Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Christina Aguilera do muzikálu! Bollywood krade scénáře?

 

Helena Třeštíková bude oceněna na festivalu v Cannes. Hollywood žaluje Bollywood! Scarlett Johansson dostala padáka. Christina Aguilera se vrhla na film.

 

 

Třeštíková získala cenu programu Media

 

Dokumentaristka Helena Třeštíková zvítězila v konkurenci 345 evropských filmových projektů a získá cenu Media European Talent. Na nadcházejícím festivalu v Cannes ji převezme od evropské komisařky Viviane Reding za dokument Zázrak, který natočila jako svůj první profesionální snímek v roce 1974. Tehdy začala sledovat těhotnou mladou ženu přes porod až do šesti měsíců života jejího syna. Dnes už dospělého muže natáčela dokumentaristka až v San Sebastianu, kde v současnosti žije. Nyní se k tomuto snímku vrátila a hodlá ho rozpracovat v časosběrném dokumentu Zázrak po 35 letech. S tímto záměrem zvítězila v rámci programu Evropské unie Media o podporu na vývoj hraného, dokumentárního, animovaného filmu či seriálu a stala se tak prvním českým filmovým tvůrcem, který toto každoroční ocenění získal.

Jiný pohled na MFF Karlovy Vary

 

Jiný pohled nese název sekce karlovarského filmového festivalu, která se zaměřuje na výrazně autorské, nemainstreamové, experimentující filmy. V jejím výběru se letos nově objeví i český film Holka Ferrari Dino Jana Němce. Tento experiment žijícího klasika českého filmu se vrací do roku 1968 a sleduje cestu tří hrdinů ze Sověty okupované Prahy na Západ. Němec tu vychází z vlastních zážitků, z cesty, kterou podnikl v srpnu 1968, aby západním televizím předal unikátní filmový materiál z ulic okupované Prahy. Filmy Jiného pohledu pocházejí ale i z exotičtějších destinací. Indonéské Blind Pig Who Wants to Fly se dotýká otázek homosexuality a obecného ponížení. Skutečnou tvář současného Kašmíru ukáže Zero Bridge. Turecký My Only Sunshine, jež bodoval na Berlinale, seznámí diváky s příběhem outsiderky žijící v zapomenuté čtvrti Instanbulu. Zlatým leopardem z Locarna oceněný mexický Parque vía vypráví o agorafobickém hlídači opuštěného domu. Chilská The Maid si odnesla hned dvě ceny z festivalu v Sundance. Antidepresivní off-road movie o dlouhém putování jednoho tlouštíka na sněžném skútru, norský Sever, držitele dvou cen Berlinale, doporučuje i programová ředitelka festivalu. Dále se diváci mohou těšit například na sofistikovanou komedii o čtyřech tlustých Izraelcích, kteří se rozhodnout stát zápasníky sumo, nazvanou A Matter of Size, nebo britský Bronson inspirovaný skutečným příběhem muže, jenž strávil za mřížemi přes 30 let a svou slávu postavil na urážkách a týrání dozorců.

Bollywood prý krade scénáře

 

V Asii podle žaloby společnosti 20th Century Fox kopírují nejen hotové filmy a hudbu na nosičích, ale i scénáře. Indové prý doslova opsali celou komedii My Cousin Vinny (Můj bratranec Vinny) a natočili ji v místním jazyce jako Banda Yeh Bindaas Hai. Právníci filmové společnosti chtějí po indické firmě necelý milion liber a podali proto žalobu u soudu v Bombaji. Film je podle nich nelegální remake americké komedie. Bollywoodské studio mělo prý povolení k použití myšlenky pro nový projekt, ale ne pro čistou kopii v hindském jazyce. Společnosti BR Films tvrdí, že jejich dílo je originál.

Scarlett Johansson jako režisérka neuspěla

 

Americká herečka Scarlett Johansson si vydobyla uznání za výkony před filmovou kamerou, ale její debut za kamerou naprosto nevyšel. Johansson natočila jednu z částí povídkového filmu New York, I Love You (New Yorku, miluji tě), ale diváci v kinech z něj neuvidí ani kousek. Podle New York Post je celý natočený segment „k nekoukání“. Také producent a tvůrce konceptu filmu Emmanuel Benbihy uvedl, že část natočená Johansson musela být vypuštěna – prý proto, že nezapadala do celkového konceptu. Hereččin režisérský debut by se měl objevit alespoň v bonusech na DVD.

Zpěvačka Christina Aguilera bude účinkovat v muzikálu

 

Známá popová zpěvačka Christina Aguilera obsadí hlavní roli v muzikálu Burlesque. Jeho režírování se ujal Steven Antin a ve spolupráci se Susannah Grant (Erin Brockovich), vytvořil i scénář. Aguilera bude hrát tak trochu sama sebe. Hlavní postava je „ambiciózní holka z malého města, která disponuje skvělým hlasem a dobude Los Angeles“. Tam vybuduje kariéru a samozřejmě najde i lásku. Šéf filmového studia Screen Gems Clint Culpepper je ze zpěvačky nadšený. „Je to strašně skvělé, protože když se tenhle projekt psal, mysleli jsme už na ni“ uvedl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Christina Aguilera do muzikálu! Bollywood krade scénáře?