávidí ženy vychází z prvního dílu nebývale populární knižní trilogie Milénium již zesnulého Stiega Larssona. Ústředními postavami snímku jsou investigativní novinář Mikael a všehoschopná hackerka s temnou minulostí Lisbeth. Tihle dva se snaží vypátrat, kdo před čtyřiceti lety zabil Harriet Vangerovou, přičemž během vyšetřování rozpletou děsivou historii mocného rodinného klanu Vangerů.

Žánr: Mysteriózní/Krimi/Thriller

Stopáž: 152 min.

Režie: Niels Arden Oplev

Hrají: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre

Zvuk: český, neměcký (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Poslední zůstává

Bruce Willis představuje neohroženého pistolníka, jenž zabloudí do nevábného texaského města Jericho, aby se schoval před gangstery, co mu jdou po krku. Problém je však v tom, že místo, které si vybral jako svůj nový úkryt, ochromila válka mezi dvěma chicagskými mafiánskými klany, do níž hodně promlouvá i policie – tedy především podle toho, kdo jí zrovna slíbil vyšší úplatek. Smrtelně nebezpečná hra se ještě více vyostřuje, když na scénu přichází krásná Felina. V té chvíli už válce nelze zabránit.

Žánr: Akční/Drama/Krimi

Stopáž: 101 min.

Režie: Walter Hill

Hrají: Bruce Willis, Bruce Dern, William Sanderson, Christopher Walken, Karina Lombard

Zvuk: český (Stereo 2.0 na DVD), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén, kinoupoutávka

Vypadají tihle dva jako Vrahouni?

Vrahouni

Aby se počítačová expertka Jennifer (pro přátele prostě Jen) vzpamatovala z bolestného rozchodu, odjíždí do Nice, kde potká šarmantního mladíka jménem Spencer. Přeskočí jiskra a zanedlouho jsou Jen a Spencer rozkošný novomanželský páreček s domem na předměstí. Nuda, že? Vše se ale pro Jen náhle změní, když vyjde najevo, že její manžel pracoval pro vládu jako tajný agent, a přestože měl v plánu toho nechat, někdo ho nechce nechat jen tak odejít. Ba co víc, dokonce usiluje o jeho život. Ale kdo by to mohl být? Prodavač z místní samoobsluhy? Soused? Nebo dokonce někdo z přátel? Začíná paranoidní peklo, ve kterém jde o život a také o záchranu manželství.

Žánr: Komedie/Akční

Stopáž: 93 min.

Režie: Robert Luketic

Hrají: Katherine Heigl, Ashton Kutcher, Tom Selleck, Alex Borstein, Martin Mull

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: upoutávka, záběry z natáčení, rozhovory

Vetřelec Antologie (6 BD)

Krabička (nebo speciální balení ve tvaru vajíčka) v sobě samozřejmě skrývá čtyři hlavní díly (Vetřelec, Vetřelci, Vetřelec 3, Vetřelec 4: Vzkříšení) oblíbené sci-fi série a k tomu ještě dva speciální bonusové Blu-ray disky s hodinami nových materiálů a kompletním archivem Vetřelců. Technologické vychytávky vám navíc poskytnou naprosto dokonalé uživatelské prostředí. Díky tzv. seamless branching je možné, abyste si z jednoho disku vybrali verzi filmu známou z kina nebo nově rozšířenou edici, prodlouženou o nové záběry. Když navíc disk vyndáte z přehrávače, spustí se systém, jehož prostřednictvím se po vsunutí disku s dalším dílem okamžitě přesunete k filmu a nemusíte se zdržovat obvyklými reklamními sděleními, ukázkami z jiných filmů, varováními před ilegálními kopiemi apod.

Žánr: Sci-Fi/Akční/Horor/Thriller

Režie: Ridley Scott, James Cameron, David Fincher, Jean-Pierre Jeunet

Hrají: Sigourney Weaver, Winona Ryder, Michael Biehn, Mark Rolston

Zvuk: český (Stereo 2.0), anglický (DTS HD 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: 2 disky s obrovským množstvím dokumentů, fotogalerií, rozhovorů atd.

Jonah Hex

Po té noci se z něj stal jiný člověk. Jižanský voják Jonah Hex odmítl splnit příkaz svého nadřízeného Quentina Turnballa, za trest přišel o rodinu a navíc mu byl znetvořen obličej. Není divu, že Jonah touží po pomstě. Ideální příležitost se naskytne, když jeho protivník začne shromažďovat jednotky, které mají ukončit éru Divokého západu a rozpoutat vládu bezpráví. Nemilosrdný souboj mezi Joshem Brolinem a Johnem Malkovichem doplňuje svým sexy vzhledem Megan Fox.

Žánr: Western/Drama/Akční/Thriller

Stopáž: 81 min.

Režie: Jimmy Hayward

Hrají: Josh Brolin, Megan Fox, John Malkovich

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české

Bonusy: vynechané scény, Obraz v obraze, Skutečný příběh Jonaha Hexe

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray a DVD: Čtyři díly Vetřelce, Poslední zůstává a Muži, kteří nenávidí ženy