Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: České snímky se představují v New Yorku. Neill Blomkamp chystá další sci-fi!

Neill BlomkampČeské snímky se představují v New Yorku. „Myslet filmem!“ hlásá jihlavský festival dokumentárních filmů. Novou tvář dostal horor Vlkodlak i Shakespearovo drama Coriolanus. Neill Blomkamp chystá další sci-fi.

Dokument Občan Havel celou přehlídku zahájil Zdroj: obcanhavel.cz

Dokument Občan Havel celou přehlídku zahájil Zdroj: obcanhavel.cz

České filmy v New Yorku

Šestnáct českých filmů natočených po sametové revoluci může shlédnout americké publikum na právě probíhající newyorské přehlídce. Akci připravila kurátorka Laura Blumová společně s Lincolnovým centrem, Českým filmovým centrem, Českým centrem v New Yorku a s Národním filmovým archivem. Cílem je přiblížit vývoj a proměnu české společnosti od pádu totalitního režimu po současnost.

Myslete filmem…

Třináctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě slibuje pestrý a různorodý program. Jeho motto zní „Myslet filmem!“ Hostům nabídne pohled na svět autorů z nejrůznějších částí světa. Dokumenty se utkají ve čtyřech soutěžních sekcích: Česká radost je určená, jak sám název vypovídá, pouze pro tuzemské autory, Opus Bonum dává šanci zahraničním soutěžícím. V sekci Mezi moři se představí středo- a východoevropská díla. Pro experimentální dokumenty je vyhrazena soutěžní část s názvem Fascinace. Festival se koná ve dnech 27. října – 1. listopadu.

Fešák Butler jako povstalecký generál

Coriolanus – to je poměrně drsná hra Williama Shakespeara. Vypráví o legendárním  generálovi, který porazil vzpupný sousední kmen Volsků ohrožující jeho rodný Řím. Neustál však boj o politické křeslo a ke znepřátelenému kmeni zběhl. Nakonec byl zavražděn. Tato tragédie z období antiky dostane filmovou podobu. Scénář napsal John Logan (Gladiátor), v hlavní roli Coriolana diváci uvidí Ralpha Fiennese (Předčítač, V Bruggách). Jeho soupeřem, volským generálem, bude Gerard Butler (300: Bitva u Thermopyl, P. S. Miluji tě).

Vlkodlak útočí!

5. listopadu přijde do našich kin remake hororu Vlkodlak, jehož původní verze vznikla v roce 1941. Příběh odehrávající se ve viktoriánské Anglii vypráví o muži, jenž je cestou z Ameriky zpět do vlasti pokousán vlkodlakem. Scénáře se ujal Andrew Kevin Walker, který je podepsán například pod thrillerem Sedm. Vedle krvelačného vlkodlaka se v hororové detektivce objeví taková herecká esa, jako Benicio del Toro (Che Guevara, 21 gramů), Anthony Hopkins (Hannibal, Všichni královi muži) nebo Hugo Weaving (Matrix, Pán prstenů).

Neill Blomkamp

Neill Blomkamp

Neill Blomkamp chystá další sci-fi

Ještě nedávno bylo jméno třicetiletého režiséra Neilla Blomkampa neznámým pojmem. A pak přišel District 9. Úspěch tohoto snímku je obrovský, z mladého režiséra je rázem hvězda. Hvězda, v jejíž hlavě se zrodil nový nápad. Blomkapm chystá další sci-fi, děj tentokrát přenese na cizí planetu. Nad celým projektem bude mít volnou ruku, očekávat se prý dá brutální, akční podívaná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: České snímky se představují v New Yorku. Neill Blomkamp chystá další sci-fi!