Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Zpátky do ringu, 47 Róninů a 17 dívek

První týden roku 2014 přichází do kin tři filmy. Jedním z nich je dlouho očekávaný snímek s Keanu Reevesem v hlavní roli, následuje sportovní návrat Sylvestera Stallona a Roberta De Nira a trojici uzavírá francouzské drama 17 dívek.

Robert DeNiro ve snímku Zpátky do ringu. Zdroj: Warner Bros

Robert De Niro ve snímku Zpátky do ringu. Zdroj: Warner Bros

Zpátky do ringu (Grudge Match)

Sylvester Stallone a Robert De Niro se setkávají na plátně, aby oživili příběh dvou pittsburských boxerů, kteří se po mnoha letech rozhodli dobojovat kdysi neukončený zápas. Ten se nekonal kvůli rozhodnutí Henryho Razora Sharpa (Stallone) jít do penze. Uzavřel tím tak nejen svou kariéru, ale také tu Billyho Kida McDonnena. Návrat do ringu přinese pro oba muže mnohá překvapení, budou podrobeni nejen zkouškám fyzickým, ale také psychickým.

Ani pro jednoho z představitelů hlavních hrdinů se nejedná o boxerskou premiéru. Robert De Niro si box vyzkoušel v Scorseseho Zuřícím býkovi z roku 1980 a Sylvester Stallone zase ve známé sérii Rocky.

video
play-sharp-fill

47 Róninů (47 Ronin)

Rónin je v japonské řeči samuraj, který přišel o svého pána a dostal se tak na nižší společenskou úroveň. Ještě níže se však ocitají tzv. smíšené rasy, ze které pochází i nalazenec Kai (Keanu Reeves), který je britsko-japonského původu. Díky svým skvělým bojovým schopnostem se však dostane mezi skupinu bývalých samurajů, kteří kvůli Lordu Kirovi a čarodějce Mizuki ztratili pána. Jejich cílem je pomsta a s Kaiovými schopnostmi se pro ně boj stane o dost jednodušším.

Plán natočit 47 Róninů byl zveřejněn již v roce 2008, filmu však nepřály jak klimatické, tak finanční podmínky. Pro Japonce není snímek žádnou novinkou, v jejich zemi byl tento příběh zfilmován už sedmkrát.

video
play-sharp-fill

17 dívek (17 filles)

Dva roky starý francouzský snímek 17 dívek přichází do českých kin a přináší na plátna poněkud kontroverzní, ačkoliv vtipně podané téma. Když dívka Camille náhodou otěhotní, rozhodnou se po jejím vzoru pro oplodnění i její spolužačky ze třídy a způsobí tak nevídaný rozruch ve svém rodném, přímořském městečku.

Snímek je natočený podle skutečné události, která se odehrála v roce 2008 v americkém městě Gloucester.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Zpátky do ringu, 47 Róninů a 17 dívek