Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Kill Bill a Freddy Krueger se vrátí na plátna kin. Bruno nesmí do Malajsie!

Kill BillKill Bill a Freddy Krueger se vrátí na plátna kin v dalších pokračováních. Po Sexu ve městě dostanou filmovou podobu také Přátelé. Bruno nesmí do Malajsie. Festival Mezipatra podpoří gaye a lesbičky.

Kill Bill 3 za deset let?

Americký režisér Quentin Tarantino prozradil v rozhovoru pro magazín Total Film své plány na třetí pokračování akčního trháku Kill Bill. Uvedl však, že si potřebuje odpočinout a získat potřebný odstup. Zároveň chce hlavní hrdince Umě Thurman dopřát pauzu, aby si mohla užít rodinné pohody se svými dvěma dětmi. Mezi druhým a třetím dílem série by prý rád udělat aspoň deset let pauzu. Fanoušci tak mohou doufat, že výstřední režisér nemluví do větru a Nevěsta se opět chopí svého meče.

Pomsta bude sladká! Zdroj: stuffwelike.com

Pomsta bude sladká! Zdroj: stuffwelike.com

Neprobudíš-li se, zemřeš!

Je to už více než dvacet let, kdy se démonický kotelník bez kůže na obličeji vkrádal lidem do snů, ve kterých je zabíjel. To vedlo k jejich skutečné smrti i v realitě. A nyní se tento cynický zabiják vrací, aby na Elm Street likvidoval další nevinné oběti. Nezahraje si ho však jeho původní představitel Robert Englund, ale Jackie Earle Haley (Nemesis, Všichni královi muži, Strážci). Změnil se i štáb. Za novým pokračováním stojí tvůrci nepovedeného remaku hororu Pátek třináctého, které skalní příznivci původní verze hodně dlouho proklínali. Doufejme tedy, že z legendární noční můry neudělají trapnou figurku, na níž bude děsivý jen ten sepraný pruhovaný svetr.

Kdo se nebojí, nezemře... Zdroj: bontonfilm.cz

Kdo se nebojí, nezemře... Zdroj: bontonfilm.cz

Oblíbení Přátelé se vrátí ve filmu

Rachel, Monica, Phoebe, Ross, Joey, Chandler. To je známá šestice z New Yorku objevující se na televizních obrazovkách od roku 1994 v populárním sitcomu Přátelé. O tom, že by mohli diváky potěšit celovečerním filmem, se spekulovalo už před pěti lety. Tehdy podle britského deníku Daily Mail stála v cestě pouze představitelka Rachel Jennifer Aniston. Názor prý změnila po úspěchu filmové podoby Sexu ve městě. Všichni hrdinové, kterým je dnes již více než čtyřicet, s natáčením souhlasili, a tak obsazení zůstane oproti seriálu nezměněno. Do kin by tahle parta měla dorazit zhruba za půl druhého roku.

Gayové do Malajsie nesmí

Sacha Baron Cohen alias rakouský homosexuální reportér Bruno provokuje, kde může. V Malajsii nemůže. Tamní filmová cenzurní komise jej zakázala kvůli zobrazování života gaye a homosexuálním scénám. V Malajsii žijí převážně muslimové a pohlavní styk mezi příslušníky stejného pohlaví je nejen nepřípustný, ale i trestný.

Reportér Bruno v jednom ze svých typických oblečků Zdroj: 200feet.com

Reportér Bruno v jednom ze svých typických oblečků Zdroj: 200feet.com

Deset let teplého filmu v ČR

Od 23. do 31. října v Brně a od 2. do 8. listopadu v Praze proběhne 10. ročník queer filmového festivalu Mezipatra. Mezinárodně užívaný termín queer upouští od tradičního vnímání sexuálních a genderových identit muž/ žena, heterosexuál/ homosexuál. Festival se zapojuje do projektu zaměřeného na prosazování práv sexuálních menšin. Hlavním tématem letošního ročníku je Třetí světová válka pohlaví. Udělena budou následující ocenění: Cena odborné poroty pro nejlepší celovečerní hraný film, Cena studentské poroty za nejlepší krátký film a Divácká cena za nejlepší film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Kill Bill a Freddy Krueger se vrátí na plátna kin. Bruno nesmí do Malajsie!