Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: G – Force, Inglourious Basterds a Stáhni mě do pekla

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

2. 5. 2009

Tentokrát tu máme partičku agentů plnících náročný úkol ve filmu G – Force. Pak je tu válečný film Inglourious Basterds pod režijní taktovkou Quentina Tarantina. A na závěr horor jak má být, Stáhni mě do pekla.

G – Force

Žánr: Fantasy/ Akční/ Dobrodružný

Režie: Hoyt Yeatman

Hrají: Nicolas Cage, Steve Buscemi, Kelli Garner, Will Arnett, Tracy Morgan, Bill Nighy

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 17.9.2009

Máme tady další dílko, které do světa vypustily studia Walt Disney Pictures. Tentokrát jde o snímek plný akce a napětí. Za to už mluví samotný děj. Skupina speciálně trénovaných tajných agentů, plnící těžké a velice nebezpečné tajné mise pro americkou vládu, jde opět do akce. Jejich úkolem je zneškodnit šíleného milionáře, který se rozhodl ovládnout svět a chce toho dosáhnout pomocí obřích robotických monster sestaveným k ničení. Před agenty je opravdu těžký úkol.

Trailer je přesně takový, jaký by měl od studií Walt Disney být. Je napínavý, akční a také plný neočekávaných překvapení. Pokud ještě stále nevíte, co si o celém filmu myslet, prostě se podívejte na trailer a věřte tomu, že vás jistě překvapí.

Inglourious Basterds

Žánr: Válečný/ Akční/ Dobrodružný/ Drama

Režie: Quentin Tarantino

Hrají: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Diane Kruger, Mike Myers, B.J. Novak, Eli Roth, Michael Fassbender, Samm Levine, Christoph Waltz, Paul Rust, Til Schweiger, Daniel Brühl, Ludger Pistor, Jacky Ido, Omar Doom, Léa Seydoux, Julie Dreyfus, Jana Pallaske, Gedeon Burkhard, Christian Berkel, August Diehl, Enzo G. Castellari, Michael Bacall, Cloris Leachman, Rod Taylor, Samuel L. Jackson

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 27.8.2009

Quentina Tarantina myslím není třeba představovat. Co nás však jistě překvapí je to, že se právě on pustil do válečného dramatu. Snad se ukáže, že to nebyla špatná volba. A o čem je vlastně samotný film? Jednotka židovských vězňů, kterým velí Bratt Pitt, je během 2. světové války speciálně vytrénovaná a nasazená na území Francie. Jejich úkolem je, infiltrovat se mezi obyvatelstvo jako civilisté a nastolit mezi Němci, kteří zemi okupují, atmosféru strachu. Postupně odstraňují nacistické pohlaváry, a to dost nevybíravým způsobem. Podaří se jim jejich mise?

A co trailer? Netradiční, ale přesto zajímavý. Co jiného bychom ostatně od Quentina Tarantina čekali? Přesto si vás jistě přitáhne. Dobře zvolená akční hudba, povedený střihový sled a Bratt Pitt jako důstojník spojenecké armády, tahle kombinace nepůsobí vůbec špatným dojmem. Podívejte se a posuďte sami.

Stáhni mě do pekla

(Drag Me To Hell)

Žánr: Thriller/ Horor

Režie: Sam Raimi

Hrají: Alison Lohman, Justin Long, Jessica Lucas, Reggie Lee a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 18.6.2009

A je tu horor, jak má být. Christine (Alison Lohman) je bankovní úřednicí, kterou její šéf postaví do těžké situace. Pokud chce, aby ji povýšil, musí dělat těžká rozhodnutí. Proto se rozhodne odmítnout prodloužené splátky na hypotéku staré cikánce. V té chvíli však ani v nejmenším netuší, jaké následky to pro ni bude mít. Stařena ji prokleje starobylou kletbou a pro Christine začíná boj o holou duši, a nejen to. Podaří se jí vyváznout ze spárů pekelných mocností?

Trailer sice z počátku vypadá neškodně, skoro nudně, to se ale během okamžiku změní. Když k tomu však dojde, začne vám z něj pomalu běhat mráz po zádech. Strhují hororové scény, plné napětí a strachu působí dost živým dojmem. K tomu všemu ještě báječná hudba a výsledný efekt je dokonalý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: G – Force, Inglourious Basterds a Stáhni mě do pekla