Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Star Trek: Do temnoty, Jen Bůh odpouští a další

Tento týden nás čekají pouze tři filmové premiéry. Jednoznačně jim vévodí dlouho očekávaný snímek J. J. Abramse Star Trek: Do temnoty. Sekunduje mu Jen Bůh odpouští od režiséra snímku Drive.

FOTO: Star Trek

Letošnímu týdnu jednoznačně vévodí nový Star Trek. Zdroj: CinemArt

Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness)

Starý známý kapitán James. T. Kirk (Chris Pane) zavinil téměř bezvýznamný galaktický incident, který by běžně skončil lehkým trestem. Situace na Zemi však nevypadá dobře. Po ataku na Hvězdnou flotilu se posádka Enterprise rozhodne, že nalezne intergalaktického teroristu Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch) a pomstí se.

Paramount Pictures chtělo, aby se film natáčel ve 3D. To však režisér J. J. Abrams odmítl a rozhodl se natáčet na IMAX kamery. Snímek se tak stává prvním v historii, který je natočen na IMAX kamery a zároveň převeden do 3D až v postprodukci..

Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness), Sci-fi / Dobrodružný / Akční, USA, 2013, 132 min, Režie: J. J. Abrams, Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Anton Yelchin

video
play-sharp-fill

Jen Bůh odpouští (Only God Forgives)

V novém snímku dánského režiséra Nicolase W. Refna sledujeme osud hrdiny Juliana (Ryan Gosling), který před deseti lety zabil policistu, ale unikl zákonu. Poté, co je Julianův bratr zabit, protože sám zavraždil prostitutku, rozpoutává se příběh Julianovy pomsty, zosnovaný jeho matkou, šéfkou jedné z nejmocnějších kriminálních organizací.

Ryan Gosling kvůli filmu pravidelně trénoval několik hodin denně starou formu thajského boxu, aby tělesně odpovídal své postavě. Málo se také ví, že jeho role se měl původně  ujmout Luke Evans, který však odřekl kvůli natáčení Hobita. Více se můžete dočíst v recenzi Pavlíny Nouzové.

Jen Bůh odpouští (Only God Forgives), Krimi / Drama / Thriller, Francie / Dánsko, 2013, 90 min, Režie: Nicolas Winding Refn, Hrají: Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas, Yayaying, Tom Burke, Vithaya Pansringarm

video
play-sharp-fill

Šimon a duby (Simon och ekarna)

Další severský snímek odehrávající se v pozadí druhé světové války ve švédském Gotheburgu, vypráví příběh mladého, inteligentního a tak trochu jiného chlapce Simona Larssona. Právě on totiž jeden den zjistí, že je adoptovaný a že jeho otcem byl Žid. Zároveň se příběh zaměřuje i na osud jeho kamaráda Isaka, který musel s rodiči utéct z rodného Německa kvůli židovskému původu.

Film je adaptací románu spisovatelky a novinářky Marianne Fredrikssonové. Šimon a duby jsou prvním snímkem režisérky Lisy Ohlin, který má šanci uspět na širokém mezinárodním poli.

Šimon a duby (Simon och ekarna), Drama, Švédsko / Dánsko / Německo / Norsko, 2011, 122 min, Režie: Lisa Ohlin, Hrají: Bill Skarsgård, Helen Sjöholm, Jan Josef Liefers, Katharina Schüttler, Josefin Neldén

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Star Trek: Do temnoty, Jen Bůh odpouští a další