Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Herečka ze Spidermana si vzala život, Mickey Mouse přišel o hlas a další

(21.-27.5.09) Zemřel Wayne Allwine, který propůjčoval hlas Mickey Mouseovi. Reportérka Jennifer Dugan ze Spidermana spáchala sebevraždu. Ceny v Cannes jsou rozdány.

Mickey Mouse přišel o hlas

Wayne Allwine, herec, který 32 let propůjčoval hlas Mickey Mouseovi, zemřel ve čtvrtek 21. května na komplikace způsobené cukrovkou. Společnost Walt Disney oznámila, že Allwine strávil poslední okamžiky se svou ženou Russi Taylor, která po jeho boku už dvacet let dabuje Minnie Mouseovou. Allwine začal u Disneyho pracovat v roce 1966 v podatelně. Teprve později přešel do divize zvukových efektů a v roce 1977 se stal hlasem známé postavičky. V roce 1986 získal cenu Emmy za namluvení série Amazing Stories na stanici NBC. Allwine byl už třetím hlasem Mickeye Mouse. Jako první ho namlouval sám Walt Disney, druhým se stal Jimmy MacDonald. Roy E. Disney, emeritní ředitel Walt Disney Co., prohlásil, že Allwine propůjčoval Mickeyovi nejen hlas, ale i „srdce a duši“.

Herečka ze Spidermana si vzala život

Osmadvacetiletá britská herečka Lucy Gordon, jíž proslavila role reportérky Jennifer Dugan ve třetím díle Spidermana, se oběsila ve svém pařížském bytě. Tělo bylo nalezeno ve středu 20. května. Podle pařížské policie se na místě nenacházely žádné podezřelé okolnosti a vše nasvědčuje tomu, že si vzala život sama. Rodina herečky je zděšeně, neboť podle nich Lucy netrpěla žádnou nemocí ani psychickými potížemi. Důvod jejího činu tedy zůstává utajený.

Zlatá palma už má svého majitele

Vítězem 62. ročníku festivalu v Cannes se stal a Zlatou palmu získal film Bílá stuha rakouského režiséra Michaela Hanekeho, silný příběh o pokrytectví, odehrávající se na německém venkově v předvečer první světové války. Velkou cenu přiřkla porota největšímu favoritu soutěže, francouzskému snímku Jacquese Audiarda Prorok o mladém vězni, který se z outsidera změnil v bosse. Za nejlepšího režiséra byl označen Filipínec Brillant Mendoza a ceny za nejlepší herecké výkony si odnesli Charlotte Gainsbourg z filmu Larse von Triera Antichrist a Christopher Waltz, který si zahrál v Tarantinovu Inglourious Basterds. Nával, jaký se strhl před novinářskou projekcí tohoto snímku v Cannes dlouho nepamatují. Díky rozdílným reakcím měl největší rozsah v hodnocení. Celovečerní debut Bába režisérky Zuzany Špidlové získal první místo v sekci Cinéfondation. Ta je určena pro filmové školy a mladé filmaře. Snímek popisující příběh pubertální dívky, která se velmi svérázným způsobem stará o svou nemocnou babičku, zabodoval již loni na Famufestu.

Příběhy postižených na MFF Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech každoročně vítá řadu aktivit k podpoře charitativních projektů. Letos budou v jeho rámci uvedeny filmy z přehlídky Mental Power Prague Film Festival, která nabízí možnost seberealizace lidem s duševním či tělesným postižením. Třetí oficiální ročník této akce konající se za podpory Národní rady osob se zdravotním postižením v ČR proběhne 4. – 6. června v pražském Divadle Palace a tváří se staneherečka Tatiana Vilhelmová. Na karlovarském festivalu budou k vidění tři ukázkové filmy: Hombredo, Karlička Červená aneb Jak vlk zůstal vlkem a lidé zůstali lidmi a Postiženi uměním.

Alice Nellis se opět nevyhne rodinným patáliím

Režisérka a scénáristka Alice Nellis se ve svém nejnovějším filmu s pracovním názvem Mamas & Papas hodlá zabývat tématem rodičovství. Autorský snímek bude, dle režisérčiných slov, reflexí moderního rodičovství, které může být chtěné, nechtěné, či zmařené. Ve filmu se pomocí několika příběhů pokusí vykreslit absurditu možných „stran mince“. Nellis chce také pomocí souběžného vyprávění ukázat, že tento problém je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoli postavy. Snímek vzniká ve společnosti U. F. O. Picture, která má na svém kontě řadu diváckých hitů, jako Vratné lahve, Tajnosti, nebo Bobule. Ve snaze o navození co nejautentičtější atmosféry se Nellis rozhodla neposkytnout hercům klasický scénář, ale pouhý nástin příběhů bez konkrétních dialogů. Bylo tak na každém, jak se s vzniklou situací popere. Ve snímku se diváci mohou těšit na Zuzanu Bydžovskou, Marthu Issovou, Petra Fraňka, Filipa a Michala Čapkovi či na Zuzanu Čapkovou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Herečka ze Spidermana si vzala život, Mickey Mouse přišel o hlas a další