Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Nové logo pro ministerstvo školství můžete navrhnout i vy

Nikola Reindlová

Nikola Reindlová

5. 2. 2011

FOTO: Grafický designMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo 2. února soutěž na nové logo této instituce. Účastnit se mohou studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol, včetně konzervatoří. Komise z předložených návrhů vybere vítěze, který bude po další roky prezentovat české školství a sport.

FOTO: Grafický design

Nové logo ministerstva školství navrhnou sami studenti, Zdroj: sxc.hu

Studenti mohou své návrhy předkládat do konce února. Poté je vyhodnotí komise složená jednak z pracovníků ministerstva, jednak z osobností věnujících se designu, grafice, reklamě a podobně. Vítězný návrh se stane značkou ministerstva a jeho autor za svou práci získá pět tisíc korun.

Co musí návrh obsahovat

Návrh nového loga musí obsahovat buď celý název instituce – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, nebo zkratku MŠMT. Součástí musí být i grafický prvek, který bude možné používat samostatně, bez názvu nebo zkratky ministerstva.

Součástí návrhu by měla být nejen černobílá, ale i barevná verze. S tím, že barevné provedení by mělo obsahovat maximálně tři barvy.

Posledním požadavkem je pak zajištění možnosti aplikace ve formě elektronické (.jpg, .eps, .ai, v křivkách) i tiskové.

Staré a nové

OBR: Logo MŠMTStávající logo, které se používá již několik let, podle ministerstva neodpovídá současným grafickým požadavkům. Nicméně až do doby, než se plně zavede nová grafická podoba úřadu, bude toto staré logo stále oficiální značkou ministerstva.

I když se počítá s tím, že se soutěže účastní zejména studenti grafických, uměleckých nebo designérských škol, jsou dveře otevřené i ostatním nadaným studentům. Kdo se ale do soutěže zapojit nemůže, jsou fyzické a právnické osoby mimo vzdělávací systém, protože cílem soutěže je mimo jiné motivovat studenty k praktickému využití znalostí a dovedností, které při studiu daného oboru získávají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové logo pro ministerstvo školství můžete navrhnout i vy