Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray a DVD: Cesta do pekel, Centurion nebo Tajemství mumie

Jiří Hannich

Jiří Hannich

12. 1. 2011

První filmy vydané v novém roce 2011 na DVD a Blu-ray discích nabízejí spoustu zábavy, napínavých chvilek i šílené akce. Cestou do pekla, pod dohledem Hitlerových bodyguardů, odhalíme Tajemství mumie, a kteří syčáci Ukradli torzo Jupitera, nám snad poví Centurion. Nebo je to všechno úplně jinak?

Centurion (Velká Británie, 2010)

Máme rádi mladý maso!, Zdroj: distributor filmu

Roku 117 našeho letopočtu se Římské impérium rozprostírá od Egypta ke Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů. Příslušníci tohoto společenství bojují proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami a zatím vždy slavili úspěch. Quintus, který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa.

Žánr: Historický/Válečný/Dobrodružný/Thriller

Režie: Neil Marshall

Hrají: Michael Fassbender, Dominic West aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: film o filmu, trailer

Cesta do pekel (USA, 2009)

O Malonovi se říká, že mu kdysi zavraždili ženu a syna a že jejich vrahovi vyrval srdce z těla. Nikdo neví, jestli je to pravda, ale každý gangster ví, že setkat se s Malonem znamená zemřít. Jeho agent Murph má pro něj další kšeft – vyzvednout v luxusním hotelu kufřík. Lehká prácička? Omyl. Když Malone dorazí do hotelu, už na něj čeká parta zabijáků. O pár minut později je na místě jen spousta mrtvol a jeden živý – Malone. Musí zjistit, kdo ho najal, kdo ho poslal do pasti.

Žánr: Akční/Krimi/Thriller

Režie: Russel Mulcahy

Hrají: Thomas Jane, Elsa Pataky, Ving Rhames aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Hitlerovi bodyguardi 6 DVD (Německo, 2000)

Hitler a jeho věrní

Adolf Hitler zavinil smrt padesáti milionů lidí. Nenáviděli ho nejen ti, které tyranizoval, ale i mnozí z jeho spolupracovníků. Bylo na něj spácháno čtyřicet pokusů o atentát, ale během pětadvaceti let se nikomu nepodařilo ho zabít. Díky původním nahrávkám z jednání SS nám seriál nabízí fascinující pohled do nitra uzavřeného kruhu Hitlerových bodyguardů. V třinácti dílech analyzuje motivy a metody různých subjektů, které usilovaly o život nacistického vůdce, stejně jako praktiky těch, kteří měli za úkol ho chránit.

Žánr: Dokumentární

Režie: Alexander Kluge

Hrají: Adolf Hitler aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: žádné

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ukradli torzo Jupitera (Francie, 1980)

Profesor řečtiny a policejní inspektorka odjíždějí na svatební cestu do Řecka. Zdá se, že je čekají jen antické památky, slunce, moře a dobré víno, ale opak je pravdou. Osudovým se jim stává setkání se svébytnou manželkou potrhlého francouzského archeologa, protože kvůli této nesourodé manželské dvojici mají na krku vrahy, řeckou policii a překupníky s uměním.

Žánr: Komedie

Režie: Philippe de Broca

Hrají: Annie Girardot, Philippe Noiret, Catherine Alric aj.

Zvuk: český, francouzský (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu

Tajemství mumie (Francie, 2010)

Tak kdo je tady mumie?!

Bessonova poutavá adaptace klasického komiksu vypráví o mladé šarmantní reportérce Adèle, která je ochotná učinit vše, aby dosáhla svých cílů. Neohroženě se vrhá do boje s podvodníky, šílenými vědci, ale i zkorumpovanými politiky. Ve chvíli, kdy Paříž ohrožuje 136 milionů let starý ptakoještěr, je to právě ona, kdo přispěchá francouzské metropoli a jejím obyvatelům na pomoc.

Žánr: Dobrodružný/Akční/mysteriózní/Fantasy

Režie: Luc Besson

Hrají: Louise Bourgoin, Mathieu Amalric, Philippe Nahon aj.

Zvuk: český, francouzský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: film o filmu, trailer

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray a DVD: Cesta do pekel, Centurion nebo Tajemství mumie