Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Disney kupuje Marvel. Do Benátek dorazili Nicolas Cage, Matt Damon a George Clooney, do Mladé Boleslavi zase Vinnetou.

George ClooneyDisney kupuje Marvel. Na benátský festival přijeli fešáci Nicolas Cage, Matt Damon a George Clooney, na ten mladoboleslavský dorazil Vinnetou. Objeví se první dáma Francie ve filmu Woodyho Allana a Cate Blanchett v muzikálu Madonny?

Disney kupuje Marvel

Společnost Walt Disney minulé pondělí oznámila, že souhlasí s nákupem firmy Marvel Entertainment, a to za téměř 4 miliardy dolarů. Disney, který je už nyní na špičce zábavního průmyslu, díky tomu získá práva na komiksové postavy jako Iron Man, Spider-Man nebo X-Men. Jak moc tento prodej ovlivní budoucí plány Marvelu se zatím nedá odhadnout.

Náčelník Apačů v Mladé Boleslavi

Pierre Brice alias indiánský náčelník Vinnetou, Zdroj: MAFA

Pierre Brice alias indiánský náčelník Vinnetou

Od 5. do 11. září probíhá v Mladé Boleslavi Festival evropských filmových úsměvů. Kromě 16 tuzemských a zahraničních snímků se promítne také legendární Vinnetou. Jeho představitel, osmdesátiletý Francouz Pierre Brice, zde osobně převzal Cenu za rozvoj kinematografie. Další ocenění se budou předávat v kategoriích Nejlepší evropský film a Nejlepší český film. Vítězné snímky se utkají o Hlavní cenu festivalu. Každoročně udělovaná cena Za všechny filmové úsměvy letos připadla režisérovi a scénáristovi Václavu Vorlíčkovi.

Hollywoodské hvězdy se sjely do Benátek

Již 66. ročník nejstaršího filmového festivalu světa odstartoval 2. září v italských Benátkách. O Zlatého lva se kromě čtyř domácích uchází také šest amerických, dva německé a čtyři francouzské snímky. Po jednom zástupci vyslal Hongkong, Srí Lanka, Izrael, Rakousko, Japonsko a Egypt. Velký úspěch u diváků sklidil mimosoutěžní dokument amerického režiséra Olivera Stonea South of the Border (Jižně od hranic), jehož hlavním hrdinou je kontroverzní venezuelský prezident Hugo Chávez, který se festivalu také účastní. Kromě levicového politika Benátky přivítali takové herecké hvězdy, jakými jsou Nicolas Cage, Matt Damon, Charlize Theron nebo Natalie Portman. Ze své vily u Lago di Corno přijel nestárnoucí playboy George Clooney. Sylvester Stallone by měl převzít každoročně udělovanou cenu osobnosti soudobého filmu. Prestižní festival končí v sobotu 12. září.

Woody Allan chce do svého filmu první dámu Francie

Carla Bruni ještě před tím, než se stala první dámou, Zdroj: undergrounds.com

Carla Bruni ještě před tím, než se stala první dámou, Zdroj: undergrounds.com

Španělský deník El Mundo zveřejnil informaci, podle které manželka francouzského prezidenta a bývalá modelka Carla Bruni-Sarkozy souhlasila s rolí ve filmu Woodyho Allana. Natáčet se má ve Francii. Režisér prý během schůzky s prezidentským párem vyjádřil své přesvědčení, „že by Carla mohla být úžasná“. Zatímco francouzská a španělská média spekulují o uzavření smlouvy, Elysejský palác se k celé záležitosti odmítl vyjádřit.

Madonna chce točit muzikál

Americká zpěvačka Madonna má podle britského The Sun hotový scénář ke svému novému muzikálu a teď už jen shromažďuje potřebné finance pro natáčení. Jedná se o její vlastní verzi milostné aféry anglického krále Edwarda III. s vévodkyní Wallis Simpson. Tu by měla představovat herečka Cate Blanchett, zamilovaného panovníka pak David Tennant.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Disney kupuje Marvel. Do Benátek dorazili Nicolas Cage, Matt Damon a George Clooney, do Mladé Boleslavi zase Vinnetou.