Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nového Supermana natočí Zack Snyder a Christopher Nolan. Máme se těšit na mix Watchmenů a Počátku?

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

9. 10. 2010

O režisérovi nového Supermana se dlouze diskutovalo, konečně ale známe finální jméno toho, který se projektu ujme. Na film o chlápkovi se slipama přes kalhoty kývnul Zack Snyder!

Kdo tenhle často vysmívaný kostým oblékne teď?, Zdroj: fiveprime.org

Zack Snyder se v komiksových adaptacích už celkem vyzná. Za sebou má vizuální orgie v podobě 300: Bitva u Thermopyl nebo místy nostalgické, místy komické Watchmeny. Studio Warner Bros. ho právě vybralo na jakousi obnovu Supermana. Remake starých filmů o hrdinovi červeným pláštíkem totiž už vznikl v roce 2006 s názvem Superman se vrací. Finančně neuspěl, proto se studio pokouší o resuscitaci.

Na Snydera, jehož fantasy Legenda o sovích strážcích jde právě do kin, bude dohlížet další pan režisérChristopher Nolan. Kromě zmíněného Počátku má na svém kontě především jiného maskovaného hrdinu, Batmana.

Spolu se Supermanem byli pro DC Comics vždycky ti hlavní tahouni, Superman američtější a jaksi dokonalejší, Batman zase temnější. Pokud by se tyto vlastnosti protly díky Nolanovi ve Snyderově díle, bylo by to jen dobře.

Scénář bude mít na starosti David S. Goyer, který dělal rovněž na Bladeovi nebo Batman začíná. Co je ale ještě důležité, je výběr hlavního protagonisty. Nahradí totiž již zesnulého Christophera Reeva a Brandona Routhe ze Superman se vrací, kde nehrál zrovna závratně.

Hlavním záporákem bude podle různých drbů generál Zod, příběh dalšího slipového filmu se ale zatím tají. Do kin by měl vstoupit až v roce 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nového Supermana natočí Zack Snyder a Christopher Nolan. Máme se těšit na mix Watchmenů a Počátku?