Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Velký Gatsby, Kovář z Podlesí, ID:A a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

16. 5. 2013

Jen dorazil do kin trhák Iron Man 3, řítí se na českého diváka další blockbuster. Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem v hlavní roli strhává tento týden veškerou pozornost filmového světa na sebe.

Zdroj: distributor

Carey Mulligan a Leonardo DiCaprio ve filmu Velký Gatsby. Zdroj: WarnerBros

Velký Gatsby (The Great Gatsby)

Známá novela Francise Scotta Fitzgeralda z 20. let minulého století se vrací na filmová plátna. Příběh zbohatlíka Gatsbyho (Leonardo DiCaprio), který je schopný pro svou milovanou Daisy (Carey Mulligan) udělat téměř cokoliv, nám umožní nahlédnout díky vypravěči Nicku Carraywayovi (Tobey Maguire) do útrob americké smetánky.

Poslední filmové zpracování Gatsbyho pochází z roku 1974 a příliš úspěchu tehdy neposbíralo. Tentokrát by tomu mohlo být jinak. Díky režii jedinečného režiséra Baze Luhrmanna se máme určitě na co těšit.

video
play-sharp-fill

Kovář z Podlesí

Po delší době vstupuje do kin rodinný a zároveň částečně animovaný český film. Kovář z Podlesí režiséra Pavla Göbla je příběh o malé prokleté vesničce Podlesí. Právě tam žijí hlavní hrdina Toník (Gregor Bauer), který se rozhodne vysvobodit svou milou Bětku ze spárů zlých víl.

Snímek se natáčel v Rožnově pod Radhoštěm nebo na Českolipsku a bylo v něm použito okolo tří set filmových triků. Podmínkou pro hereckou účast Bolka Polívky bylo, aby získal ve filmu roli i jeho přítel „Peca“, tedy Jiří Pecha.

video
play-sharp-fill

ID:A

Nový dánský thriller vypráví příběh ženy Alieny (Tuva Novotny), která se zničehonic probudí v řece ve Francii a nemá ani ponětí o tom, kdo je. Jediné, co u sebe nalezne, je zavazadlo s dvěma miliony eur. To už ji ale začíná pronásledovat tajemný muž s dánským přízvukem. Aliena tedy odjede do Dánska, aby nalezla svou pravou identitu.

Režisér filmu Christian E. Christiansen má s thrillery relativně velkou zkušenost,  jeho pravděpodobně nejznámějším filmem zůstává debut Drsný holky.

video
play-sharp-fill

Nazareth – Nekonečný rockový mejdan

Nový dokument Miloslava Šmídmajera nahlíží do života jedné z nejznámějších rockových kapel sedmdesátých let. Jak již název napovídá, jedná se o slavnou skupinu Nazareth, jejichž hit Love hurts zná téměř každý. Šmídmajer během natáčení trávil s kapelou veškerý možný čas, tudíž se můžeme těšit na opravdu autentický pohled do zákulisí jedné hudební legendy.

Kapela, která boří všechny hranice, se totiž na světovém hudebním poli pohybuje již neuvěřitelných čtyřicet let. Zakládající členové kapely Dan McCafferty a Pete Agnew  jsou dokonce přáteli již od jejich vůbec prvního dne školní docházky.

video
play-sharp-fill

4 dny v máji (4 Tage im Mai)

Aby toho nebylo málo, na česká plátna se řítí další film ze série snímků o druhé světové válce. Snímek 4 dny v Máji se odehrává čtyři dny před koncem války. Nacházíme se v Německu a sledujeme osudy hned několika lidí. V popředí stojí příběh mladého sirotka Petra, který se chce stát hrdinou, a tak se pokusí popudit nepřátelská vojska proti sobě.

Nebude ale trvat dlouho, aby si uvědomil, že opravdoví nepřátelé jsou naprosto jinde a že i někdo koho považujeme za protivníka, může být nakonec naším přítelem.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Velký Gatsby, Kovář z Podlesí, ID:A a další