Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Lištičky a Nedodržený slib soutěží v Koreji. Hollywood chystá zfilmování příběhů Mika Tysona a Mojžíše!

LištičkyDva česko-slovenští zástupci bojují na největším asijském filmovém festivalu. Dokument Jak se vaří dějiny je nominován na cenu Evropské filmové akademie. Mezi studentskými filmy soutěžícími v Písku je rozhodnuto. Hollywood chystá zfilmování příběhů Mika Tysona a Mojžíše.

Z filmu Lištičky Zdroj: distributor filmu

 

Lištičky a Nedodržený slib soutěží v Koreji

8. října odstartoval čtrnáctý ročník největšího asijského filmového festivalu v Pusanu. Uvedeno bude celkem 355 snímků, z toho 104 evropských (což je rekordní počet). Na přehlídce, která je považována za vstupní bránu na asijský filmový trh, se představí dva filmy v koprodukci Česka a Slovenska: Lištičky Miry Fornay a Nedodržený slib Jiřího Chlumského. Cenu Filmař roku převezme bollywoodský režisér a producent Yash Chopra, mimoasijské snímky se letos nově utkají o cenu Flash Forward Award.

 

Nominace pro vojenské kuchaře

 

Film v koprodukci Česka, Slovenska a Rakouska Jak se vaří dějiny Petera Kerekese se dostal  mezi deset dokumentů nominovaných na cenu Evropské filmové akademie. Příběh doslova nahlíží „pod pokličku“ šesti různých válečných konfliktů 20. století. Ukazuje, jak se kulinářské umění vojenských kuchařů podepsalo na výkonech vojáků a tím vlastně ovlivňovalo úspěchy či neúspěchy celých armád. Vítěz letošního 22. ročníku bude vyhlášen 12. prosince během slavnostního ceremoniálu v německém Bochumu.

Studentské filmy zvolily vítěze

Od 8. do 10. října proběhl v Písku Mezinárodní festival studentských filmů. Ze 200 přihlášených děl z celého světa bylo vybráno 50 nejlepších do samotné soutěže. Hlavní cenu Václava Kršky získal korejský snímek Moje drahá dětská Popelka režiséra I Čong-u. Nejlepším hraným filmem porota vyhlásila estonskou Posedlost, britský Kde se není čeho bát zvítězil mezi dokumenty. Nejlepším animovaným snímkem se stal český zástupce Opustíme vzory Veroniky Szemlové. Cenu poroty si odnesl polský režisér Maciej Jurewitz za film Dlaně. Uznání za režii připadlo britskému Play. Zvláštní uznání za odvahu a úctu k osobnosti převzal Tomáš Elšík za dokument o transsexuálovi hledajícím sama sebe nazvaném Adam.

Život boxera Tysona bude zfilmován

A rozhodně to nebude nuda! Vždyť skandály provázely legendárního „Železného Mika“ celý život. Rvačky, znásilnění, pobyt ve vězení, soupeřovo ukousnuté ucho a nakonec totální bankrot – to by bylo, aby se toho hollywoodští filmaři nechytli… V připravovaném dramatu si boxera zahraje herec a zpěvák Jamie Foxx (Ray, Vítězové a poražení). Ten také tvrdí, že se jedná o jednu z nejzajímavějších biografií vůbec, neboť za mediálním obrazem Tysona se skrývá příběh, který dosud nikdo nezná. Že by film odhalil pár dalších pikantností?

 

Mike Tyson Zdroj: bet.com

Bitevní velkofilm podle Bible?

 

Filmové studio 20th Century Fox přišlo s plánem, kterak seznámit teenagery se Starým zákonem. Rozhodlo se zpracovat životní příběh Mojžíše, osvoboditele izraelského lidu od egyptské nadvlády, ve stylu historického dramatu 300: Bitva u Thermopyl. Scénáře se ujala dvojice Adam Cooper a Bill Collage, která má na svědomí např. přepracování slavného románu Moby Dick. Jestliže se tento projekt skutečně zrealizuje, můžeme očekávat zajímavé reakce. Ne každému bude totiž po chuti vidět biblickou postavu v roli akčního hrdiny…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Lištičky a Nedodržený slib soutěží v Koreji. Hollywood chystá zfilmování příběhů Mika Tysona a Mojžíše!