Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Riddick, One Direction 3D: This Is Us a další

Začal nám školní rok a společně s ním míří do kin první zářijové premiéry. Bohužel se jedná o jeden z nejslabších týdnů z celého filmového roku. Možná tak akorát srdce školou povinných slečen zaplesají nad dokumentem o skupině One Direction.

Z leva: Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan and Louis Tomlinson ve filmu This Is Us. Zdroj: Falcon

Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan and Louis Tomlinson ve filmu This Is Us. Zdroj: Falcon

Riddick

Vin Diesel se vrací v roli Riddicka a znovu v režii Davida Twohye. Zrazen svými druhy, zůstane Riddick sám na zpustošené planetě, kde bude muset bojovat o holý život. To jej však ještě více zocelí, aby se vrátil se svou pomstou. Poté, co své nepřátele naláká do důmyslné pasti, bude se muset navrátit na rodnou planetu Furya, aby zachránil její budoucnost.

Vin Diesel je známý tím, že pro svou roli dokáže vyvinout velké fyzické úsilí. Pro Riddicka toho udělal ještě o chlup víc. Na dlouhých pět měsíců odjel do lesů, aby si navodil pocit naprosté samoty, kterou své postavě ve filmu bude muset vdechnout.

video
play-rounded-fill

One Direction 3D: This Is Us

Do záře reflektorů je vynesla talentová soutěž X-Factor, a to ji nemuseli ani vyhrát. Pětice těchto mladých, zpívajících Britů okouzlila srdce školaček i jejich maminek a znovu potvrdila, že fenomén boy-bandu funguje i v dnešní době. A když už se chlapcům tak daří, proč by nenatočili snímek o svém životě? Málokterá fanynka totiž odolá pohledu do zákulisí životů jejích idolů.

Premiéra filmu This Is Us potvrdila, že One Direction má jednu z nejsilnějších fanouškovských základen. U vstupů do kin totiž mnozí náctiletí nocovali i čtyři dny před samotnou premiéru. Jen aby viděli svého oblíbence – Harryho, Liama, Nialla, Louise nebo Zayna.

video
play-rounded-fill

Obchodníci

Ústřední postavy snímku Obchodníci Petr a Richard jsou dobří kamarádi. Kromě přátelství je však spojuje ještě jedna vlastnost – lenost. Jejich práce je nebaví, a pokud by už nějakou chtěli dělat, měli by být svými vlastními pány. Proto se rozhodnou pro obchodování se lží. Postupně se však lež dostává do všech úrovní jejich životů a oni sami se v ní přestávají orientovat. Povede se jim svůj čin napravit?

Snímek je dílem Petra Šíchy, režiséra známého díky kontroverznímu filmu Bastardi. Hraje v něm Richard Nedvěd, kterého můžete znát jako tzv. trapného kouzelníka. Mimo jiné se ve filmu objeví Filip Tomsa, Lenka Zahradnická nebo Petr Hapka.

video
play-rounded-fill

Domov

Dva roky starý ruský snímek Domov nás přenese do sibiřské pustiny, kde se v zapomenutém domě pravidelně schází rodina. Poklidný sedánek je narušen příchodem nejstaršího syna Viktora. Proč přišel? Zprvu všichni žijí v domnění, že se mu stýskalo po jeho rodině. Postupně však začínají přicházet na to, že Viktor utíká před svou temnou minulostí a ještě nebezpečnějšími nájemnými vrahy.

Režie Domova se ujal Oleg Pogodin. Náladou filmu se vrací k legendárním dílům ruské kinematografie. Pro fanoušky Andreje Tarkovského tak může být tento film zajímavou volbou.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Riddick, One Direction 3D: This Is Us a další