Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nové módní trendy: Zvířecí vzory jsou opět zde. Máme jim dát šanci?

Anna Talašová

Anna Talašová

8. 2. 2010

Zvířecí vzory se s menší či větší intenzitou objevují mezi trendy již řadu let. V současné sezóně bodují na nejvyšších příčkách. Přesto se ale řada z nás stále nemůže zbavit dojmu kýče a nevkusu, které z těchto vzorů, alespoň v minulosti, čišely. Je to tak i nadále, nebo stojí za to pohlédnout na ně nezaujatě a dát jim šanci?

I celebrity sází na divoké šelmy.

I celebrity sází na divoké šelmy. Zdroj: fagsugar.com

Když se lidí v okolí zeptám, co si představí, když se řekne zvířecí vzor, často je to odbarvená blondýnka s modrými očními stíny v minišatech s potiskem leoparda, která v oblékání postrádá soudnost i kreativitu. Že by ale bylo nefér a krátkozraké tento trend nekompromisně odmítnout, se nám snaží v současné době ukázat nejeden módní návrhář.

Zebří, leopardí nebo žirafí vzory nemusí vždy lacině křičet do světa, že jejich nositelka je sexy, a vypovídat o nedostatku stylu a nápadu. Jsou nositelné ve všech ročních obdobích a zvlášť v létě, spolu s nesmrtelným safari stylem, vykouzlí příjemné outfity do horkých ulic velkoměsta. Svou variantu v nich najdou jak vyznavačky klasiky, tak rockerky.

Diane von Furstenberg, kolekce jaro/léto 2010, Zdroj: nymag.com

Diane von Furstenberg, kolekce jaro/léto 2010. Zdroj: nymag.com

Pokud nejste na zvířecí vzory zvyklá, pouštějte jej do svého šatníku postupně. Pro začátek stačí třeba šátek nebo náramek. Obecně doplňky s těmito vzory jsou snadněji stravitelné než například celé šaty à la tygr usurijský. Taková kabelka, čelenka nebo třeba balerínky skvěle obmění oblíbené outfity i bez zbytečných výdajů a dodají jim šmrnc a příchuť něčeho nového.

Velká plocha zvířecího vzoru může působit mohutně a zbytečně přidávat kila. Řešením je šaty nebo tričko opticky rozdělit páskem. Na jaře budou vypadat výborně i v kombinaci s jednoduchým sakem. Při kombinování je sázkou na jistotu držet se barev jako jsou černá, bílá, různé varianty hnědé, zelené nebo béžová, zlatá a stříbrná. Nebojte se ale ani těch odstínů, které na první pohled nevypadají jako ta nejvhodnější volba. Určitě vás překvapí, jak dobře budou zvířecí vzory vypadat spolu s fialovou, růžovou, sytě žlutou nebo modrou.

Barevné variace. Zdroj: delias.com, oli.co.uk

Barevné variace. Zdroj: delias.com, oli.co.uk

Navíc ani vzor sám o sobě nemusí vypadat jako okopírovaný ze safari (nebo ze zoo?). V obchodech narazíte i na potisky, které pouze jako zvířecí vypadají, ale při bližším zkoumání zjistíte, že je vzor pouze podobný tomu, kterým se může pyšnit třeba leopard. O barevných mutacích ani nemluvě. Růžového nebo křiklavě oranžového geparda najdete i na teniskách Nike.

Hra se zvířecími vzory se ale snadno může zvrtnout v módní faux pas. Proto se rozhodně řiďte heslem, že méně je více, a nedopusťte na zdravý rozum. Ať už vám móda diktuje cokoliv, vy víte, čemu je lepší se ve vašem případě raději vyhýbat, a na co se naopak můžete vždycky spolehnout.

Zvířecí doplňky. Zdroj: dorothyperkins.com, debehams.com, asos.com, spendicity.com

Zvířecí doplňky. Zdroj: dorothyperkins.com, debehams.com, asos.com, spendicity.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové módní trendy: Zvířecí vzory jsou opět zde. Máme jim dát šanci?