Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Světová válka Z a finské drama Princezna

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

27. 6. 2013

Tento čtvrtek nás čekají pouhé dvě premiéry. Páru nových snímků jasně dominuje Světová válka Z s Bradem Pittem v hlavní roli, druhé premiérové místo pak patří finskému dramatu Princezna.

Tomuto týdnu jasně vévodí válečné-katastrofický snímek Marca Fostera Světová válka Z. Zdroj: CinemArt

Tomuto týdnu jasně vévodí válečně-katastrofický snímek Marca Fostera Světová válka Z. Zdroj: CinemArt

Světová válka Z (World War Z)

V novém snímku Marca Fostera, mimo jiné režiséra bondovky Quantun of Solace, se setkáváme s postavou Gerryho Lanea (Brad Pitt), vyslance OSN. Jeho úkolem je řešit všemožné světové krize, většinou je při jejich řešení více než úspěšný. Teď jej však čeká řešení opravdového problému. Po světě se totiž rozšiřuje virus, který proměňuje lidi v agresivní monstra, a tak apokalypsa pomalu klepe na dveře.

Kvůli fyzické náročnosti celého filmu bylo potřeba velké množství kaskadérů. V titulcích filmu tak budeme moct nalézt i jméno známého českého kaskadéra Jana Holíčka, který spolupracoval třeba při natáčení Titanicu. Jak se náročný film povedl, si můžete přečíst v naší recenzi.

Světová válka Z (World War Z), Akční / Drama / Horor / Sci-fi / Thriller, USA / Malta, 2013, 116 min, Režie: Marc Forster, Hrají: Brad Pitt, Mireille Enos, Matthew Fox, David Morse, Daniella Kertesz

video
play-sharp-fill

Princezna (Princessa)

Snímek vypráví osud Anny Lappalainenové (Katja Kukola), kabaretní tanečnice, která trpí těžkým mámením smyslů. Domnívá se, že je členka anglické královské rodiny a společně se svými kolegy pacienty si vytvoří celý královský dvůr. Spor nastane ve chvíli, kdy se Anna domnívá, že život na dvoře léčebny je pro ni to nejlepší, zatímco doktoři ji chtějí pomocí poněkud nepříjemných metod navrátit do běžného života.

Režisér filmu Arto Halonen je známý především pro své dokumenty, k hranému filmu se vrací po více než dvaceti letech. Kromě toho, že je jedním z nejlepším dokumentaristů své generace, patří také k Evropské filmové akademii a je zakladatelem DocPointu – helsinského festivalu dokumentárních filmů.

Princezna (Prinsessa), Drama, Finsko, 2010, 100 min, Režie: Arto Halonen, Hrají: Katja Kukkola, Samuli Edelmann, Krista Kosonen, Peter Franzén, Pirkka-Pekka Petelius

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Světová válka Z a finské drama Princezna