×
TOPZINE.cz

Novinky: Herec David Carradine se oběsil. Fanouškům kultovního Total Recall se nelíbí chystaný remake.

Herec David Carradine se oběsil ve skříni. Zlínský festival pro děti a mládež je úspěšně za námi. “Nesmrtelná” Ellen Ripley bude zřejmě opět likvidovat krvelačná monstra v pátém pokračování Vetřelce, nově zfilmován bude sci-fi thriller Total Recall.

Zemřela legenda akčních karate filmů

Ve čtvrtek 4. června našla uklízečka jednoho thajského hotelu

americkéhoherce Davida Carradina v jeho luxusním pokoji mrtvého. Byl ve skříni a kolem krku měl omotaný provaz. V Thajsku právě natáčel film s názvem Stretch. Dvaasedmdesátiletý Carradine vystudoval hudbu, tanec, zpěv a hru na klavír. Na začátku své herecké kariéry si vydělával u benzínové pumpy nebo jako hlídač na parkovišti. Proslavil se v roce 1986 filmem Kung-Fu, ve kterém se sešel s Brandonem Leem. Diváci si ho mohou pamatovat také jako krutého otrokáře v seriálu Sever a jih nebo jako mafiánského bosse ve dvoudílném snímku Quentina Tarantina Kill Bill. Pětkrát ženatý Carradine byl otcem čtyř dětí.

Zlínský festival zná své vítěze

V neděli 7. června byly na slavnostním galavečeru uděleny ceny vítězům letošního 49. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Uznání se dočkaly i české snímky. Zlatý střevíček za nejlepší hraný film pro děti si odnesla Maria Procházková za Kdopak by se vlka bál. Pohádka Miloslava Šmídmajera Peklo s princeznou vybojovala dokonce dvě ocenění – hlavní cenu dětské poroty za nejlepší hraný film pro děti a Zlaté jablko pro nejúspěšnější hraný film. Ze zahraničních snímků nejvíce zaujaly dánský Max Trapný a kanadský To já ne, přísahám! Porota každému přiřkla po dvou cenách. Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež náleží herci Lubomíru Lipskému.

Smolař Gilliam se hned tak nevzdává

Terry Gilliam má po světě nesčetně oddaných fanoušků a herci s ním rádi pracují. Bohužel však tohoto nadaného režiséra provází neuvěřitelná smůla. Tak třeba hádky s producenty při natáčení Kletby bratří Grimmů vyústili ve vyhazovy a následné návraty na plac. Gilliam je také pověstný chaotik, který příliš neřeší rozpočet a díky tomu se dostává do finanční tísně. To, co zažil před devíti lety během natáčení The Man Who Killed Don Quixote, bylo jak zlý sen. Nejen že většina jeho kolegů neuměla anglicky, představitel hlavní role Jean Rochefort si po pár dnech přivodil dvojitou kýlu a většinu kulis spláchla bouře a záplavy, ale megalomanský režisér opět neuhlídal rozpočet. Natáčení skončilo po týdnu a za způsobené škody musela pojišťovna zaplatit 15 milionů dolarů, čímž se stala vlastníkem natáčecích práv. Kanaďané Louis Pepe a Keith Fulton se marně pokusili přilákat investory dokumentem popisujícím natáčení Dona Quijota – Ztracen v La Mancha. Proto bylo pro mnohé překvapením, když na letošním festivalu v Cannes Gilliam prohlásil, že svůj vysněný projekt hodlá dotáhnout do konce, neboť práva od pojišťovny již získal zpět. Herecké obsazení zatím není známé, jistý je prý pouze Johnny Depp v roli Sancho Panzy.

Vrátí se populární Vetřelec?

Žádnému z fandů sci-fi není třeba připomínat věčný boj neohrožené důstojnice Ellen Ripley se slintajícími mimozemskými zabijáky. Přestože od přistání kosmické dopravní lodi Nostromo na LV-426 uběhlo již dlouhých třicet let, zůstává Vetřelec dle ankety z roku 2007 nejpopulárnějším sci-fi filmem v Česku. S myšlenkou na páté pokračování série přišel režisér Ridley Scott, podepsaný právě pod prvním dílem. Zda-li se ujme režírování i nyní zůstává otázkou stejně tak, jako obsazení letos šedesátileté Sigourney Weaver do hlavní role.

Oscarový Total Recall v novém kabátě

Píše se rok 2084. Stavebního dělníka Douglase Quaida pronásledují děsivé noční můry, během kterých se ocitá na Marsu. Při návštěvě virtuální cestovní kanceláře Recall Inc. zjistí, že mu byly vymazány vzpomínky, a že ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Quaid se pomocí implantovaných vzpomínek na Mars vrátí, aby tu našel sám sebe. Tak to je stručně popsaný děj sci-fi thrilleru z roku 1990 Total Recall. Snímek získal Oscara za speciální efekty a pro mnoho fanoušků tohoto žánru se stal nedotknutelným. Ti dnes s nedůvěrou přihlížejí k plánu americké filmové společnosti Columbia Pictures, která v únoru 2009 koupila k tomuto filmu práva a připravuje jeho remake. Režisér Kurt Sommer (Aféra Thomase Crowna, Equilibrium) už pracuje na scénáři nové verze. Zatím není jasné, kdo získá hlavní roli. Že by to byl Arnold Schwarzenegger je však nepravděpodobné.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..