Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Nové prostory pro moderní umění: Začíná přestavba MOMA v San Francisku

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

2. 6. 2013

Muzeum moderního umění v San Francisku se dočká luxusního rozšíření. Rozsáhlá přístavba vnitřních i venkovních ploch pod taktovkou společnosti  Snøhetta byla zahájena před několika dny.

Rozšíření sanfranciského muzea má zahrnovat přes dvanáct tisíc čtverečních metrů vnitřních i venkovních galerií a prostor pro vzdělávání a dalších tisíc čtverečních metrů veřejného prostoru plného umění. Hlavním lákadlem pro kolemjdoucí má být prosklená přízemní galerie; potenciálním návštěvníkům nabídne částečný výhled přímo z ulice.

Ve čtvrtém patře přístavby má vzniknout prostor pro umělecké performance, tematické filmové projekce a další akce. Třetí patro bude obohaceno o terasu se sochami a živou zeď pokrytou typickými kalifornskými rostlinami. Z další terasy v sedmém patře se návštěvníci budou moci rozhlédnout po městě.

Po dokončení má být budova Muzea moderního umění o patnáct metrů vyšší než současná stavba, o niž se zasloužil architekt Mario Botta v roce 1995. Součástí projektu společnosti Snøhetta je i promenáda v blízkosti muzea.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové prostory pro moderní umění: Začíná přestavba MOMA v San Francisku