Nové prostory pro moderní umění: Začíná přestavba MOMA v San Francisku

FOTO: muzeum_san_francisco2

Muzeum moderního umění v San Francisku se dočká luxusního rozšíření. Rozsáhlá přístavba vnitřních i venkovních ploch pod taktovkou společnosti  Snøhetta byla zahájena před několika dny.

Rozšíření sanfranciského muzea má zahrnovat přes dvanáct tisíc čtverečních metrů vnitřních i venkovních galerií a prostor pro vzdělávání a dalších tisíc čtverečních metrů veřejného prostoru plného umění. Hlavním lákadlem pro kolemjdoucí má být prosklená přízemní galerie; potenciálním návštěvníkům nabídne částečný výhled přímo z ulice.

Ve čtvrtém patře přístavby má vzniknout prostor pro umělecké performance, tematické filmové projekce a další akce. Třetí patro bude obohaceno o terasu se sochami a živou zeď pokrytou typickými kalifornskými rostlinami. Z další terasy v sedmém patře se návštěvníci budou moci rozhlédnout po městě.

Po dokončení má být budova Muzea moderního umění o patnáct metrů vyšší než současná stavba, o niž se zasloužil architekt Mario Botta v roce 1995. Součástí projektu společnosti Snøhetta je i promenáda v blízkosti muzea.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*