Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Přijde letos Ježíšek?, Oldboy, Sviňák a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

6. 12. 2013

První adventní týden přináší do českých kin šest filmů, z toho pouze jeden s vánoční tematikou. Snímek Přijde letos Ježíšek? navrací na filmová plátna dohromady manželský pár Libuše Šafránková a Josef Abrhám.

prijdeletosjezisek2

Ve snímku Přijde letos Ježíšek? si zahráli Igor Chmela, Danica Jurčová i Josef Abrhám. Zdroj:

Přijde letos Ježíšek?

José (Josef Abrhám) se po třiceti letech exilu v Mexiku vrací do svého rodného Česka a bere s sebou i manželku Dolores a dceru Penélope. Právě kvůli dceři se rozhodli pro návrat. Penélope totiž nemůže otěhotnět, a tak jí může pomoci jedině zázrak – Pražské jezulátko. Návrat však přinese spoustu jiných věcí, třeba setkání se starým potrhlým kamarádem Rudou, a především s dávnou Josého láskou Květou (Libuše Šafránková).

Snímek je natočen v česko-slovensko-mexické produkci a režijně za ním stojí Lenka Kny (Stínu neutečeš), která je zároveň i spoluautorkou scénáře společně s Karolínou Dubovou. Pro manželský pár Abrhám-Šafránková se jedná již o osmou filmovou spolupráci.

video
play-sharp-fill

Sviňák (Filth)

Bruce Robertson (James McAvoy), skotský policista, který je závislý na sexu a kokainu, má za úkol vyšetřit nedávnou vraždu. Když se ale rozhodne případ opravdu vzít, začnou se mu do cesty stavět různé překážky, které si paradoxně způsobuje sám. A o co jiného by šlo než o ženy a Brucovu neschopnost přistoupit na jakýkoliv kompromis, který mu kolegové nabídnou.

Scénář Jona S. Bairda je založený na stejnojmenné knize od Irvina Welshe. Podle jeho knih byly natočeny i jiné snímky jako Trainspotting nebo Extáze.

video
play-sharp-fill

Oldboy

Snímek Oldboy přichází s klasickým námětem, kdy se muž Joe Doucett probudí po prohýřené noci na hotelovém pokoji bez svých osobních věcí. Když chce pokoj opustit, zjistí, že to nejde. V momentě, kdy si zapne televizi, zjistí strašnou zprávu – jeho manželka byla zavražděna a on sám je podezřelým. V pokoji stráví dlouhých dvacet let v nevědomosti o tom, co se děje nebo kdo jej tam drží. Když je pak vypuštěn ven, touží po jediném – pomstě.

Snímek zrežíroval Spike Lee. Jde o remake korejského filmu Old Boy, který vznikl před deseti lety.

Rozkoš

Hlavní hrdinka snímku Milena (Jana Plodková) prožívá typický život dnešní mladé generace, která žije převážně nezávazně. Ještě ke všemu se jakožto střihačka pohybuje v uměleckém prostředí, kde jsou vztahy více složité. Milena prožívá esemeskový románek s Vladimírem (Martin Myšička), který občas okoření nezávazným sexem, od kterého si však Milena slibuje mnohem víc, než může dostat.

Režijně za snímkem Rozkoš stojí režisérka Zoufalců z roku 2009 Jitka Rudolfová, zároveň je i autorkou scénáře. Představitelka Mileny Jana Plodková si kvůli filmu obarvila své blonďaté vlasy na hnědo, tudíž naprosto změnila svou dosavadní image.

video
play-sharp-fill

Camille Claudel 1915

Francouzská sochařka Camille Claudel během své umělecké dráhy onemocněla zdánlivou duševní chorobou. Nechtělo se jí dále tvořit a byla přesvědčena o tom, že se jí nikdy už žádná socha nepovede. Z toho všeho vinila Augusta Rodina, jejího bývalého milence. Po nějaké době ji rodina umístí do blázince, kde Camille nezbývá nic jiného, než přesvědčit doktora o tom, že je psychicky v pořádku.

video
play-sharp-fill

Cesta (La Senda)

Raul, snaže se zachránit své manželství, vezme svého syna Nica a manželku Anu na horskou chatu. Tam se však seznamují s Raulem, který syna i manželku naprosto okouzlí. Raul začne žárlit a pokusí se nachystat past, aby manželku přistihl při nevěře. Zjišťuje však, že mezi dvojicí téměř nic není. Když se však po návratu domů dívá na fotky z Vánoc, něco mu tam nesedí. Bude se tak muset vydat na dalekou cestu a zjistit, co je ta věc, která jej stále znepokojuje.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Přijde letos Ježíšek?, Oldboy, Sviňák a další